Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Proč brzdy ? Ty jsou původní, 240 tisíc. Retarder se měnil, protože zůstával stále trochu přibržděný, 2x stejná závada. Aha, no jo, už chápu, ty myslíš, že jsem vemeno a neumím jezdit. No, samozřejmě můžeš mít pravdu, člověk se stále učí, s osobákem najedu sotva 80-90 tisíc kilometrů a už musím měnit pneumatiky a destičky i kotouče, jako řidič z povolání jsem začínal až v roce 1986, tehdy ČSAD disponovalo vozovým parkem složeným ze značek Tatra, Škoda a Liaz, já konkrétně jsem nafasoval model Škoda 706 MT3S a za ním tahal dlouhý vlek. Takže tak.
Naposledy upravil(a) mr65 dne pon dub 23, 2018 12:02 pm, celkem upraveno 1 x.
ned dub 22, 2018 6:12 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr65 ,,, teď nechápu ..původní Ti vydrželi 240K ??? nebo jak vlastně ???
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 22, 2018 7:32 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Ke kameram-na pytel je v svajcu nebo portugal jsou zakazane,nevim zda o tom vite.
Neřeším...
ned dub 22, 2018 8:05 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Martin 440 : tahač má najeto 240 tisíc a jsou na něm původní brzdy, kolik se na nich ještě najede a kolik se má vlastně normálně najet, to ani nevím, na brzdu šlapu minimálně a v podstatě jen když je to fakt nutné, jakékoliv zpomalení řeším motorovkou a retarderem.
pon dub 23, 2018 12:13 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr65... aha hm hm :mrgreen: v menu to najdeš... :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon dub 23, 2018 2:51 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

V jakém menu ? To myslíš jako v restauraci...?
Jasně, mohl bych študovat menu, i ten asi stostránkový manuál, co je nahraný v displeji, třeba kdybych dělal pauzu 45 hodin a kempoval někde na parkovišti, ale já to mám tak, že přijdu na šichtu, skočím do toho, cvaknu návěs a valím na první fůru, vrátím se, hodím to k rampě, cvaknu jiný a vyrazím na druhou, po příjezdu jdu domů. 8-9 hodin na šichtě, bezpečnostní přestávku dělím a tak nějak vyjde během přepřahu, svačinu jím za jízdy, když náhodou občas někde chvíli čekám, sotva stihnu umýt okna. Tož na nějaké menu a manuály není čas. A abych byl v práci déle, než je nezbytně nutné, tak to mě přešlo někdy už před dvaceti lety...
pon dub 23, 2018 4:27 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: kamera do auta

Příspěvek

no coment..... :doh: ale jo v hospodě by ses to mohl taky dozvědět .... :valetsesmihy: :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pon dub 23, 2018 7:06 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr -ty jsi ukazkovy priklad jak se to delat nema....
Neřeším...
stř dub 25, 2018 6:59 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr65 - Podobného Actrosa jsem měl půjčeného před měsícem,jako předváděčku a můžu sem napsat svoje dojmy :
Zásadně nejezdit v režimu A-eco. Pak to řadí jak debil,netáhne a strašlivě to podtáčí motor. Jezdil jsem v režimu A,kterej řadil už docela jako člověk ,a chápal i ruční podřazení :)

Další věc,nejezdím naloženej velký kopce na tempomat,jak vidím že bude megakopec kde se auto trápí,tak vypnu tempomat,cvaknu ho na "M",a řadím si pádlem jak potřebuju a vyběhnu kopec naprosto normálně,za kopcem tam zas bouchnu "A" ,cvaknu tempomat a jede se dál :-)

PPC nemusíš přímo vypínat,dá se u něj nastavit konstanta na plusovou i mínusovou rychlost a pak ti rychlost tolik nepadá dolů,a v mém autě si to i pamatovalo nastavení toho "A" i PPC.

A nakonec retardér,bylo mi doporučeno si před zapnutím retardéru ručně podřadit o jeden kvalt,protože jinak elektronika podřazuje jak zběsilá a škube to celým autem,což se přenáší i do retardéru a nedělá mu to dobře...

Přímo technik v mercedesu mi říkal že bohužel retardéry na MP4 jsou poruchové a citlivé na zacházení,že pokud je někdo zvyklý ho tahat doplna a nepřemýšlí nad tím,tak velmi brzo odejde. Ale někdy odejde i sám od sebe,bez zavinění řidiče,taky to mercedes řeší na záruku i po jejím skončení tuším do pěti let stáří auta :?

Vozil jsem tonáž kolem 20tun,na plachtovým návěsu a spotřeba mi vycházela tak 31,na dálnice jsem se skoro nepodíval :)

Myslím že bys prostě měl obětovat nějakou tu hodinu a třeba si vzít domů tu chytrou knížku co je ve výbavě a počíst si aspoň pár základních věcí o ovládání toho auta,tím tě nijak nesnižuju,ale je vidět že si s tím autem zatím nerozumíš,a tak než s tím furt válčit je lepší si to upravit podle svého. Já věděl taky prd,proto jsem si o tom něco načetl a pak už jsem se nemusel vztekat ,nastavil jsem si to podle svého a jezdilo mi auto normálně :)

Oproti mojí přidelěné MP3 to bylo bohovský tahavý auto,s MP3 bys bušil hlavou do skla,ta nejede mnohem víc a nenaděláš nic :D


A omlouvám se za OT,možná nás někdo šoupne do tématu Actros
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv dub 26, 2018 9:37 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Ja znam jednoho,co ma odcouvano vice nez na najeto dopredu,co intarder na MB actros spalil za mesic.Od nova to mel to auto.Jak ho dostal,zatahl tu paku dolu a celou dobu stim tak jezdil.Ani si to nevsiml ze to vecne brzdi,jak pusti plyn.Ani po prazdnu :D .Kdo umi umi,co dodat.
Neřeším...
čtv dub 26, 2018 1:30 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: kamera do auta

Příspěvek

Tak dneska jsem to zkoušel a True Cam 7 radio v Arocsu ruší i když je kabel veden co nejdále a zapojen do nejvzdálenější zásuvky.

Jožin: ale od toho to tam je, aby to brzdilo, když sundáš nohu z plynu, ne?
BES - běs
čtv dub 26, 2018 3:28 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

JIRaY ( a ostatní..) : už jsem to tady zmiňoval, německý majitel firmy si nadiktoval před předáním auta u prodejce konkrétní věci, krom omezovače na 85 i nastavení těch eko systémů s tím, že řidič nastavení měnit nemůže. Jediné, co lze, je vypnout to PPC, ale auto tě "potrestá" tím, že na tempomat jede max 84.

Při jízdě na tempomat a PPC mám nastavené rozpětí rychlosti +5 a -3, ale auto si stejně dělá co chce, např. táhne do kopce, na tachometru 75, blíží se vrchol a klesání, tak přestane táhnout a čeká, až se to rozjede z kopce.

Po dálnici jezdím každou směnu přes 300 km, najedu v Jažlovicích, zapnu tempomat. Před klesáním, když přestane táhnout, šlapu na plyn, abych udržel rychlost 85. Z kopce mně pustí na 90, když je mírnější táhlé klesání, vypnu tempomat a nechám to rozjet třeba na 95, nebo i 100, ale včas to stáhnu retarderem ( ovšem maximálně na TŘETÍ POLOHU ) na 90, aby mi to nenapálilo vysokou rychlost. Pokud bych chtěl použít na retarderu čtvrtou, nebo další polohu, podřadím si na 11, případně 10.

Tištěný manuál k tomu není, pouze nahraný v displeji.

Myslete si každý co chcete, já jsem si zkusil delší, či kratší dobu řídit všechny značky, co u nás běžně jezdí ( kromě Renaultu Premium ) a MB Actros je to nejblbější auto, do kterého jsem sedl. A tady jsem si jen tak trochu postěžoval na tu šílenou kombinaci nízkého výkonu, omezovače a napevno nastavených EKO systémů. Pokud někdy pojedete po dálnici 47-50 km/h, pochopíte.
čtv dub 26, 2018 3:34 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: kamera do auta

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:51 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv dub 26, 2018 4:13 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: kamera do auta

Příspěvek

Já jezdím sice s Arocsem, takže jinak naprogramovaná převodovka, režim Eco tam vůbec není, můžu přepnout na Off road, ale je to zbytečný. Jezdím ryze na A a dá se říct pořád stejné trasy, takže už vím kdy převodovka dokáže udělat chybu a rovnou ťuknu do páčky a je to, M režim nepoužívám vůbec. S těma kruháčema jsem měl taky problém, ale byla nějaká svolávačka kvůli převodovce a od té doby OK.

A aby jsme nebyly úplně OT, zítra zkusím z kamery vytáhnout GPS.
BES - běs
čtv dub 26, 2018 6:59 pm

mr65
Příspěvky: 167
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Pavel Šebek : možná bude chyba přímo v té kameře, nebo kabelu, já mám TrueCam A7 tři roky, byla ve Volvu, Magnumu, Ivecu a teď v Actrosu a u žádného auta problém s rušením.

Sof. : bohužel, je to přesně tak, řazení má přístupný pouze jeden režim - A fleet. ( zřejmě obdoba A eco.), klasické A, nebo M nelze použít, píše to i přístrojovka : zakázáno. Do kopce si můžu podřadit ručně, např 12>11,otáčky se zvýší třeba na 1400,jenže auto usoudí, že jsem debil a že 800 mu stačí a kopne tam zpátky 12.
Actros na kruháči, to si člověk koleduje o průser, obzvláště tady v Praze, kde místní borci nepovažují kruháč za místo, kde je nutno zpomalit, nebo dokonce dávat přednost...
Asi jsem zaujatý vůdči tomuto konkrétnímu autu, Actros může být dobré auto, jen musí mít výkonný motor a možnost vypnout ty eko blbiny.
pát dub 27, 2018 12:34 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů