Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Kakamil11
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 09, 2013 9:43 pm
Bydliště: Plzeň

Jízda v zimě

Příspěvek

ahoj dámy a pánové :)
měl bych dotaz, na Vás zkušenější, (což jste na soupravě asi všichni :-D ) týkající se jízdy v zimě se soupravou...
Mám odjeté 2 roky na skupině C a tohle bude moje první zima na sk. C,E.
Rád bych se Vás tímto zeptal, na co si v zimě dávat největší pozor a čeho se vyvarovat nebo tak nějak, co by bylo dobré vědět a co nedělat :) (ano, možná je to hloupá otázka, ale jsem si jist, že hodit do škarpy je jednoudušší celou soupravu, než "jen" Céčkové auto :kun:
Díky za odpovědi :)
ahoj, já jsem Helmut, opravář komínů
ahoj, já jsem se právě os pr chovala :-)
pon říj 21, 2013 9:13 pm

tommusil
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 1043
Registrován: ned bře 29, 2009 8:16 pm
Bydliště: Moravský Krumlov

Příspěvek

Na zamrzlej vzduch,aby si vubec mohl odjet z mista
úte říj 22, 2013 12:34 am

Juranes
Příspěvky: 34
Registrován: stř úno 23, 2011 2:43 pm
Bydliště: Czech Republic, Brno

Příspěvek

Hlavně si hlídej, aby jsi měl dost nafty, rumu a jídla a aby ti hřálo topení a hrálo rádio. Ostatní přijde samo. :wink: :wink: :wink: :wink: :twisted:
Doma jsem tam, kam mě pošle dispečer
úte říj 22, 2013 10:49 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

No tak strašák na navěsové soupravě je lamani do jedničky a vůbec nejhorší je když to stojí a začne to klouzat do boku,do zadu,no prostě tam kam je nakloněna silnice.Dobrej je pak zakládaci klin po ruce,je to jediná šance jak to udržet na cestě.
sob říj 26, 2013 2:12 pm

Kakamil11
Příspěvky: 5
Registrován: úte dub 09, 2013 9:43 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

když mně rum už moc nejede :lol:
jinak, díky za rady, s tím lámáním do jedničky, dá se tomu nějak předcházet?? :?: :pray:
ahoj, já jsem Helmut, opravář komínů
ahoj, já jsem se právě os pr chovala :-)
sob říj 26, 2013 2:33 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Juranes... to vystih docela přesně :D :D :D používej mozek ,,,, a koukej okolo sebe ....po čase možná i zjistíš, že vzít občas něco smykem má svoje kouzlo :wink: :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 26, 2013 3:02 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Předejit?Opatrnou jizdou,nelitat a držet se volantu,zláme se to v letě po dešti natožpak na sněhu.Nejezdit na tempomat,nepouživat retarder a snažit se to furt tahnout(s kopce to nejde).Da se to srovnat,volant kontra pak plyn,zas volant kontra zas plyn atd.jak brzdiš je ende.Zabereš tim rovnani autoban od odstavneho až do rychleho pruhu,jednou jsem to rovnal tak dlouho že se zavozka stihnul přivázat.Taky záleží co maš za auto,největší hajz na jedničku je Magnum.
sob říj 26, 2013 4:42 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

já myslím že na autě ani tak nezáleží jako spíš na tom co máš obute. Zrovna Magnum má oproti jiným delší rozvor a čím je delší tím méně to má tendenci jít do smyku. Ale samo je to osemetnejsi že čím víc ti auto dovolí tak potom když se to utrne tak to o to víc stojí za to. To je jak s autama 4x4, zatáčky projedes rychleji ale když to prezenes tak se utrhnou všechna 4 kola najednou a ani kontra už nepomůže ;-)
ned říj 27, 2013 9:30 am

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

No přít se nebudu,Magnum byl tehda na Mischelinach vzadu a v prědu balony Dunlop na 55.Každopadně s aut mnou vlastněných tj.3X MB Actros,5X R Magnum,2X Scania Torpedo.Padal.Magnum do jedničky nejlépe a vždy s ničeho nic.Jinak proti Magnumu nic nemám,jezdi se snim fajn,jen na todle bacha.
ned říj 27, 2013 4:16 pm

Uživatelský avatar
Benďa
pyrotechnik diabolek
Příspěvky: 1085
Registrován: čtv úno 24, 2011 9:12 pm
Bydliště: Žlutava

Příspěvek

U Magnumu je možná průser že díky jeho uložení kabiny a vyššímu posedu smyk poznáš až už je skoro pozdě ;-) Na druhou stranu Magnum co jsem s ním jezdil byl r.v. 96 tak měl ještě návěsovou brzdu tak se tomu dalo pomoct. Návěsovku pak bohužel zakázali :-(
Nad alkoholem nikdy nikdo nezvítězil, jen moraváci remizují:-)
ned říj 27, 2013 4:24 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Jo navěsovka,to byla super věc.Jinak bych řekl že problém u Magnuma jsou jen dva měchy na zad.napravě,tedle problém má i Scania.Jenže ty já měl v Téčku a tam je extra dlouhé šásko a dík čumaku se to tak trochu chová jak auto s vlekem.No a MB Actros Megaspace,bouda nahoře velká jak u Magnuma o dost kratší šasko než u Magnuma ale 4 měchy na nápravě a dle toho bych ten problém viděl zde.
pon říj 28, 2013 6:57 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jako solista se ze zvědavosti zeptám - "jednička" hrozí spíš kdy?

Kdyz je návěs nalozenej (tudíz pri jízdě z kopce tlačí), nebo kdyz je návěs prádnej a lehkej a tudíz hnací náprava tahače není tak zatízená?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
stř lis 27, 2013 2:59 am

trucker rob
Příspěvky: 306
Registrován: čtv čer 23, 2011 9:53 am
Bydliště: Ostrava

David29

Příspěvek

Když jsi prázdný je větší pravděpodobnost,že skončíš v jedničce.Zatížená zadní náprava na kozlu vždy drží lépe stopu.Samozřejmě v kombinaci s používáním mozku řidiče :)
řidičem se nestaneš,tím se musíš narodit
Scania R 420 Topline r.v.2011 minulost
Volvo FH 420 r.v.2015
stř lis 27, 2013 8:47 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

A pred pokládám, ze to taky hrozí kdyz návěs má horší brzdy nebo nefunkční ABS, ze...?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
sob lis 30, 2013 10:44 am

thomask1988
Příspěvky: 18
Registrován: čtv bře 07, 2013 10:56 pm
Bydliště: Europe

Příspěvek

Dej si pozor na jízdě po "tzv" kočičích hlavách, kostkách ve městech. Se stralisem jsem jel cca 30km v hod, a v jedničce jsem skončil. Vše naštěstí dopadlo dobře, na těch kostkách pozor i za mokra.
Ahoj.
ned pro 08, 2013 9:08 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 7 hostů