Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Tak i naši firmu už potkalo ekobláznění a už máme první dvě LPGčka. Mluvil jsem s klukem a když jsem si to vyslechl, tak jsem nevěděl, zda se mám smát nebo brečet. Jezdí projekt a musí tankovat na každou fůru, na cestě má jen jednu stanici, takže kdyby plyn došel, nebo byl jiný problém, tak nevím jak by se to řešilo(to ukáže čas) Jelikož co koukám, tak se plyn (LPG i CNG) rozšiřuje lavinovitě, snad více než covid, tak si myslím, že v brzké době se fronty z ONOa přesunou k těmto stanicím a bude další veselo. Co jsem koukal tak poláci s plynem jezdí volný trh a čekám, že se zvednou krádeže nafty po cestě neb by museli kupovat drahou německou naftu na dojetí do PL (možná to čeká i CZ dopravce) A ještě jedna myšlenka, Eko auto O.K. grátis maut, ale ten bude chybět v rozpočtu, tak si myslím, že brzo se bude platit i maut z těchto "ekoaut" možná to bude o něco méně, než z EURo 6, ale platit se bude. :hands: :hands: :hands:
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
sob pro 12, 2020 9:52 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Tak první rána pro plynaře a stopka přestavbám! Jestli dobře překládám, veškerým "dodatečně dodělávaným" přestavbám na CNG/LNG končí předčasně výjimka z neplacení mýta v DE k 30.9.2021...
https://www.toll-collect.de/en/toll_col ... 16128.html
úte srp 03, 2021 10:09 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

jj končí , už jen čistý bez ropy....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte srp 03, 2021 5:20 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

https://lng.cz/novinky/s-lng-kamiony-js ... 4sYD0gQlck

chápu to dobre ze i ten origo systém od volva co vstrikuje i naftu tak bude platit myto?
stř srp 04, 2021 6:57 am

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

No co jsem předpovídal v prosinci? A je to tady. Tak ještě ty kolony u pump a můžu být Sibila :D :D :D
No divil bych se, že by poláci, litevci něco nevymysleli, jak by přesunuli LPG,CNG z cizího auta do svojeho.
Chceme být světový, kulový, Škodovka chce být eko in, tak zavelela, buď dudeš jezdit s plynem, nebo se v Boleslavi nechytáš. Reakce na tu Litru
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř srp 04, 2021 8:03 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Ještě taková technická??? Co se musí upravit na motoru, nebo na palivové soustavě??? Co vidím na cestách, tak "stoleté" auto a jen nádrže na plyn svítí novotou. Jak může policajt poznat, že to je opravdu předělávka na CNG,LPG, nebo jen atrapa kvůli Mautu?
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
stř srp 04, 2021 8:06 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Právě, že se to dávalo asi i na staré pekáče proto nově pouze u Euro 6, od výrobce auta, tedy original z fabriky. A jen u nového, ne dodatečně dodělávané. "Dual fuel" od Volva ok...
stř srp 04, 2021 8:48 pm

Uživatelský avatar
4215
Příspěvky: 4466
Registrován: ned lis 02, 2008 9:32 pm

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Nechci zakládat vlákno CNG, tak se zeptám tady. Dostal jsem se na FC na stránku příznivců CNG a řešili tam cenu za kilogram. Chtěl jsem se zeptat, jak to vychází, jako spotřeba na 100km atd. Někde jsem slyšel, že nádrž na LPG vydrží na 700km, jsem si to promítl na sebe, bych musel denně tankovat a řešit, kde natankuji, když denně najedu cca 600km. Teďje problém s plynem, tak zda nejsou problémy s tankováním, neb na FC též řešili, že se zavírají pumpy do odvolání atd.
Jeho poslední slova byla. To stihneš.
pát říj 22, 2021 8:28 am

Uživatelský avatar
fahrer
Příspěvky: 661
Registrován: ned čer 08, 2008 1:51 pm

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

V TV ukazovali, jak pekelně cng zdrazil. Jako nevýhodu bych viděl velké a těžké lahve. Kdysi jsem nakladal v Písku vedle cng stanice kam jezdili, myslím ze, poštáci. A připadalo mi ze jim naplnění těch dodávek trvalo dost dlouho.
pát říj 22, 2021 9:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

objednali jsme 2 spagethi western plně plynový na německou práci ...prej to má ujet na ty dvě bandasky 1000km :think: :think: a docele by mě zajímalo, když se stane na pecky rána z boku, co by z toho bylo....
Naposledy upravil(a) martin440 dne sob říj 23, 2021 9:50 am, celkem upraveno 1 x.
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 22, 2021 10:12 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Pár let na zpět nám koupili dva wolsvageny Caddy na cestu do práce. Nic horšího nás nemohlo potkat. Benzínová nádrž byla asi na 8-10l zbytek CNG. Kecal bych kolik myslím 35kg tam šlo natankovat. Dojezd cca 600km na CNG. Tankování pokud nebyla na pumpě rozbitá pistol cca 5 minut. Cca dva roky jsme se s nima trápili a pak to dali pryč. Možná dobré na cesty kolem komína, ale jinak katastrofa. Byl tam dvoulitr bez turba a u Kasselu do toho krpálu nás předjížděly i kamióny po prázdnu, když my jeli čtyři s věcmi. Spotřebu si nejsem 100% jistý, kolem 5,5-6kg na 100km tam házel počítač pokuď se nepletu.
pát říj 22, 2021 10:53 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

docele by mě zajímalo, když se stane na pecky ráno z boku, co by z toho bylo....
Táto veta je asi nejak zašifrovaná… preložil som to takto “čo sa stane, ak do tej bočnej nádrže niečo narazí?”
——————————————————————-
Aj mňa to zaujíma a myslím si, že sa to skôr či neskôr dozvieme. Tipoval by som, tak do jedného roka. Tých áut už jazdí veľa a stále je ich čoraz viac. Nieje možné, aby aspoň jedno z nich časom nemalo haváriu, pri ktorej sa nádrž roztrhne.

V šoférčina-budúcnosť som kedysi dal video, ako autobus (plynový) s nádržami na streche, vošiel pod nízky most. Nádrže sa mu roztrhli a okamžite vybuchli v ohnivej explózii.

Aj nafta po roztrhnutí nádrže kamiónu (silnom náraze) dokáže rovnako ohnivo vybuchnút, na nete je viac takých videi. A to je nafta ťažko zápalná. Plynové nákladné autá s vysokohorľavým plynom sa časom pri nehodách musia prejaviť. Čím viac ich bude, tým je pravdepodobnosť ťažkej nehody, explózie a obrovského požiaru väčšia.

Zaujímavé, že plynove autá môžu vozit ADR.

Ďalšia zaujimavá vec, žiadne obmedzenie na lodiach nemajú. Všímam si to už dlho, na registračných papieroch, ktoré sa vyplňuju pred nalodením žiadna kolonka- plynove nákladné auto nieje. Stenaline, scandline, ttline- na ich registračných papieroch nič také nieje.

Rovnako som doteraz v žiadnej fabrike nevidel žiadne obmedzenie pre plynové nákladné autá (napríklad zákaz vstupu do nakladacej haly).
sob říj 23, 2021 12:10 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Tak ceny LNG vylétly samozřejmě s cenou zemního plynu a návratnost auta na LNG se i přes dálnici v SRN zadara ztrácí v nedohlednu... Zatímco loni stál v Evropě kg LNG ca 0,6-0,8€/kg, teď 1,5-1,8€/kg... U CNG je to podobné...
Jak se chová při roztržení nádrží plynný CNG a kapalný LNG se tu ve fóru už x krát probíralo. LNG je v tomto smyslu o dost bezpečnější...
sob říj 23, 2021 9:31 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

sof... má tam být rána.... :wink: no určitě bych se na to nechtěl dívat zblízka ....plyn je jednou plyn
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 23, 2021 9:53 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: LNG - má někdo zkušenost ?

Příspěvek

Plyn je plyn, ale dokud je kapalinou je vše jinak... Však si to ještě pamatujete z fyziky... :wink: https://www.youtube.com/watch?v=-2bU9oKTE3Q https://www.youtube.com/results?search_ ... +fire+test
sob říj 23, 2021 10:05 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů