Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubS
Příspěvky: 1189
Registrován: čtv bře 13, 2014 9:32 pm
Bydliště: Frenštát p.R.

Příspěvek

...ale ještě musím na obranu toho týpka napsat, že ten led fakt neměl kde a jak odstranit. Ty rampy prostě nejsou všude. Teda spíš vůbec nikde.
A já jsem taky mohl dobrzdít víc, aby mi zůstal větší rozestup. Těch 50m jsem v ten moment asi fakt neměl. Takže to bylo tak 50 na 50.
Ale jen jsem tím chtěl říct, že veškerá škoda způsobena ledem z vašeho auta, jde za váma a nikoho to moc nezajímá, že to není jak udělat.
pon pro 14, 2015 7:31 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne stř úno 19, 2020 6:40 pm, celkem upraveno 1 x.
pon pro 14, 2015 8:05 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Já teda x let plachtu nemám ale pokusím se to schazování sněhu prknem ze vnitř popsat.Schrnovačka ať tří nebo jednostranná má většinou střech Edscha a ta má příčku na strěše odhadem co 30cm,takže mlátíš do kostky ledu 30cm x 250cm a led sice rozlámeš ale ze střechy ho nedostaneš.Podle mé zkušenosti ať kličkuješ jak chceš ta stoho všechno nedostaneš.
U Walkinflooru nebo u sklopky je příčka na střeše co 3,5metru.To aby tě vůbec naložil bagr,když ti nato padne sních máš tam kru 3,5 x 2,5metru a stim nehneš ani náhodou.Osobně v zimě moc neplachtuji,nejde to rolovat a ze střechy Walkingflooru už jsem jednou spadl a neni o co stát :wink:
Co stim?Bez speciální rampy NIC :!:
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
pon pro 14, 2015 8:31 pm

Rob82
Příspěvky: 235
Registrován: úte říj 15, 2013 6:11 pm
Bydliště: čr

Příspěvek

Sof - však Vašek to psal taky - v zimě nejezdit. A navíc platí řidičům 2 měsíce dovolené :D . To je aspoň kápo, jak má být :D :wink: .
pon pro 14, 2015 9:26 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

tak když v Bruseru mají na na všechno chytré hlavy a dávají výrobcům aut pokyny, jak mají být vyrobena a co mají splnovat, tak můžou dát výrobcům návěsů atd. povinnost udělat taková opatření, aby se dal sníh či led snadno odstranit, nebo aby se tam vůbec netvořil že? Třeba výhřev, když může být vyhřívané okno či sedačka, tak proč ne střecha. Bezpečnost především. Udělat zákon dát sankci, ale neřešit praktickou proveditelnost je opravdu jen alibismus. Bud tedy jde o tu bezpečnost, nebo o výběr pokut. :evil:
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
úte pro 15, 2015 8:05 pm

Uživatelský avatar
Matthew \8/
buchta
Příspěvky: 1427
Registrován: sob led 30, 2010 12:10 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

mam jumbo a tak me napadlo napr. na vikend povolit plachtu a na 1 strane zvednout strechu. jenze ? jak pak napnout plachtu? jak ji prichitit? budou tam skviry a to taky neni gut...2.varianta me napadla sehnat si 3m sirokou 6m dlouhej igelit ci plachtu na konci dat 2 kurty prehodit pres strechu stahnout a v pondeli akorat stahnout dolu pokavad to pujde kdyz tam bude vrstva snehu/ledu. mesic zpet vikend teploty + noc mokro a pak teploty - . pondeli zevnitr rozmlatim strechu pak ji na 1 strane zvednu at ma sklon ale nic nepada. beru kruhac ostrejs neco malo pada. po 15km sem tam neco odleti pak mijim v 85kmh kamion a odĺitavaji kusy ledu samozrejme 1 kreten osobak za prdeli....kupodivu nic...
Swedish Toy
stř pro 16, 2015 4:12 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Matthew \8/

Příspěvek

Jsi geniální :hands: Líbal bych Tě na čelo, kdybych nebyl na malý holky :lol: Vidím to takhle: síť na stavební kontejnery, z jedné strany přichycena vpředu a vzadu kurtami k autu/návěsu/tandemu/přívěsu a z druhé strany přehodit taktéž vpředu a vzadu kurty přes vrch a jimi vytáhnout síť nahoru. Ráno potom strhnout síť na stranu a střecha by měla být čistá.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
čtv pro 17, 2015 6:44 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

JakubS: A Ty sis vzal těch 130 euro a dál to nechtěl řešit? Tos moc nevyhrál, sobě, ani firmě.. jen to zrcátko bude stát tolik, plus ta clona...
čtv pro 17, 2015 7:38 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

No nic ve zlém,nápad dobrej jenže návěs je 13,5x2,5 metru a když bude vejška sněhu 20 cm je to 6,75 prostorovejch metrů a to je jedna lopata středně velkého bagru sněhu.muj odhat určitě pře jednu tunu.Otázka pak zní JAK TU PLACHTU UTÁHNEŠ ABY JSI JÍ DOSTAL Z NÁVĚSU DOLU :wink:
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
čtv pro 17, 2015 7:43 am

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Příspěvek

A co potom, necháš síť s cca tunou ledu ležet u pumpy, nebo budeš roztloukat kry na prach? Myslím si, že po pádu se síť roztrhne podle toho, kde praskne led
čtv pro 17, 2015 8:58 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

asi tak nějak ..... :D :D :D :D

už prý je zima, tak jedem kalbu, páč brzdit nemá cenu ,radši ještě přidám :wink:

https://www.facebook.com/tuning.pruhoni ... 387469165/
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv pro 17, 2015 11:46 pm

Uživatelský avatar
Matthew \8/
buchta
Příspěvky: 1427
Registrován: sob led 30, 2010 12:10 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

krocan - to mela bejt urazka nebo jak to mam chapat? ja jen myslel auto vlek vs vikend na place. btw beztak je uz hovno zima....
Swedish Toy
pát pro 18, 2015 1:57 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Matthew \8/

Příspěvek

No tvl. Tak já mám radost, že konečně mohu někoho tady na fóru pochválit, že mu to přemejšlí a Ty se cejtíš uraženej...Pozurážet by si tu občas někdo zasloužil, ale Ty jsi to nikdy nebyl. A tu síť osobně vyzkouším a ostatní ať bojují jak chtějí.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
pát pro 18, 2015 2:34 am

Uživatelský avatar
Matthew \8/
buchta
Příspěvky: 1427
Registrován: sob led 30, 2010 12:10 am
Bydliště: Cheb

Příspěvek

krocan-omlouvam se ale tady opravdu clovek nikdy nevi okrem kdyz toho cloveka nezna. ;-) takze sory a diky
Swedish Toy
pát pro 18, 2015 10:40 am

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

a co s tou sítí, do kastliku se určitě nevleze, náves s plombou...na sedačku spolujezdce :lol: ale uvaha dobrá, zkusit se to muže. Akorát si myslím, že centák ledu, nebo 30sněhu či obojí a budeš muset za ty kurty tahat destou...
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
pát pro 18, 2015 11:52 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů