Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Uživatelský avatar
zzzéma
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 05, 2006 12:34 pm
Bydliště: Osek

co se mi vybaví?

Příspěvek

vybavý se mi nádherně strávený dětství,at už v kabině stovečky tak stodesítky a jiných strojů.pro mě je LIAZ fakt srdcovka.Achlapy vy co tu machrujete se scaniema.....,já vám je taky nekritizuju,tak prosím nekritizujte LIAZ.budte taky trochu vlastenci kurva,myslim že LIAZ a další český značky jako TATRA a PRAGA který vy tu jako řidiči západních strojů zavrhujete to jsou fakt stroje na který můžem bejt právem hrdý.popravdě kolik potkáváte jezdit 20 let starejch dafů,scanii.....!moc ne co,narozdíl od naši lián.to taky o něčem svědčí.já říkám LIAZ FOREVER-postavme liazu pomník :wink:
ned bře 05, 2006 12:45 pm

Uživatelský avatar
Zdeněk
Příspěvky: 98
Registrován: stř bře 01, 2006 9:22 am
Bydliště: Plzeň

zzzéma

Příspěvek

Zdravím a abych řekl pravdu,tak jsem trochu udiven,že má někdo podobné názory jako já(za ně jsem zařazen na"nějakej sjezd Ksč v roce asi 1984")...Ale abych se vrátil k tématu.I mě se vybaví dětství,přesto,že jsem s těmito auty nejezdil,tak jsou pro mě"srdeční záležitostí"(stejně jako další česká auta).I já jsem reagoval na příspěvky o zahraničních autech,která jsou podle jejich autorů"nejnej"(a bez chyby)a přímo jsem je nekritizoval(spíš jejich"do krve"obhájce).Stejně jako Ty jsem psal,že rád uvidím jejich současné"miláčky"po 15,20,25...letech,jakých se bez problémů dožívají česká auta.Prostě a? mě tady označují za co chtějí(už jsem byl"komunista"),tak za svůj názor se nestydím.A není to jen názor,je to i hrdost na to,co LIAZ(a ostatní domácí výrobci)dokázali a co dnes není uznáváno,protože"historie"se moc"nenosí".Ze své zkušenosti jsem se už mnohokrát setkal s názorem"k čemu historie"a pak to vede k tomu,že většina zprivatizovaných firem se v první řadě zbavila archivů.Pochopil bych třeba nějaké papírové dokumenty poplatné tehdejší době,ale bohužel na skládkách nebo v kotelnách skončily i dobové fotky vozového parku.Ty si myslím nikomu nemohly vadit,ale prostě přišlo nové"myšlení"a vše staré muselo(bez použití mozku)pryč!Dopravní firmy přece nakoupily zahraniční kamiony,tak proč ještě mít na fotkách stará auta z dřívějších ČSAD?.Tak může reagovat jenom primitiv(bez cítění,kdo je,kde žije a kam patří),ale těch bohužel mezi námi není málo.Měj se hezky.
pon bře 06, 2006 9:50 am

Kabi
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 03, 2006 12:20 pm
Bydliště: Mnichovo Hradiště / Liberec

Příspěvek

co na to rici..je to smutne.. :roll:
pon bře 06, 2006 10:07 am

Uživatelský avatar
aldatuner
Příspěvky: 49
Registrován: pát bře 03, 2006 3:06 pm
Bydliště: Březina

co se mi vybaví??

Příspěvek

Ahoj, zdravím všechny příznivce LIAZu. Rád bych se taky podělil se s vými zážitky. Vždy se mi při vzpomínce na LIAZ vybyví mé dětství, proto že můj táta pracoval v LIAZu a často byl náklaďákem doma, nejčastěji vínovým tahačem 19.38 (je možno ho vidět na stránkách). Vždycky mě moc bavilo jen v tom autě sedět, dokonce sem v něj i spal před barákem na ulici. Často sem takly jezdil na různé zkušební jízdy, táta dělal na zkušebně, takže to bylo dost často. I dnes sem velkým fandou těch to aut, asi nejvíce se mi líbí auta řady 300.
Taky sem dělal nedávno autoškolu na jediném prototypu LIAZu s unifikovanou kabinou (také možno vidět v galerii) a nyní dělám ještě přívěs a to jezdím valníkem 110, takže opět má oblíbená značka :D
Jsem moc rád, když vidím jak tu všichni bráníte LIAZ a těšímě to že je takových lidí jako já tak hodně...
Tak se všichni mějte....
LIAZ forever :)
Aleš M.
úte bře 14, 2006 5:12 pm

Uživatelský avatar
zzzéma
Příspěvky: 11
Registrován: ned bře 05, 2006 12:34 pm
Bydliště: Osek

Příspěvek

Super,koukám že normální lidi ještě nevymřely.jen tak dál chlapy 8)
čtv bře 16, 2006 9:35 am

tatracyber
Medvěd
Příspěvky: 3182
Registrován: čtv bře 09, 2006 4:27 pm
Bydliště: Reichenberg

Příspěvek

Mě se taky vybavuje dětství. Vzpomínám si jak jsem vždycky když před náš panelák přijely popeláři byl nalepenej na okně a pozoroval jsem ty popelářský škodovky a liazy
pát bře 17, 2006 12:51 am

Návštěvník

Příspěvek

Ja jsem na Liazech začal v r.1992 podnikat,napřed liaz 706 mtsp 27 a pak 151.261 s vlekem,někdy jsme se s těma autama strašně nadřeli,ale nedám na na liazy dopustit. :wink:
pát dub 14, 2006 6:09 pm

martin_100
pomocný admin
Příspěvky: 2809
Registrován: stř bře 01, 2006 3:05 pm
Bydliště: beercity

Příspěvek

Dneska sem asi viděl ufo. jel proti mě náklaďák velikosti velký avie, měl divnou boudu asi jako nějakej man daf steyr mergl a pod. Ale masku to mělo nenepodobnoulíze a pod řidičem byl ny masce nápis liaz :shock:
Fakt nevim co to je ale působilo to na mě jako když do Ify vstoupil mergle a chvíli se dělali ify vypadající hrozně moderně.
čtv čer 01, 2006 5:54 pm

Uživatelský avatar
petersen
Příspěvky: 942
Registrován: stř bře 15, 2006 6:44 pm
Bydliště: praha

Příspěvek

nebyla to tato ?
http://www.liaz.cz/obrazek.php?cislo=6& ... _s_galerie
jednu dobu se montovaly :lol: s kabinou Steyr
čtv čer 01, 2006 6:11 pm

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

taková nám tu taky jezdí ale je to už spíš šrot než auto :?
čtv čer 01, 2006 6:34 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Dětství, dospívání, zkušenosti, umět si poradit, starosti i radosti. Liazka je jak ženská, náladová a vyžaduje pozornost. To nejde popsat, to se musí prožít. První Xena po Hannoveru u nás na SPŠ, ještě dnes si pamatuju ten lesk, kotouče na zadní nápravě. 8x4 ještě jako dempra. 150.261 r.v.1974, 250.261 a potom 19.33TBV, která mi ukázala, že nezáleží na tom čím jezdíš, ale jak se o auto staráš. Od ní jsem dostal takovou školu o který se může plno lidem jenom zdát. Xena a věci, které fabrika nestačila pro tohle auto vyvinout, ale vlastní hlavou a rukama vymyslet a udělat. Zkrátka auta co mě udělala takovým jakým jsem.
pát říj 12, 2018 9:29 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Zrzku, vítej do klubu cvoků :D :D :D :D :D
pát říj 12, 2018 9:42 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Lubossssi tam už dávno jsem. V roce 2010 mi bylo řečeno, vyber si auto, budeš měsíc točit Koper Bratislava Itálie. Řekl jsem že to auto mám Líza. Na otázku, co budeš dělat až se ti pos... almara, jsem odpověděl coby najdu si cestou nějakou dílničku tam ji vycuknu rozházím, pošlu sms s tím co mi máš poslat až to přijde DHL tak to tam nasypu hodím do auta a jedu. Odpověď byla že jsem magor a to jsem dodnes. A proto si dávám doma dohromady liazku jako osobák.😂😂😂😂😂
pát říj 12, 2018 10:07 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Jo a proto mám ruce samou jizvu a sem tam nějakou spaleninu. A jizvy léčím elektrikářskou izolackou. Jen tu na palci u nohy mám sešitou. Násilím mě odvlekli felčarovi, když jsem si ho polechtal motorovkou a chtěl jsem si to zafacovat mojí oblíbenou izolackou. A na kontrolu jsem přišel s lehce špinavým facem protože jsem jezdil Tatrou na stavbě. Ten palec vypadal jak kdybych uklízel 100q uhlí naboso. :hvizd: :hvizd: :hvizd: fakt nejsem normální.
pát říj 12, 2018 10:19 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Jo a ještě jedna věc. Potřeboval jsem na malou, zastavím, vyskočím z Lízy, ohnu se, levačkou zabouchnu dveře. Bohužel jsem se ohnul málo a roh dveří jsem si zasek do hlavy. Kdo zná liazacky dveře, ten si umí představit tu bolest. Ustál jsem to, kalhoty a trenky byly suchý a čistý. :smich: :smich: :smich:
pát říj 12, 2018 10:37 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti