Mýtné na Ukrajině, tipy na truckstopy, pravidla apod.
čert
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 150
Registrován: pát čer 21, 2013 11:56 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Chlapi prosimvás, vypadá to, že firma ve který jezdím začne jezdit i na východ... Hlavně tam chce posílat teda mě. Mělo by se jezdit hlavně Turecko a Ukrajina, občas bejvalá Jugoška. Tady ta fa dřív na východ jezdila, ale naposledy byl někdo na UA před pěti rokama a já jsem byl na východě asi před čtyřma, ale v TR nikdy. Předpokládám, že je třeba pár věcí jinak, tak bych rád slyšel co nejvíc info,co a jak, jak to tam vypadá, chodí, co papírování, carnet (?), je to třeba v Rumunsku pořád stejný s těma vocasama, co umyvají okna a podobný věci? Zkrátka co nejvíc info, ať jsem aspoň zhruba v obraze. Díky
sob bře 01, 2014 12:54 pm

motor-head
Příspěvky: 63
Registrován: pon říj 07, 2013 7:39 pm
Bydliště: cz

Příspěvek

Zdravím, pánové. Nevíte jaká je teď situace na Ukrajině? Dělají firmy nebo nedělají? Nějak to v mediích utichlo. Jedná se mi o firmy z Uzgorodu. Dík za info. Arktik už jsem nechodí?
čtv zář 08, 2016 11:46 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Myslim ze Atktik to tu uz ukoncil a nechodi sem.Neni sam,plno jich odeslo z fora.UA se deli na pred Karpataama a za,jednim druhym nemuzou prijit na jmeno,ekonomika spise zalostna.Soude podle mnozstvi aut co potkas v Nemecku treba,to se s BY ci Rus neda srovnat vubec.
Neřeším...
pát pro 30, 2016 9:28 pm

motor-head
Příspěvky: 63
Registrován: pon říj 07, 2013 7:39 pm
Bydliště: cz

Příspěvek

Díky, firma chtěla začít jezdit do Uzgorodu. Snad to padlo. Mě se v PL líbí a i podle vedení by se aspoň nic měnit nemělo. Tak doufám že už je to pasé.
pát pro 30, 2016 10:38 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pl je gut zeme.Me se tam jezdi nejlip ze vsech zemi.Staci mit auto v poradku,neojebavat kartu,naucist se cist ty jejich znaky a nema to chybu.A tolik parkovist co je tam neni nikde jinde,jak u cest,tak pred firmama,kde stavam nejcasteji.
Neřeším...
sob pro 31, 2016 8:42 am

motor-head
Příspěvky: 63
Registrován: pon říj 07, 2013 7:39 pm
Bydliště: cz

Příspěvek

Plně souhlasím. Jezdím tam jen rok, 2x týdně. Ale tolik slušnosti, kolegiality a ohleduplnosti jsem nezažil snad nikde. Policii zastaven 3x vždy vše v pořádku. Jen jednou jsem byl upozorněn na rychlost. Že on to řešit nebude protože to bylo v noci.(on mě bral v 9hod ráno). Ale že můžu kápnout na někoho jinýho, kterej mi může za to dát pokutu.Od té doby se snažím do těch 85 km/h. Obšas nákup v Biedronce nebo v těch jejich ABC Diskontech na vesnicích. Když mě něco dojde nebo nákup nějakýho losu když maj velkou kumalacii v Lottu. Na firmu kam jezdím pecka od majitele až po portýra. Pořád ruka natažená jak se zdravíme. Když vykládám známím jak se chovaj Poláci u nich doma a jak v Čr tak mi pomale nikdo nevěří.
sob pro 31, 2016 10:44 am

radynek.slavkov
Příspěvky: 18
Registrován: ned zář 11, 2011 12:31 pm
Bydliště: otnice

Příspěvek

to tak prostě je:) jsou lidi a lidi... já mám pro poláky docela slabost. Nikdy jsem neměl s nikým problém,vše je o přístupu.. pamatuju jak jožin hrabal pinklici na výčep a kočena nechápala jak to u nás můžou tak točit:D Radys:)
sob led 14, 2017 3:11 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jj,bejvavalo :D .Uz abstinujem.Pl je gut.Ja jen nechapu proc nas maji tak radi,kdyz vsichni cesi ,temer teda,polaky nesnaseji(ja vim cim to je jsme zakomplexovani narod co si mysli ze je pupek eu,ha ha....)
Neřeším...
ned led 15, 2017 10:47 am

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: Všeobecné info- kdo poradí ???

Příspěvek

V lete chceme s rodinou projet SK. Budeme kousek od Ukrajiny a tak bych se chtěl kouknout do Uzgorodu. Nevite nahodou jak to tam je jestli budu potrebovat pas nebo vizum. Popřípadě jak to tam je? Diky za info
ned dub 02, 2017 8:31 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Všeobecné info- kdo poradí ???

Příspěvek

Víza ne, pas jo. Tady se dozvíš víc. Malým dárečkem nic nezkazíš (plechovková plzeň atd)
http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_s ... /visa.html
ned dub 02, 2017 9:40 am

Odpovědět

Zpět na „Ukrajina“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti