Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Je nás tam 6 a každej máme svůj úsek, takže si každej jede to svoje, žádný jiný auto není. A jedu pochopitelně tam, kam mě pošle dispečer, takže je to vždycky o tom, že si na jedné straně musejí počkat.
BES - běs
čtv lis 07, 2019 9:38 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No tak tady by ste kluci mohli zabrat, ono to není vždycky jen vo penězích ale taky vo lidech a systému :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 9:53 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Nějak tě nechápu? 6 jsem myslel aut, ne řidičů.
BES - běs
čtv lis 07, 2019 9:54 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No že tady máchám německem ale i u nás to de a bez peněz..vem si hokej, železnýho třeba, zlatý český ručičky atd. a ostatní mohli dělat co chtěli. Mám pocit že jako u vás to bude i jinde +- stejný a proto píšu že by to chtělo se domluvit mezi sebou když jezdíte doklečka jeden přes druhýho a nenechat to někde v kopcu, páč dyspo řeklo vem to "vodzadu" je tam bus. Určo máš pár silnic a pak třeba boční cestičky a nějaký to parkoviště no a přece nenecháš(a dělají to) stát hlavní v kopcu a nepojedeš "vodzadu" uklízet pěkně pennáč a tak. Dyť to musíš vidět taky za ty leta..To sem tím myslel ale neber to jako že ti, nebo vám, to vyčítám, to sou jen věci jak to vidím. Kolikrát ste mi taky pomohli :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 10:21 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No je vidět, že jsi nepochopil vůbec nic. Není co domlouvat mezi sebou, každý má svou trasu a nikdo přes sebe dokolečka nejezdí. Tebe když někam pošle dispečer, tak se taky domlouváš s kolegama kam pojedete? A těm lidem co stojí v kopci je úplně jedno jestli ten úsek začíná tady nebo na druhé straně a tady jsou kopce zrovna u obou stran. Vůbec o tom nepřemýšlí. Žádný parkoviště u obchodů neděláme, jen na I/3 odpočívadla a pochopitelně až nakonec.
BES - běs
čtv lis 07, 2019 10:51 am

jose rabano
Příspěvky: 7527
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Kolik tech odpocivadel je na 1/3??? :D .Jinak to je furt dookola,ridic osobaku nadava na kamion ze mu prekazi,nejede atd,ridic kamionu nadava na osobak ze nikdo z nich neumi jezdit a obe skupiny nadavaji na silnicare ze nemaji vymetenou suchou cestu z domu az do bodu B.Ja nenadavam na nikoho myslim si sve kcemu se vztekat??Zijes jen jednou :D
čtv lis 07, 2019 10:56 am

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No já ti do toho nevidím ale nějak se asi nechápem. Já to u vás neznám takže nevím kdo co kde kama ale nějaký vytipovaný průserový úseky máte, no a ty se snad dělaj prvně ne? To sem myslel jako že tě pošle na trasu jak uzná za vhodný, ale když ti kolega nebo dyspo cinkne že máš vedle náledí, tak přece nejedu podle příručky a neříkej mi že si nejezdíte přes rajóny, to by ste museli mejt dálnice na 6 stran vod základny a nic víc. Dělal jsem svoz mlíka a taky sme měli plán ale když to nešlo tak sme si to přehodili, nebo sem tam jel prvně kvůli zatížení v zimě a čekat než to někdo vymyslí v míkárně :roll: Hele já se nechci hádat možná to tak máte a jak si řek hlavní tahy má na starosti SúS kraje tak to maj dělat voni tak. Ti sou taky ve správách když to stojí ne vy na III/polňačka.
No myšlenka nepochopena a vlastně sme s tím nepohli :?
jose někde mám foto z I/3 u Benešova jak sem v sobotu v 10 vyjížděl z parkáču 5cm a tak tak, podotýkám padal večer ráno už ne :D tak to asi dělaj na koncu..týdne ale :D
Nechci se nervovat ale spíš říct jak to je z druhý strany aby s tím něco dělali..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 11:19 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tak se ti to pokusím nějak vysvětlit. První třída se dělá pro ŘSD, na to jsou dvě auta a starají se o I/3 z Benešova, počínaje křižovatkou u Kauflandu po Miličín k odbočce na Ješetice, včetně sjezdů, nájezdů, autobusových zastávek a parkovišť. Oba sypače vyrazí z Votic a na křížení s I/18 najedou na své úseky, jeden do Benešova, druhý do Miličína. Tyhle trasy jsem taky jezdil a pokud nepadá, vychází to zhruba na 40 minut ten obrat. Pokud je nějakej masakr, tak ten co jede do Benešova, pomůže tomu na Miličíně, ale až tehdy, kdy už má svoje hotovo. Silnice II a III třídy se dělají pro KSÚS a tam spadá právě ten zmiňovaný úsek, který jsem jel opačně a sice II/150. Tyhle tři auta vozí sůl a řidiči jsou v pohotovosti na pracovišti. Potom tu máme ty třetí třídy a to jsme na domácí pohotovosti. Jeden úsek je v soli a dneska už se na něj dostane po té II/150, takže by mohl ten zmiňovaný kopec prohrnout a posolit, jenže řidič je na domácí pohotovosti, takže by to vyšlo asi nějak podobně, než by se tam dostal. No a když se to stalo mě, tak se tam jezdilo s inertem a ten se nesmí používat na solném úseku. No a zbývající dvě auta jsme na trojkách s inertem a každý si jedeme to svoje a každý jiným směrem.

Teď ještě něco málo k autům: na Miličín jezdí Terrno, má GPS jenom pro ŘSD a nástavbu, ve které se může vozit jenom sůl, na Benešov jezdí Pheonix, který má GPS jak pro ŘSD tak pro KSÚS a nástavbu jak pro sůl tak inert, takže tohle auto se dá použít úplně všude. Další Terrno co jezdí tu II/150 má GPS pro KSÚS a nástavbu na sůl, takže může jezdit to svoje a úsek dalšího Pheonixe, což jsou ty trojky v soli a ten má taky GPS pouze pro KSÚS, ale nástavbu na sůl i inert, takže se dá použí na tyhle dva zmíněné úseky a ještě na ty dva zbývající inertní, což je můj, jezdím ho s Mercedesem, GPS pro KSÚS a nástavba pouze na inert, stejně jako poslední Terrno. Takže my poslední dva si můžeme pomoc, ale máme práce zhruba stejně a u soláků jsem to vysvětlil.

No a když padá, tak si pochopitelně jede každý svoje, jiným směrem a nemá čas nikomu nikde s něčím pomáhat. Které auto kde může jezdit je snad jasné.

Ale nechápu, co mi chceš říct?
BES - běs
čtv lis 07, 2019 4:17 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Supr že si nám to popsal jak to cca funguje :idea: Jen ty GPS pouze tuším, tím tě sledujou, jestli si byl kdes měl apod. že? Škoda je že si vlastně teda nemůžete pomoct(GPS, inert-sůl). No říct, už sem to psal, že tady od nás od volantu to vypadá že ste málo pružní a když třeba u vás vidím, jak máte vlastně rozdílnou techniku, tak to "nejde". Osobně to slovo nesnáším ale budiž. Vedeme diskuzi aby sme se někam pohli, ono když si budete dělat svoje a nezajímat se co okolí tak to pak nefunguje ani jedním směrem proto sem ti naznačoval jestli třeba nejde neco udělat líp, aspoň na voko :wink:
Inert je i písek že? Proč nemůžeš sypat pískem tak kde se solí?(nemůžu vědet všechno :oops: )
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 7:17 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

A o co se starat? Tomu pořád nerozumím? Ale příjde mi to jako, že tady jedu s truckem, tak pojeďte všichni sem, protože bez nás by jste se nenažrali a neutřeli prdel, klasický trakerský kidy. Ono i ostatní lidi musí nějak doje do práce.

Takže nevím, kam se chceš pohybovat?

Inertní znamená netečný a to může být třeba i plyn argon při sváření.

Jinak jestli sleduješ forum tak dlouho jak tvrdíš, tak určitě víš, že jsem jezdil i s kamionem a samozřejmě Německo, Rakousko a Itálii, když zmiňuješ tyto země.
BES - běs
čtv lis 07, 2019 7:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Si nemůžu pamatovat každýho, pročítám to furt když něco hledám, safkyho téma, lesovozy.. bývaly doby kdy tady šoféři nebo cajti poradili :roll:
No asi to nemá cenu, tak my budem dál nadávat a vy hrnout vodzadu :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 8:02 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Vodzadu nebo zepředu, to je úplně jedno, vždycky bude stát někdo na druhém konci :wink:

Jen pořád nechápu, co myslíš celou domu tím zlepšením?

Tady stojí Prouza, tak pojeďme tam?

Ať to tak nějak vypadá trakersky dobře?
BES - běs
čtv lis 07, 2019 8:06 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Pavle kdepák, takhle ne, já neznám vokolí Votic ani tvůj rajón tak ti nemůžu konkrétně říct co, mluvím obecně a jen naznačuju co by jste mohli celá SúS zlepšit jak to vidím já vod kulatý lopaty, už jenom ta diskuze mezi těma dvěma táborama(SúS, ŘSD a šoférama) je důležitá, protože jinak to budou dva písečky a ty to pak můžes nadhodit zase vejš. Nebo mi chceš říct že to děláte dokonale a už není co zlepšovat? No já ti nevím, ale 20let to pozoruju a pořád to nějak nefunguje :wall: 20let to tak děláte tak to budem dělat tak dalších 20..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 8:14 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No tak co navrhuješ?
BES - běs
čtv lis 07, 2019 8:36 pm

Prouza88
Příspěvky: 6770
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Nechat toho, nikam to nevede. Mě přide že trollíš, sem ti taji vysypal nějakou tu myšlenku a jestli to čte někdo třetí, tak si klepe na moje čelo :( Škoda sem chtěl poradit abych dojel dál, výš a rychleji a místo toho řeším proč stojí kopec za Benešovem a vy ste voba u Miličína bo jedna ruka neví co druhá. Vidím to v zimně denně, jak jedou dva kilometr po sobě a doproti není škrábnuto, jenže to by jste museli přemejšlet, nechat si poradit nebo vyhnat kancelářský ven a vodevřít jim voči. Někteří, někde. Soráč, nechám to už bejt :(
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 07, 2019 9:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů