Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Ejsman
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 10, 2017 2:25 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Jinak já jsem nakonec vzal tu truecam, ale a5s. Kolega z práce měl jednu na víc, tak mi jí dal za dobrou cenu.
stř úno 07, 2018 2:16 pm

mikispider
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 31, 2017 3:22 pm
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

Jozin: mnoho aut jiz ma kameru ted a urcite i s dobrym rozlisenim a “nocnim videnim” - kvuli asistentum jako cteni znacek, indikace prekazek atd. Jen by tam musel dat hadr na ukladani dat a do nejakych nizssich modelu i GPS modul pro zaznam rychlosti (u midelu ktere nemaji nav) a problem by byl vresen.
Ale je otazkou jestli neni nejaka dohoda mezi automobilkami a vyrobci kamer, aby jim automobilky nebrali kseft 😎😂😀
DAF XF 480 Euro 6 SSC
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
ned bře 04, 2018 6:29 pm

Mila99
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 20, 2018 1:22 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Zdravím, nám se celkem osvědčily kamery road hawk, nejsou moc často k vidění, na netu jsem našel třeba tady https://www.trakm8.cz/sprava-vozoveho-p ... bni-kamery - mrkněte, umí toho docela dost, bohužel nevím, kolik stály, to šlo mimo mě.
pon bře 19, 2018 4:13 pm

Uživatelský avatar
karlos3007
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 24, 2011 2:39 pm
Bydliště: Lnáře

Re: kamera do auta

Příspěvek

Jak funguji kamery Truecam? Vím že obraz v pohodě,
ale četl jsem v jedné recenzi že ruší autotádio.
ned dub 15, 2018 4:10 pm

karel slezák
Příspěvky: 2349
Registrován: úte srp 24, 2010 9:27 pm
Bydliště: Brünn
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

měl sem jak u II. octávy, mám III. a žádnej problém mám true7. ty novy radia snad na pohodu ve starym tam byl vodrušovací kondík
http://www.youtube.com/user/kajaslezak
**všude musí být uklizeno, řekla babička a kopla hovno pod postel**
ned dub 15, 2018 4:45 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: kamera do auta

Příspěvek

V Arocsu rádio ruší, ale hodil jsem kabel dál od radia a dobrý.
BES - běs
pon dub 16, 2018 3:40 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Pochybuji, že by kamera rušila rádio. Já mám v MB Actros TrueCam A7 na spodním okraji skla, kabel jde přes palubku do zásuvky vedle rádia a bez problémů.
pon dub 16, 2018 4:53 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: kamera do auta

Příspěvek

ruší jak rádio, tak gps přijímač , něktará víc některá míň :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte dub 17, 2018 6:02 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Kdybych věděl, která silně ruší GPS, dám ji do auta schválně, alespoň by ta německá sračka Actros nevěděla kde je a nezpomalila kilometr před každým klesáním, je to děsný opruz, furt na to myslet a šlápnout na plyn pokaždé, když auto přestane táhnout, protože o kus dál se pojede trochu z kopce.
stř dub 18, 2018 12:43 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr65: A co si vypnout prediktivní tempomat PPC? Ve videu až na konci...https://youtu.be/GPROXTBlz8c

ad kamera do auta: Pokud si zrovna nepřejete, aby vám do nastavení a nahrávek v kameře lezl šofér, zkuste třeba miniaturní DDPAI mini 2+... Máme a užíváme... ;-)
stř dub 18, 2018 5:55 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

ATW : Takže když vypnu v tom nastavení PPC, nebude auto zpomalovat, ale tempomat normálně bude fungovat ? Můžu to zkusit, měl jsem za to, že s tím nejde nic udělat, MB má nahrané i topografické mapy a když jedu na tempomat a blíží se klesání, v rámci úspory paliva přestane motor táhnout ( ten blbec to dělá i při jízdě do kopce před vrcholem stoupání, řidič v autě za mnou asi hryže volant...). Otázkou je, jestli to vůbec půjde, dělám u české pobočky německé firmy, dodali nám Actrosy na operativní leasing ve full výbavě ( i když to jezdí jen vnitro a střídáme se na tom dva po cca devíti hodinách ), ovšem má to pouze 420 koní a rychlost omezili na 85 km/h a prý je tam ještě cosi bloknuté, je to šílené, ve frigo návěsu mám běžně naloženo přes 20 tun, do kopců na D1 padá rychlost i pod 50 km/h, já to auto nenávidím a každou šichtu mu nadávám do zkurvených skopčákských sraček...
čtv dub 19, 2018 2:28 pm

sof
Příspěvky: 3874
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: kamera do auta

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne pát kvě 10, 2019 3:51 pm, celkem upraveno 1 x.
čtv dub 19, 2018 3:46 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr65: Ano, mělo by to tak být. A taky by měla jít nastavit v menu "eco-drive" hystereze, tedy rozsah rychlostí PPC. Zpomalení do kopce -10 až 0 km/h a zrychlení dolu z kopce +4 až +15 km/h přes nebo pod nastavenou rychlost PPC...
http://new-actros.trucks-mercedes-benz. ... /zoom.html#
čtv dub 19, 2018 7:22 pm

mr65
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 27, 2013 5:15 pm

Re: kamera do auta

Příspěvek

Asi nějaký chytrák z kanceláře nechal nastavit na tom autě eko-režim a zablokovat možnost změnit nastavení řidičem. Do kopce podřazuju ručně běžně, protože se to jinak dusí na otáčkách 700- 800 při zařazené 12
Ten PPC vypnout jde a auto před klesáním nezpomalí, ale nastalo toto : omezovač na 85, na tempomatu 85, ovšem auto jede 84, pouze s naplno sešlápnutým plynem 85, ale to pak nemusím zapínat tempomat, že.. A to jsem si myslel, že už mně nemůže ničím překvapit... Vyzkoušel jsem to několikrát po sobě a nechápu. Tak nechám zapnutý PPC a na plyn budu muset šlápnout opět jen před klesáním. Co automaticky vypínám hned po nastartování je hlídač jízdních pruhů a při zapnutí tempomatu hlídač odstupu, s tím nemám vůbec dobré zkušenosti.
420 koní možná stačí, když se vozí polystyren, ale ne na těžší frigo náves a v něm třeba 23 tun nákladu. Nejen, že to nejede, ale také žere jak sviňa, jezdím každou šichtu stejnou trasu, dvě fůry, napřed 73 km po okresce a pak 310 km po dálnici D1, Jažlovice- Velká Bíteš a zpět. Když se zadaří, že jsem hodně naložený tam i zpět, průměr je okolo 35 litrů nafty.
A kuriozita na závěr : auto je dva roky staré, ale má třetí retarder, možná něco dělám blbě, třeba to, že ho vůbec používám...
pát dub 20, 2018 11:43 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: kamera do auta

Příspěvek

mr65: Je smutné, že Ti nikdo nedal k autu manuál nebo alespoň nevysvětlil, jak vlastně moderní auta a jejich systémy používat... Retardér se měnil za dva roky 3x a brzdy asi taky, že? :doh:
sob dub 21, 2018 10:13 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti