Moderátoři: martin_100, Leoš H, Olda, Globe, Hynek, Frenky, cuisine

Odpovědět
Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Ten průser je snad na celým světě, koncentrace blbců ve vládách je enormní. Ani se nedivím tomu Japonci kterej obsadil pustej ostrov a tam si kraluje. Nikdo ho neomezuje a co potřebuje si doveze lodičkou z blízkého většího ostrova.
Volvo FL 614.
sob dub 21, 2012 3:26 pm

Uživatelský avatar
pavelbuggy
Příspěvky: 705
Registrován: sob úno 26, 2011 6:41 pm
Bydliště: Králíky

Příspěvek

Pánové, je to začarovanej kruh, když budeš chtít přidat protože nám zvedaj naftu tak ti nikdo práci nedá a když budeš dělat za málo tak padneš na hubu tak jako tak, nezbívá než začít tvrdě prosazovat zvíšení cen. Nafta stoupla za poslední dva roky o 30-35% a to musí být někde znát. Ono se to podělalo i z bagrama to je uplně stejná situace, pořád jsou lidi kterí podráží ceny a ti škodí. U nás tu staví cyklostesku a dělá to Strabag a ten tu zaměstnává Tatry za 430,-Kč/h a ještě dojíždí 30 km na stavbu a ze stavby to samí za dáčo. a my se na ně koukáme :?
sob dub 21, 2012 6:05 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Začal jsem na soupravách vozit jen 23t.když 8kola tu vozí 17t za 33kč tak 23t za 35kč je až dost.Cena výše nejde tak začínám nakládat méně.To ale nejde vždy.Traktorbagr je dnes smrt financovat i vypůjčení je dnes levnější.Loni bylo za 60tis kč na měsíc dnes jim stačí 40.i tady je ta nouze znát.
sob dub 21, 2012 7:11 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Jen otázka do pranice - neříká se tomu "začarovanému podrážení cen" konkurence? :wink: Myslíte si, že se výrobci televizí rozčilují, proč neprodávají všichni za tři pětky a proč prodávají telky NoName výrobci za čtvrtku jejich ceny?! Vzpamatujte se. Pokud Vám podnikání v dopravě funguje, podnikejte, pokud ne, běžte třeba péct rohlíky. Připomíná mi to situaci s dnešní "super mega" demonstrací v Praze, když jeden z demonstrantů na otázku, proti čemu protestuje, odpověděl: ,,Abysme se měli líp." To mluví za všechno...

http://i.iinfo.cz/urs/image001-118098908222247.gif (Q=množství, p=cena). To, co vy tady považujete za níčení cen dopravy, je běžný tržní průběh.
sob dub 21, 2012 10:11 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Tak v normálním prostředí to tak možná můžem nazývat.Konkurence....mno,když blb dělá za dampingovou cenu a nevnímá vlastní destrukci dobrá.Ale když tady uděláme nějaký sdružení těch normálních a sestavíme jakýsi,dejme tomu roční ceník-doporučený tarif(něco jako byla TR4),tak máme v tomhle zkorumpovaným státě na krku antimonopolák a postih za kartel.....Narozdíl od zasranejch pumpařů,kolem kterejch choděj jako slepý.Bylo by zajímavý kolik ročně taková ,,slepota" stojí. :D A spoustu jinejch věcí,od odírání státem,legislativních schválností a opět kartelů velkých stavebních firem vyžírajících státní zakázky.Páč je stát v prdeli a doveden naším ,,výkvětem" cu grunt,není už ani za co stavět.Poklesla tedy poptávka,co se dá dělat.A ve všech oborech.A je to vina živnostníků,dělníků?To je samej kašpar v kravatě,at už v politický sféře či ekonomický.Teoretici s tužtičkama to svým řízením v ůrovni státu i celý EU dovedli tam,kde to je.......v prdeli.Snoubí se v tom ze 70% korupce,zlodějina a 30% blbost.Konkurence je samozřejmně o ceně,o kvalitě provedený práce či služby ale práce ZADARMO nebo ještě hůř pod výši vstupů se vymyká nejen rozumu,ale i základům ekonomiky.Proto to už moc nefunguje,je to jen doběh ze setrvačnosti k totálnímu konci.Ten už by normálně dávno přišel,ale skupina pár lidí která tu ekonomiku vysává jako parazit velmi dobře ví,že vysávaný zvíře nesmí ůplně chcípnout.Proto se to udržuje např.půjčkama imaginárních peněz z různých konsolidačních a Evropských bank,mezinárodních měnovejch fondů a jinejch sraček.Čaruje se z dluhopisama,akciema......papírky,papírky,papírky.Žádný hmatatelný produkt,žádný pravdivý čísla.Jen čachry a kecy.Vydělávaj nejvíc ty,co nic neprodukujou-jen šmelej.A ten co to vyrobí a odře?Vydělá prd a o en ho ještě oškube stát.Kdo by asi přišel o víc,kdyby se opakovali černý dny na světovejch burzách?Obyčejný lidi,živnostníci,podnikatelé?Nebylo by to lehký,ale bylo by to pro střední a nižší třídy to nejlepší.Práce a produkt by získali zase svou pravou cenu,z který by profitovali ti,jenž jí vytvořili.Pak bych asi bral pojem ,,konkurence" a ,,tržní průběh".
ned dub 22, 2012 1:46 am

Uživatelský avatar
Toretto
Příspěvky: 1396
Registrován: pát bře 24, 2006 8:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Přetaňte tady brečet a prostě pod cenou nejezděte!!!
vezmeme to zkratkou je to sice dál, zato horší cesta
ned dub 22, 2012 9:22 am

richil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 97
Registrován: sob led 08, 2011 2:35 pm
Bydliště: Cítoliby

Příspěvek

Předem se omlouvám všem,jelikož se nedá házet vše do jednoho pytle ale nemůžu rozdělovat proto napíšu-běžte všichni do ......jenom tu kecáte,píšete ale nic proto neuděláte!!!!Opravdu se omlouvám,ale musím to takhle napsat.V tématu Jak dlouho to budem tolerovat jsem psal o hokeji což sem nepatří ale mělo to podtext,jaký????Asi tento-Nagano,mistr.světa v hokeji to je snad jediná věc kde se náš národ semkne,drží při sobě,běsní,je prostě jeden člověk!!!!A to jde o hokej.Proboha lidi to se takhle nedokážem sjednotit i v jiných věcech???!!!!Jen tu krafete,brečíte jako já že to nejde,že to chce něco udělat,ale nic z toho neuděláte!!!!Kdoo jste byl včera v Praze????Hned se vše změnit nedá to vím,ale nějak se začít musí!!!Zemědělci.zdravotníci,poldové,hasiči stávkovali i když v malám množství ale šli do ulic!!Co jste udělali VY truckeři,kluci i ženy kteří chcete dělat to co vás baví,trochu si vydělat-NIC.NIC,jen krafete,píšete jaké máte vysoké IQ a bůh ví co ještě.MOc rád sem chodím jelikož jste mi na dost věcí odpověděli,pomohli s opravami.opravdu nemůžu házet všechny do jednoho pytle ale nejde to asi.Zabalte to,brečte,pište,stejně nakonec asi pochcípáte protože žádnou akci jako frantíci,španěláci a nejen ti neuskutečníte,stát Vás odrovná a hlavně ti kryplové co lezou pod cenu.To není konkurence to jsou zmrdi co by potřebovali zakopat pod zem!!!!!Administrátoři mi asi dají napomenutí za urážlivá slova,možná bude nejlepší mě vyloučit jelikož si myslím že píšu pravdu.NIc neuděláte jen keci!!!!Chudáci a to patřím mezi Vás a nejsem žádný chytrolín natož agitátor.
ned dub 22, 2012 9:29 am

richil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 97
Registrován: sob led 08, 2011 2:35 pm
Bydliště: Cítoliby

Příspěvek

Toretto-napsal jsi to přesně ale zbytečně.Nic se nestane.Jsme národ idiotů!!!
ned dub 22, 2012 9:30 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Idiot jsi ty.na té krávovině v Praze se potloukala moje ségra (20 let hasič) švagr (10 let hasič) můj známej (invaldní důchodce co pracuje na černo) tak tento typ lidí se tam tak nějak zůčasnilo.Jo a ty státem dotovaní zemědělci . Oni nemaji co tratit .To v souk sektoru se stane každý den že jsi bez práce. A to je velkej rozdíl.Jinak zde se řeší ceny a ne tvoje demonstrace pro blaho národa.
ned dub 22, 2012 10:20 am

richil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 97
Registrován: sob led 08, 2011 2:35 pm
Bydliště: Cítoliby

Příspěvek

a takovejch magorů jako ty je v našem národě nejvíce proto to tady stojí za ....nic normálního jsem zde ani nečekal!!!
ned dub 22, 2012 10:28 am

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Ok souhlas
ned dub 22, 2012 10:41 am

Michi
Příspěvky: 1276
Registrován: čtv kvě 07, 2009 7:05 pm
Bydliště: Rousínov (Vyškov)

Příspěvek

Karel334 : Patřím mezi soukromý zemědělce a jestli si myslíš, že nemáme co ztratit tak jsi hodně na omylu! Můj šéf tvrdí že nechce dotace. Ale ať se vykupuje obilí za normálni ceny! Pšenice šla za cca 400-500 a on ti řekne, že za tohle se to prodávalo už za komunistů. Od té doby kde je nafta? Musíš do toho dát milion a jeden postřik-hnojiva nebo nic nesklidíš, a navíc okolo toho musíš lítat tak, jak příroda pískne... Není to jednoduchý pro nikoho. Ale souhlasím s tím, že my se semkneme jen když nás to nic "nestojí". Moje máti vždycky tvrdila, že náš národ neumí žít bez nadvlády a má pravdu. Rád bych se dožil toho že se to změní a mohl bych doufat, že se moje/naše děti budou mít dobře....
ned dub 22, 2012 11:40 am

richil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 97
Registrován: sob led 08, 2011 2:35 pm
Bydliště: Cítoliby

Příspěvek

michi nezlob se na Karla.Jenom jeho příbuzní dělají u hasičů,poldů atd.Všemu rozumí,netrap se jeho názory,takových je tu víc.To je o ničem takováto témata řešit s lidmi kteří zde píší jak mají vysoké iq či co .Plno mých známých je v zemědělství a jiných odvětvích,vím o čem píšeš.To Kájik určitě taky,viď kadliku
ned dub 22, 2012 12:39 pm

Uživatelský avatar
talaš.m
Příspěvky: 3597
Registrován: ned čer 18, 2006 2:31 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

NECH TOHO!!!!!!
ned dub 22, 2012 1:06 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Toreto,Richii
Ano,máte pravdu,já nebrečím konstatuju a POD CENU NEJEZDÍM!!! Nechal jsem jednu Tatru na dvoře,zbytek prodal a vysral se po 22 letech na podnikání.Než dělat někomu debila a ničit si zdraví stresem když to nikam nevede.A protože je mi jasný že se tu žádnej ráznej odpor či blokáda nezorganizuje,radši jsem šel dělat rádiovku.A v nejbližší době budu rádiovka v Německu,páč tenhle zkurvenej stát nehodlám podporovat ani vodvodama ze svý vejplaty.Aspon jako starej nebudu vybírat popelnice a za ty stržený prachy dostanu aspon nějakej důchod.
TTN
ned dub 22, 2012 1:29 pm

Odpovědět

Zpět na „LIAZ“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů