Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

nezávislá topení

Příspěvek

napište svoje zkušenosti s nezávislejma topeníma,značka,typ,a spolehlivost
kdysi jsem měl Eberspächera D5L a ten fungoval bez problémů
ted mám topení ATESO briezze III asi tři roky starej a to je pěknej sráč,nejhorší co snad může bejt.jako když fungujetak jde vezmi slušně,s malou spotřebou,ale,ale.furt to vyhazuje nějáký závady,tak se to zresetuje,a šup znova problém.jednou sem byl v servisu,zaplatil jsem 4000tis,vyměnili čidlo a že to funguje,dojel jsem domu a zase konec. ted nejde nastartovat.předtím,se pořád přehřejval.
2x Nissan atleon 210
čtv kvě 31, 2012 9:33 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

nejlepší je Šprechr ted nevím jak se to píše,měl jsem ho v tatře ted v dafu a u tatry po 6 letech se vyměnila svíčka a frčel dál no problém.
jedině občas vyhodil chybu když byl nastartován a startoval jsi auto,tak mu bylo ubráno na pruodu,tak zdechnul.ale to udělalo občas nic co by se muselo nějak servisovat,či překopávat někde na PC.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
čtv kvě 31, 2012 9:47 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Každopádně ,,ébršpáchra,, máme na autech aji Webasta a Breeze ,a špáchr je nejlepší má nejmíň oprav a pořád funguje....
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv kvě 31, 2012 9:58 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

já jsem psal email jednomu pánovi do atesa a ptal jsem se zdali nemám nějákou vadnou serii těchto topení,že to pořád tak zlobí,a tady je část odpovědi :wink:


Pěkný den pane Měchuro,
plně Vás chápu a děkuji velice za Váš mail, kdyby takových bylo více
určitě bychom naše služby posunuli zase kousek dále.
Naše organizace vyrábí pro automobilový průmysl /TS 16949/ - tudíž
termín "nějaká nepovedená série" neexistuje.
Všechna topení jsou přezkušována na zkušebním stavu všech parametrů.
2x Nissan atleon 210
čtv kvě 31, 2012 10:06 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Tomík největší problémy co sem si všimnul u Breeze způsobuje chod na snížený výkon,sazuje to ucpává se a pak to všechno blbne,nejlepší je to mít pořád naplno,a odvětrávat oknem... :lol: :lol: Jinak kotel to má propálený každý 3 roky a to je na Tatře,která má olejový topení,takže bufik se zapíná jen ráno,nebo pod bagrem na stavbě...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
čtv kvě 31, 2012 10:15 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

České stroje prostě vítězí :lol:
BES - běs
čtv kvě 31, 2012 10:23 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

eberspraecher - nevim proč nefunguje vše do něj de a prostě nejde musím ho dát na stolici...
webasto - uplně bez problemu
ateso breeze :D :D kapitola sama o sobě to topení nejde v létě ano ale jen se trochu ozimí už nefunguje...vyhozené prachy a nervy k tomu :D
pát čer 01, 2012 12:24 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Taky můžu posloužit,měl jsem jedno z prvních topení Ateso Breeze,když topilo,topilo super,ale ono bylo víc porouchané než aby fungovalo,a to že by byl nějaký vadný kus? Všechny Atesa jsou vadné kusy,to má spolehlivost naprosto mizivou :lol:

Webasto a Eberspaecher jsem měl taky,a oboje šlapalo bez problémů,na ty jsem si nemohl stěžovat,teď se nám na place objevilo auto s

Trumatic LPG,a prozatimní zkušenosti jsou takový,že to chytá hned,je to tichý,topí to líp jak naftový bufík,a nezvyšuje to spotřebu,takže zatím spokojenost.Jen ta bomba na rámu nění žádná nádhera,ale nic jinýho udělat nejde :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
pát čer 01, 2012 4:50 pm

Uživatelský avatar
CErin
Příspěvky: 760
Registrován: pon lis 03, 2008 7:44 pm

Příspěvek

Eberspacher nebo jak se to píše mám v osobním tu slabší verzi a je to bezúdržbovka, jen se občas zasere sítko, ale tak jednou za dva roky 8). Jinak Ateso nebrat, což jsem spíš slyšel z víc stran :)
pát čer 01, 2012 5:35 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Jiray to plynove topeni je celkem dobre dokud nemusis v - 15 vylezt ven a menit bombu a pokud nejakou mas :( a ty nadrze na lpg jsou lepsi jen nesmis jezdit na sever rado to zamrza.je to topeni tak do spanelska :lol: :P
sob čer 02, 2012 10:37 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

zdenekjihlava

Příspěvek

:think: :think: proč???? vylejzat...a na severu???? rozděláš ohníček pod flašou, aby se trochu vohřála a fíííííí topíš dál... :valetsesmihy: :mrgreen: :bomb:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob čer 02, 2012 2:07 pm

Uživatelský avatar
zdenekjihlava
Příspěvky: 1566
Registrován: sob zář 04, 2010 10:53 am
Bydliště: jihlava

Příspěvek

Taky muzes sebou vozit pilu a sekeru a do boudy nainstalovat kamna na drevo jako byly na vojne v pojizdne dilne a je po starostech :P :lol:
sob čer 02, 2012 7:55 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

zdenekjihlava

Příspěvek

máš recht zlatá "Pad-ka"..... jinak ale taky považuju za nej spíš vodní webasto, i když eber není špatnej , ale chce min každej rok vyčistit a životnost kotle cca3-4 roky , ateso je naprostej sráč k ničemu.... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob čer 02, 2012 8:05 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

hej hej,tak jsem asi vyřešil pro servis neřešitelnej problém s mojím topením.dneska jsem ho vymontoval z auta,kompletně sem ho sem ho celý rozebral,no a vono bylo zadehtovaný jako moje kamna po zimní sezoně :shock: takže sem to celý vydrbal,vyčistil čističem a vyfoukal vzduchem,no a zatím to funguje úplně suprově,tak sem zvědavej jak dlouho. jo a teda ještě jsem udělal vevnitř jednu kostřící propojku,protože to tam je jaksi nedomyšlený ,no a na oplátku mi puštěný topení, přestalo rušit vysílačku :wink:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
2x Nissan atleon 210
sob črc 07, 2012 10:56 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

je normální že mám topení eberspracher a ten ovladač na přístrojovce webasto??? jde o renault magnum...od koupi to topení nejde...vubec nereaguje...
čtv črc 12, 2012 12:13 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů