Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No tak raď, celou dobu se na to ptám
BES - běs
čtv lis 07, 2019 9:24 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Máš to pomale v každý mý odpovědi.. Napsal si:
..jenže v tu chvíli už stáli dva kamiony v kopci hned za Voticema a dispečer dostal info, že na druhém konci toho úseku zase stojí autobus s lidmi.To vyhodnotil jako prioritu a poslal mě na ten úsek opačně, což znamenalo, že se na ten začátek dostanu po 2 hodinách nejdřív. Chápu co si mysleli asi ti řidiči, co čekali 2h asi 2Km od naší základny..
Jak můžete nechat stát 2h silnici 2km vod vás když se můžeš votočit ten kousek??? To seš sakra tvrdej chlape, že to nevidíš? Mě to nařídít tak mu posypu ten bus a jedu z5, jedu vobráceně nebo poprosím kolegu a nenechám to tam 2h i kdybych se s ním měl dohádat. Dyť to je uplně nahlavu nechat stát někde kopec tak dlouho, když ten bus by naopak čekal pár minut navíc ne :!: Jak ti mám poradit když nevidíš takovej základ :idea: Já nevím nebo sem tvrdej já, mohl by k tomu něco napsat někdo jinej jestli sem takovej najiva, že to vidím tak jednoduše :?: všechno s respektem..
Nedělejte z těch dispečerů bohy, sou to lidi vod stolu a kolikrát se vyznaj akorát kousek za město, a když řeknou skoč a jeď tak nejedu, je zákaz a basta a pojedu jak uznám za vhodný. Nepojedu přece přes kopce v zimě když můžu jet vokolo levnějc a po rovině třeba sakryš :wall: já sem na silnici a vidím že kydá a že to támhle stojí, tak nepojedu jak pan příručka a použiju kouska mozku ne? To je přesně ten případ, kde sme západ dohnat neměli, všechno jak někdo napíše ale improvizace 0. Ta stará dobrá česká..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 9:49 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

BAN?

Příspěvek

No tak chvíli je to jakože zábavný, ale za chvíli už to jakože zábavný tolik není, spíše otravný. Za sebe píšu, že by mi vyhovovalo, aby pan Prouza odjel s BANem f plný woe f čipu na hlínách.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv lis 07, 2019 11:33 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouzo, ty jsi prostě nepochopil vůbec nic. Ten bus by tam stál zrovna tak ty dvě hodiny jako tahle strana, chápeš to? Nebo se přesunout teleportem? Co na tom chceš jako improvizovat? A jakého kolegu by jsi chtěl volat? To je další věc, kterou nechápeš. No a s dispečerama taky nevíš o čem mluvíš, to není jako v dopravě. Jeden je cestmistr, další náš vedoucí, pak třeba kluk, co s námi normálně dělá.

Prostě trakerskej pohled.

No a jak říkáš, že dispu rekneš, že nepojedeš, tak to já můžu říct taky, když to bude někde vážně na hovno, silnice se zavře a hotovo. Ještě jsem to neudělal, ale jednou jsem měl namále, když jsem se musel držet auta, abych se udržel na nohou. A ještě jsem byl prázdnej, tak jsem si jel posranej naložit a vzal jsem to taky z druhé strany, protože jsem si to z kopce dolů netroufnul.
BES - běs
pát lis 08, 2019 9:01 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

To je dobrý ten mi eště řekne že si mám dat BAN.. opravdu memůžu pochopit něco co si nenapsal, napsal si to neštastně a jen říkáš jak nic nechápu, ono i ty si nepochopil. Já sem taji chtěl říct, jak to vidíme z druhý aby ste s tím něco málo mohli udělat, ale když říkáš že to nende tak už to nechám, jede vás 6 vokolo a.. :doh: dělej to jak uznáš za nejlepší, asi to i umíš. Můj trukerskej pohled je teda špatně a já se česku vyhnu, z Hatí k nám domů to ty 3km dojedu, moc víc toho u nás nenajedu.
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 08, 2019 9:22 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ty jsi hlavně všechno věděl ještě než jsem něco napsal. Pořád tady meleš o zlepšení, ale nic reálného jsi k tomu nenapsal.

Po několikáté, 6 se nás okolo nemotá. V tomhle konkrétním případě tímhle místem mohla projet dvě auta s inertem a ty mohli jenom prohrnout sníh, ale sypat ne, protože neměli sůl. No a i když to prohrnuli kolem těch kamionů, tak jim to stejně nepomohlo.
BES - běs
pát lis 08, 2019 9:35 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jak ti mám konkrétně něco radit, když to vopravdu nedělám, neznám trasy, techniku systém nic, ti taji říkám jak to vypadá z venčí a řešení je na vás a něco s tím dělějte protože to nefunguje a metr za čárou to umí řešit ty průsery. Pětkrát sem ti třeba konkrétně psal že se máte domluvit, že se někdo objetuje a zajede tam, vysílačky máte. Když tam ten bus stál už teda taky 2h, tak moh počkat eště 10min, než bys to vzal z brány doleva a jel ty 2km tam a pak dle plánu :idea: Šíš!
Když sem se zeptal co myslíš tím inertem tak si mě napsal, že je to třeba plyn na svařování :roll: a proč by to nešlo posypat si taky neřek.. jen že to tak nejde (řekl bych "neumíte") a přesně tak to vypadá když to pak půl dne stojí.
Je to proti zdravímu rozumu, a promiň po několikáté, máte tam 6 aut a bránu 2 km vocaď a nikdo tam nemoh zajet. Aha.. Dycky se dá něco zlepšit, a když už všichni ví že to nejde, tak se dycky vobjeví někdo kdo to neví a ukáže že to jde :?

Já mám pocit že si to četl jedním dechem a nepochopil co bylo mezi řádky.. A neber to prosím špatně nebo že na tebe útočím.. a věřím že to tak zní, taky nemám rád kybyc ale kolikrát se z toho dá těžit :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 08, 2019 10:10 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Inertní znamená netečný - kamení, to jsem psal.

Vysílačky nemáme, na co? Jsou telefony.

Nevím jak tam ten bus stál dlouho, ale moc asi ne, protože začalo takhle sněžit, když jsem jel do práce, ale ty dvě hoďky by si tam počkal, než bych tam dojel, kdybych to jel směrem jako obvykle. Nechápu kde bereš těch 10 minut. Psal jsem, že projet ten úsek jedním směrem trvá dvě hodiny.

Ten tvůj model je absolutní nesmysl, dojet 2km podsypat dvě auta, otočit se, nechat je teda popojet pár desítek metrů, přejet na druhou stranu a nechat je od této chvíle čekat dalších dvě a půl hodiny?

No a že by se měl někdo obětovat, myslíš že by teda bylo lepší zašpérovat mnohem významnější silnici I/3 ?

Tam kde se solí, nesmí přijít kamení a naopak. Ne že neumíme.
BES - běs
pát lis 08, 2019 10:45 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Už si začínáme rozumět :D No víš, nebyl sem tam a ani nevím kde tobylo, jen jako příklad sem to bral, že by popojeli kousek to sem nevěděl pak by to samo nemělo smysl. Měls pravdu no, kdybys to byl napsal dřív :think: Jen totiž předpokládám, že se to postaví většinou v něhorším kopci a dál už by to vodjelo, jestlis jezdil, tak víš že kamec když zastaví, tak konec. Dokaď jede není to tak hrozný, proto sem vytáhl tohle téma a chtěl poradit. Kolikrát sem na tom měl, nebo chtěl dát řetěz, ale když si uvědomíš že ho pak nemáš na dálnici kde sundat taky těžký, parkáč narvanej neprotáhlej a vodstavnej zahrnutej tak to zkusíš bez, neboť ho pak roztrháš jak jedeš dál.

Můžeš prosím napsat proč nemůžes hodit písek(štěrk, škváru, recykl..) kde se solí? Chápu vobráceně, když je třeba ochranné pásmo vodního zdroje.. tak by to snad šlo když tam není i solí ne?
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 08, 2019 11:31 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Vidím to v zimně denně, jak jedou dva kilometr po sobě a doproti není škrábnuto, jenže to by jste museli přemejšlet, nechat si poradit nebo vyhnat kancelářský ven a vodevřít jim voči.
No jasně že protisměr není hotový, ten udělá, až se na konci úseku otočí a pojede zpátky.

Co by jsi na tomhle chtěl vymýšlet? Nechám si poradit

Proč se nesmí se solí na inertní úsek? Neptal jsem se, ale proč by vlastně mělo? Navíc to není jen tak, musí na to být povolení, můj starý úsek byl v inertu a trvalo několik let, než se starostové s cestmistrovstvím dohodli, že to půjde do soli. No a sypat kamení na solnej úsek asi ne, kvůli rozbitým oknům, jiná intenzita dopravy.
BES - běs
pát lis 08, 2019 11:39 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No rada néni, spíš otázka na kovaný "radlice", proč jedou za sebou a ne proti. A sme zase u toho vylepšení a že nevíte kdo kde je, blbá vysílačka a vobčas kváknout na kolegu jak si to pamatuju za mlada.. Na tyhlety voči sem kolikrát viděl, a i v rajchu na bahnu, jak jedou za sebou, voba sypou a voba hrnou :wall: chápeš ne? Ten první to jel zbytečně bo mu to druhej shrnul dolu..
Jo nějáká žába nebo co, tak chápu proč sůl ne, ale mě šlo spíš hodit písek kde se solí, nebo písek nevalíte jenom štěrk? Tady to máš pěkně co by šlo vylepšit: solí se úsek, jedeš po něm se štěrkem a stojí to, tak ho tam navalíš a až to vodjede, tak si to zhrne ten štěrk i se sněhem kolega a je klid ne? Stejně máte tam kde solíte v kopcách hromádky nebo ty "popelnice" s pískem tak jestli ho tam navalíš ty, nebo já lopatou je jedno ne.. to je dosti konstruktivní podnět ke zvážení ne? Bo co si budem povídat, ste tam pro to, aby jste udržely silnice sjízdný a ne aby byly pennáče jak vyluxovaný a setřený namokro=kde to stojí priorita :)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 08, 2019 11:59 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tohle už je vážně moc, tvl.

Co pořád meleš o vysílačkách a o tom že nevíme kde kdo je? Dispečer vidí přesně kde kdo je a my jako řidiči to vědět nepotřebujeme a kdyby jo, tak si zavoláme.

To s tím protisměrem je taky dobrej fór. Po dvou jezdí dálničáři, my po jednom, to je vidět, že buď nečteš nebo ti to pořád nedochází. To že vidíš jak jedou dva sypači stejným směrem, tak jeden jede třeba po svém úseku a druhý přejíždí na svůj nebo nakládat a to můžou být klidně oba dva, co jsou jen na přejezdu.

A když vezmem hypoteticky, že by oba sypače byly na daný úsek, jak by se ten druhý dostal na konec aby mohl hrnout protisměr, zase teleportem?

Na rozmetadlech se nastavuje směr a rozhoz, takže mu vážně nic neshrnul. Naopak ta drť by v roztáté horečce klesla na silnici a zůstala tam.

Písek a Penny nevedem. Dokonce ani o město a silnici až ke křižovatce s I/18 se nestaráme my. No a lidi na tom úseku potkají třeba tři čtyři sypače za sebou a žádnej sesype ani nehrne.

A co si o tom myslí? Jsou chytří jak ty
BES - běs
pát lis 08, 2019 12:21 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Na tydle ty voči, na tydle ty.. jely za sebou v pravím pruhu a voba sypali a hrnuly, pěkně sem vobjel prvního a bylo mi divný že jedu po uklizeným.. a u nás sem to viděl taky nevím už kde já si to nepíšu a denně toho mám na knihu.
Jinak ta drť když klesne tak i tak to pomůže pod kolama a až pojede se solí co mu ten úsek patří tak to celí zhrne doh..zlu ať to nerozmlátí vokna tak sem to myslel. Víš proč melu o vysílačce? Protože je jednoduší do ní kváknout a víš že tě slyší než zastavit, hledat brejle, číslo, čekat až to zvende a eště ti řekne že teď nemůže, bo má vobě ruce na lopatě, taky tě to udrží ve střehu atd.. Se musíte eště hodně učit vy mladí kucí :D
No já chytrej sem, to nepopírám a o to chytřejší budu když uvidím 4 za sebou na 5cm a ani jeden nepohrne.. že nemá co sypat eště pochopím. A dost mě mrzí že nenapíše někdo jinej taky, všechno je to na mou hlavu :wink:
Nic jdu spát, večer tahám a svůj guláš a dvě už mám dávno v sobě.. kolama dolu kuci
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 08, 2019 12:43 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No to je vážně marný, ale poradím ti podobně jako ty mě

Nakládej si na ten návěs víc a zpátky nejezdi po prázdnu a nebo jezdi jinam a máš po problému.

Tak to je asi tak stejná blbost jako jsi tu psal ty.
BES - běs
pát lis 08, 2019 1:02 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jak deti na piskovisti..
pát lis 08, 2019 1:34 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů