Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
nemejkluk
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 26, 2011 7:01 pm
Bydliště: Plzeň

Tachometr Liaz 18.29

Příspěvek

Zdravím všechny, máme hasickou Liazku CAS 25. Je to typ 18.29 rv. 94. Problém je s tím že jsme tam měli tachograf ,jelikož ho nepotřebujeme a zbytečně by jsme platily cejchování. Tak jsme ho vyndali a vyměli za tachometr a jako náhon tachometru jsme použili náhon z autobusu Karosa. Jenže tachometr ukazuje kilometry +- 15Km/h a počítadlo kilometru počítá taky všelijak po ujetí cca 10km napočítá 4 km.

Otázka je. Kde je problém?? V náhonu tachometru ??

V tachometru problém nebude protože auto z výroby přislo s tachometrem ale první majitel ho vyndal a dal si tam tachograf.
Když jsme auto kupovali dal nam ten origo tachometr.
sob říj 29, 2011 2:22 pm

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

máš různě rychlé převodovky a zadky a proto ti to nesedí, ale existují redukce na náhony které ti to dohoní nicménš jsou taky drahé
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
sob říj 29, 2011 3:25 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Trošku se divím, jelikož převody v tachu jsou normalizované a tak záměna tachograf a tachometr by měla být bezproblémová. Takhe to takhle dělám u všech mých nákladních autech a není problém. Taky jsem zkoušel porovnat paramerty pomocí vrtačky a snímače otáček a výsledky byly stejné u tacha i tachografu. Na STK taky není problém s tachometrem, jen mi řekli že je tam budíků jako v Tupolevu ale jinak to neřešili.
Volvo FL 614.
sob říj 29, 2011 4:51 pm

Uživatelský avatar
Melda
Příspěvky: 630
Registrován: čtv úno 14, 2008 8:16 am
Bydliště: Na severu

Příspěvek

U převodovek 10P80 s předním náhonem se dá změnit převodový poměr hnacím a hnaným kolem výstupu na rychloměr. Ještě mě zaráží, že píšeš +-15km/h. To by změna převodového poměru nevyřešila. Napadá mě, jestli nemáte volný unášeč (náboj s přírubou) na zadní kardanku. 3 šrouby M14 v čele unášeče které přitahují unášeč ke hnacímu kolu rychloměru. V případě vůle kolo prokluzuje a tachograf švindluje (ale jenom do - ).Vůli zjistíš tak, že chytneš za unášeč a zkoušíš ho tlačit a tahat v podélné ose.
ned říj 30, 2011 12:20 pm

nemejkluk
Příspěvky: 2
Registrován: stř říj 26, 2011 7:01 pm
Bydliště: Plzeň

Re : Tachometr POMOC

Příspěvek

Pátral jsem a zkoušel jsem ...... v liazce na výstupu z převodovky ( ta hřídelka s jazýčkem ) tak tam máme ozubené kolečko 18z ..... tak a ted co s tím. Nevíte někdo kde sehnat ten elektromagnetický snímač co se na to šroubuje ??? Volal jsem do mnoha obchodů a nikde to nemají.
stř lis 16, 2011 2:00 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů