Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Dá když si povolila 4 šrouby, kterýma je čerpadlo chycený k bloku, ale pozor můžeš si to perfektně rozhodit. Nezapomeň že má poloviční otáčky vůči motoru
sob říj 20, 2018 7:56 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Koprkam, jsou, ale nejsou to rysky, za kompresorem , je ve víku spojky dírka, když pomalu otáčíš motorem při pohledu na motor ze předu do prava, a tlačíš tam (je to let, ale tuším že kulatinu průměr 8mm) tak v setrvačníku jsou dva vývrty do kterých Ti kulatina zaskočí, první je 22" a druhý je horní úvrať na prvním válci. Hrubé nastavení je kulatina v první díře, a ryska na vstřikovacím čerpadle se kryje s ryskou na unašeči.

Co se týče rozdílu zimního startu Matesa a Liazky, je to logické, ten motor je téměř stejný, jiný úhel ventilů a ventilových sedel , ani zpevnění bloku a dolních mostů klikovky nemá na start vliv. Problém je v tom, že oba motory mají stejné vrtání, a zdvih pístu, jenže píst motoru pro turbo, má logicky o půlku větší spalovací prostor, (díky turbu jde do motoru mnohem více vzduchu) Jenže při startu turbo ještě nefunguje, takže turbomotor má velmi nevýhodný kompresní poměr. Výrobce problém řešil žhavící svíčkou v sání, což je o ničem. Pak jsou tři další možnosti:

1. Topná spirála na 240V/1000W v dolním koleně vody do chladiče, jsou tam velké ztráty a tak při mínus 15"C za tři hodiny ohřeje motor na +40"C , takže motor chytne na otoč, ale kouří, a auto ještě netopí, okna
nerozmrznou

2. V bloku jsou pod sběrným výfukovým potrubím 3 zátky, (je to dávno, takže odhadem na 55mm klíč. Ta nejblíž spojce je provrtaná, a je v ní zase odhadem 10mm šroub, té se nedotýkej, ten šroub drží konec
výměníku. Zbývající dvě vyšroubuj, a na soustruhu udělej díru a frzenkl pro topnou spirálu pro Zetor UŘ I (Zase 240V 1000W) 2 000W bez problému udrží běžná zásuvka, a časovací hodiny. Za cca hodinu ohřevu,
má motor, 60"C , motor blafne na drb, a skla jsou rozmrzlá, něž vypíšeš kotouček.

3. Pokud nemáš přístup na elektriku, nebo parkuješ na veřejných parkovištích, pumpách a podobně, pak Eberspracher, nebo Webasto, Na Bazoši je toho po kokot, ale je to investice která se v rozdílu spotřeby vrátí až
za dvě zimy
sob říj 20, 2018 9:37 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Jo ohřev bod 2 jsme měli na tom původním motoru také. Fakt dobrý a můžu doporučit😀
ned říj 21, 2018 8:54 am

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Sice ne přímo LIAZ ale??? Jak se jezdí s Karosou když ti odejde pumpička plynovýho pedálu a musíš jet? Najde se vůl co vyhodí dekl nad motorem a přidává přímo na čerpadle. Ten vůl jsem byl já a vezli jsme ZŠ na plavání 5 km pro a 5 s nimi. Učitelky byly lehce na prášky, ale šlo to i s průjezdem městem. Ta souhra se Standou neměla chybu. :dance:
úte říj 30, 2018 1:00 am

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Na tu horní uvrať jsem dělal ventily, první nebo poslední válec a potom každej 2 ,otočit o 360 a zase první nebo poslední a každej druhej( záleželo kterej byl HU) jinak matesu a liazu jsem měl asi 20 ale srdcovka to není :D ale pro začátek tu nic lepšího nebylo a začínalo se od nuly za nájem a bylo nám o 27 míň :D
úte říj 30, 2018 6:47 pm

úte říj 30, 2018 7:32 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Ivane ta výměna motoru na valníkový 100. Je to na ruzickoic 32let s jedním pánem?
úte říj 30, 2018 7:52 pm

stř říj 31, 2018 6:47 am

MartinKacirek
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 09, 2017 7:39 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Ahoj,
mě se vybaví dětství strávené nejdřív s tátou ve Škodě ŠT180 Státního statku Klíčany a pak když sem malinko povyrost a přestěhovali jsme se o pár kilometrů dál ve Škodě Liaz 27 MTSP agro v JZD Pertoltice. Přišel jsem domu ze školy, zahodil tašku a hurá k silnici a vyhlížet pana Lhotku s trambusem. Je jedno jestli se vozila kukuřice, nebo tráva na senáž, či rozmetal hnůj. Prostě Liaz je moje srdcovka, nejvíc model MTSP.
stř říj 31, 2018 2:09 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

No hele,fotky od nás :D super Díky Ivane. Jsem rád,že tahle třístovka zatím drží. Táta si furt na něco stěžuje,ale jezdit nepřestane ani za boha.Pracující důchodce😁 Je to srdcař :D
stř říj 31, 2018 7:46 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Táta se na ježdění vykašlal letos po 48 letech. A to jsem ho přemlouval ať to dotáhne na 50. Auta co mu prošli rukama S5T, 2xA30 Tatry 2x138 2x148 815, LIAZky MTSP 24, 100 bumar, 150.261, 151.261, 251.261 Karosa C734 a před důchodem dostal první nový auto MB aksrot 26.41 s ramenových kontikem a na tohle auto nejvíc nadával jak na nástavbu, která se měnila po 5 letech za novou tak i na auto (lemra hnijou kabely zkrátka sr.c)
stř říj 31, 2018 10:09 pm

luboš růžička
Příspěvky: 636
Registrován: pát bře 11, 2011 5:27 pm
Bydliště: radovesnice

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

Jo ty nový auta jsou všechno zbytečně přetechnizovaný a za pár let odejdou na elektroniku a podobné kraviny. Je všecho dělaný horkou jehlou a doma už ani žárovku na tom nevyměníš. Ty mechanické části drží,ale tohle po letech odejde a už to nikdo nedá do hromady.Čím novější tím horší, na tohle teda.
čtv lis 01, 2018 3:26 pm

Zrzek19.33TBV
Příspěvky: 233
Registrován: stř kvě 02, 2018 1:05 pm

Re: co se mi vybaví?

Příspěvek

No ona stará nástavba umřela na hodně kvalitní zpracování, od nova při natahování mávala blatnikama, nakonec se rám furt vařil až se rozsypal úplně a na nový asi po půl roce upadnul hák i s kusem ramene. Zapomněli dá výstuhy do ramene, když tam s tím byl na reklamaci tak si vsimnul, že nachystaný nástavby to tam mají vystuzeny. Ale komentář je to z toho, že je to přeložený ho naštval hodně, protože každá fůra jde přes váhu.
čtv lis 01, 2018 7:17 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti