Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Má bába vždy tvrdila že bmw7er je ideální velikost pro ni,tak ji to neberu.
pát led 10, 2020 3:50 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Mno nevím, na zimu ten zadek lehkej a 300koní bude ideál :doh: Ale to ženský nevysvětlíš, moja zas začla jezdit až v 28letech, bejvalej ji nechal Xaru Picasso.. prej na ňu velký, tak si koupila C2 malinkou.. první sníh a už sem s tím na vesnici jel zatáčku kontra, abych ji ukázal co to má a aby jezdila pomalu s takovým košíkem po sněhu. Hrozný ty malí lehký auta v zimě, a to sem jí naházel do kufru kde co, plus furt plnou.. pak teda že vemem větší, nový, MPV, na naftu a kvůli děckám, no chcela C3 Picasso.. za 300 sem ho vzal.. no a pak sem prodal Passata v sedanu kvůli děckám a koupil 7místný MPV C4 Grand Picasso a hádej, čím jezdí rači :D
No a zima pořád nikde, včera bylo snad 15° ve dne :roll: Tak aspoň zavzpomínáme.. Je to tak 4roky co sem vezl nějaký mražený a hlásili v rakousku arktický mrazi, až -30°. Sem si natankoval trochu čistý nafty, do bufa naopak trochu bio, bo ta tak nemrzne a to byla paráda, dal sem mražák na Start/Stop a celou noc ani nehles 8) Ráno sem ho Lva nadvakrát nadráždil a na brnknutí :wink: Pravda stál sem ohnutej doleva, kdyby bylo potřeba káblama k agregátu :oops: Pak na autobahnu ohřát přes retardér a palba..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 10, 2020 8:21 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Já se sní o chujovinach nebavím.jinak zima je taková že je tráva zelená a vše kvete pomalu :)
pát led 10, 2020 9:08 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jožine, to bych od tebe nečekal, spíš od ženský :shock: Namlátit ti hubu někde v zatáčce, protože myslela.. :think: A ona jich většina naneštěstí nemyslí vůbec, tak rači provádím školení :D Tudle sem zhvízdal sousedku, má kravský SUV, merc nějakej za 3míče a vesele jezdí v letě na zimních, prej opatrně :roll: Se to musí suprově řídít na těch balonech s měkou směsí ty 3tuny na autobahnu.. Vozí v tom děcka, starýho má němca, furt lítaj Rosenheim a serou na to.. nepochopíš :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát led 10, 2020 11:51 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ono to je o gumě, ale o tý co sedí za volantem.. Tatu sem měl v ASA, tak dom leta tahal gumy po rakách, na sezonu dvě, Michelin, Pirelly.. pak vyschlo, tak sme přešli na levnou čínu a kamoš mi tehdá povídá, že sem magor jezdit na gumách(235/45/17) za 1200Kč/ks a koupil si na Alfu Bridgestone potenza RE050A. Tehdá slušná guma R17 snad za 4000Kč/ks.. a co myslíš, jednu Alfu zrušil a na druhý 2x dělal předek přes havarijko :wall: A nenajel na nich víc jak 20.000km.. z5 k zimě ale..
Jezdím na čínách už dobrejch 8 let, no co sem u Augustina, těch 30-40tkm na nich udělám dycky, vyjedu všude a za 4 roky jak maj 5mm je s radostí zahodím, jedny mi házeli, špatně udělaný.. jinak OK..brzdy, komfort, výdrž, cena, sníh, led.. jen na mokru v zatáčce slabý a přešlapujou, jinak obyč guma :think: Se to asi nezdá ale všecko neska dělaj v číně, i ty Micheliny, a protože čína má víc dálnic a aut, jak celá Evropa, tak už se to snad naučili ne? Teď sem dával ženský brzdy na citrona, Brembo Xtra, už to nedělaj v Bergámu, ale v Beijngu :wall: No a jelikož vím co mám, tak podle toho jedu ne :idea: A že s tím lítám.. ale tak jak s náklaďákem, žádnej obrubník, díry, hrabačky, spíš přehuštěno atd.. :wink:
Malinko mě překvapilo nemusí být na vozejku zimní, neva, koupím celoročky.. První co, tak mi povídá brácha, když sem dotáh novej vozejk: "Ten dvouosák ti sežere gumy.." Mu říkám to je dobře, stejně by steřely a buchly.. čuměl.. a o tom to je taky 8)
No a kdo šetříte na gumách, tak kupujte už teď na zimu ty s tou vločkou a horou(3PMSF), ať pak někde za pár let neplatíte :wink:
Obrázek
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 12:33 am

Derek88
Příspěvky: 177
Registrován: pon bře 28, 2011 10:31 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza, já tahám s 6ti nápravami a hnaná jen jedna... zima nezima... jinak, FHčko se nedělá v 6x6, jestli se nepletu...
sob led 11, 2020 11:02 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza,já babe ani dceři nikdy nekecám do řízení jak mě veze.pomyslim si vše.pak třeba u večeře řeknu svůj názor který stejně vypustí druhým uchem a zítra to udělá znovu,třeba omete kamion z práva na čtyřproudové i když je nad slunce jasné že se chce zařadit do praveho :D .já zimu poresil tak že jsem prodal celou zimní sadu na BMW kola,byly tam Nokian na R18,vytáhl baterku nabil a jebnul sní do dílny a vyresene :) ať si jezdí fabkou nebo oplem :D .
sob led 11, 2020 11:29 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Derek: Nevím, hydro dělaj určitě..
No jožin to vyřešil :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 1:18 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Prouza88: jako že si dáš na auto čínský gumi? To jako fakt?
sob led 11, 2020 1:56 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Jo, nemám problém, kouknu na recenze a beru, na nákladním si taky nevyberu, a za tři čtyři roky dou.. říkám, se bojíte, ale ta čína vyrobí víc gum, jak zbytek světa :think: Kleber nebo vraníky taky jezdí půl republiky.. Teď mám třeba nějaký Atlas zimní, ochrana ráfku, asymetrický, na hlíně a 50g na celím autě :idea: No a jak sem tady psal, sou snad do 240, víc jak 160 v zimě nejezdím.. koukni co máš třeba na Barumech.. Thajsko nebo tak, zkrátka bacha na předsudky :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 2:05 pm

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Já měl čínské gumy kdysi na Jeep V8 a vydrželi opravdu hodně za ty prachy.Pak jsem měl Pirelli p zero seto roso asymetrické R19 275/40 za 8800kc kus,tehdy,a vydržela sezónu.....
sob led 11, 2020 2:19 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

u číňanů je hlavně problém v tom, že jak narazíš na něco kvalitnějšího, příště už to dělá jinej číňan někde jinde a totálně to ojebe. Gumi jsou zrovna věc na které nějakou tu tisícovku klidně přidám..nejsem odborník tak se zeptám lidí z pneuservisu, ale ještě mi nikdo neřekl "kup čínu to máš jedno.." Ale gumi vesele bouchají a kamiony se válejí ..a to se pak vyplatí ta úspora. A ještě jedna věc je zajímavá..truckeři se budou prsit kdo má novější slípku nebo FH, vestavěnou lednici a pak to mete na levných čínách full tonáž kilo z kopca :pray:
sob led 11, 2020 2:50 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tak jasný, za tři roky stejnou gumu už ani nekupuju, bo dělaj novější model :wink: A na ty rady prodejců, to je těžký, každej ti řekne to, na čem vidělá nejvíc a na číně nemá nic žejo :D Ale jako spotřebitel nemáš co s tím udělat.. a bacha, taky tomu nerozumí, to bys musel za nějakejma, co to testujou :think: Ono se to nezdá ale gumy sou docela věda, mrkni pár stran z5 sem tu něco psal, a pak tu máš třeba huštění, hotová věda, tlak/nosnost/rychlost/odklony/sbíhavost na všecko máš graf kde se to protíná a mění a zjistíš že bys přefukoval co den.. Teplota/geo/stáří/směr rotace je toho moc..
Já tomu tak nerozumím, jen co se řešilo třeba i na cyklofóru.. třeba někdo kdo jezdí vrchy by ti povykládal :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 3:31 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3408
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

pro mě je zásadní u pneu hlavně jedna věc - matroš v kontextu dodržení technologie výroby. Pak je záruka, nějaké té kvality potažmo jízdních vlastností a bezpečnosti. Řekni mi pro NEXEN postavil tady fabriku jak kráva, proč nevyrábí v číně? Otrokovice taky valí kvanta i přesto že se sem dováží pneu i z Ruska atd.? Prostě v těchto zemích není záruka kontinuelni kvality. Guma je nejslabší článek a proto na tom šetřit je blbost.
sob led 11, 2020 3:57 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Nevím, asi nestíhají, nebo to de na nový auta.. jako, když sem kupoval gumy tak co rozměr jiná pneu, podle kostry některá měla 4, některá 6 vrstev.. třeba co mám tak 3ocely, 2 kevlar a 2 silon? Myslím, no ale co sem sundal contoše z francie dovoz, tak hučeli, bo měli dolámanou kostru asi a vrstvy měli 4 :shock: taky XL, prostě to samý..
Ale to je fuk, důležitý je co na sněhu a srajdě a to gut 8)
Tady jezdí tata u jednoho, a po půl roce na předku gumy na 12t háku boky na sračku.. říkám máte to měkký a ať ti koupí pro větší hmotnost.. Vůbec nevěděl :roll: Že prej mu to dává v servisu :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob led 11, 2020 4:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů