Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Blokování brzd - Karosa

Příspěvek

Omlouvám se prvně, že píšu sem, ale v autobusech se víceméně jen probírají fotky a nadšenecké záležitosti, takže s technikou zabrousím sem.

U Karosy LC 735.22 (1986, jedno z prvních turb) dochází k blokování brzd. V prvním případě po zastavení (ruční brzda nedotčena) zůstanou viset pakny a pro odbrždění vždycky pomohlo zahýbání s ruční brzdou a prošlapání nadoraz brzdového pedálu. Vzadu vždycky něco odpšoukne a jede dál. Ve druhém případě (stane se to cca každých 250km) si autobus při přibrždění zprudka přibrzdí, ne-li zastaví, sám, což je docela průser.

Přefukují okruhy, z osmi na devět, druhý na deset. Syčí redukční ventil. Ten se dával nový i s čtyřcesťákem, dělá to to samé. Brzdové klíče jsou mazané. V pozorování už je to delší dobu, nikdo neví co s tím, navrhují mi přehodit zátěžový regulátor. Kromě toho všeho se měnil i pedálový brzdič, nepomáhá. Je možné, že je někde ještě zavodněný systém? Dostal se tam nedávno přes kompresor ve spojení s prasklým výměnníkem olejový sajrajt, už to je venku, ze vzduchojemů teče čistá voda. Navíc se teď bojím, co udělá zalihování.

P.S.: O svých "opravárenských zkušenostech" už jsem se zmiňoval, s tímto už si neví rady nikdo. Vyskytuje se to nahodile, takže je nemožné něco proměřit atd.
ned říj 16, 2011 8:42 pm

fialakojetin
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 03, 2011 9:26 pm
Bydliště: petrovice

Příspěvek

Ty okruhy taky přefukují nahodile? Karosa používala dva typy kompresorů, lišil se jejich výstupní tlak, který je měřitelný na hlavní jímce. Při vysokém tlaku v brzdové soustavě může blbnout zátěžák, což je vlastně složitější relé ventil. S typem kompresoru neporadím.
ned říj 16, 2011 9:30 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Taky bych to viděl na zátěžák,něco podobného mi dělal vlek a bylo to právě jeho vinou...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned říj 16, 2011 9:38 pm

Uživatelský avatar
Study
Příspěvky: 177
Registrován: pon pro 24, 2007 10:17 pm
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak tento týden se to dodělalo definitivně, v pondělí jsme zablokovali Kunovice, pokračovalo to černými čárami i zbylé dny, zkoušel se za provozu ještě čtyřcesťák, dobržďovač (odfuky), chlapi zkoušeli, jestli to nedělá ruční brzda, nakonec opravdu zátěžák. Dělal jsem ho mezi spoji na place za nádražím, děkuji přírodě za mé rozměry :D ...
ned říj 23, 2011 9:07 am

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 24 hostů