Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Pavle to vlastně stavíš proti sobě dva profíky z různejch kategorií, jako bys vzal Sennu a proti němu postavil Lopraise a nechal je házet oštěp :think:
Prostě někdo ten volant umí, někdo míň..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 05, 2020 8:17 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Vždyť jo, ale ne názor, že já jezdím s trakem, tak jsem řidič jako jinej být nemůže. S tím Kártem jsem se taky svezl a jedu s tím úplný hovno a kamarád co jezdí s trakem s tím zajel pětkrát takový hovno co já, další kamarád, co jezdí s trakem zase nedokázal normálně jezdit na čtyřkolce. No a vlastně v mistrovství republiky závodí dva, co taky jezdí s trakem a ty ajťáky nechytnou.

Takže asi jedině Prouza by zvítězil v mistrovství evropy.
BES - běs
čtv lis 05, 2020 8:19 pm

didi
Příspěvky: 1626
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tak mě to přijde úplně normální. Taky se mi líp jezdí s náklaďákem než s osobákem. Ne že bych s osobákem neuměl, ale jsou určitě daleko lepší mistři volantu než já.
čtv lis 05, 2020 8:26 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tak určitě, zapoměl si že su exIT/trakker :mrgreen:
Konec srandy, kdepak, jel bych jak s naloženým náklaďákem a on by ten naloženej zas vysypal, to sme to dotáhli uplně mimo to co sem začal řešit.. Neřešili sme jízdu na okruhu, ale jízdu pomale na ledu žejo, tak do mě nerej "zboku", dyť sám vidíš že ty rady ala "nejlepší při smyku je kontra" jsou kravina pro bábu co jezdí do kaufu Agilou(90% šoférů), motáš se kolem motorsportu tak "levák" taky nebudeš a musíš to vidět.

Didi ale jak říká Pavel, rychleší s náklaďákem nebudeš a v osobáku nad 100 už seš mimo "komfortní zónu" jako Pavel na těch motokárách.. Taky umím uvařit ale Pohlreich mi to natře i s kapustou proti svíčkový a taky to neznamená že si ajťák z ŠebekTeamu nenamlátí čuňu na sněhu, když já tam projedu s LKW :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 05, 2020 8:36 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Ak si myslel ajťáka a holičku, šoférov osobných áut, alebo niečoho iného (napr. štvorkolka) mal si to napísať hneď a ja by som držal hubu a svoje výlevy by som si odpustil. Pochopil som to tak, že si myslel ajťáka a holičku, šoférov kamiónov.

Na štvorkolke som nikdy nesedel a asi by som sa s tým nevedel ani rozbehnúť. Ani v rýchlom osobnom aute som nikdy nesedel a určite by som mal pri šoférovaní rýchleho a hlavne výkonného osobného auta problém. Som dobrý šofér kamióna, mám v tom prax. Ale za dobrého šoféra osobného auta sa nepovažujem. Možno za bezpečného, dokážem predvídať, ale extra rýchlo jazdiť neviem. Hocijaká holička, čo to vie, by my to na osobáku natrela hocikedy by sa jej chcelo.

Mám offroad a som zlý šofér offroudu. Neviem to s ním. Večne mám nejaký problém a neviem prejsť cez miesta, kde dobrý šoféri offroadu prejsť vedia. Účim sa s tým, chýba my prax.

Viem to len s kamiónom, to je asi tak všetko.
čtv lis 05, 2020 9:58 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Sof, tak sme na truckforu, ale Pavel a i já sme to mysleli tak i tak, já reagoval na ty keci o kontra atd a s Pavlem sme to natáhli na osobní a další, ty si vzal jen nákladní a máš pravdu, nemůžou jezdit s LKW líp než ty pokud nemaj aspoň pár let v tom odsezenejch.. nejspíš budem(LKW šoféři), nebo alespoň ti zdatnější, lepší i v osobáku a na motorce a na tříkolce nebo bruslích, zkrátka všem co jezdí :idea: Třeba i s tím kotoučem si najedeš líp jak IT, nebo barman, kterej ti ho na fošně vyklopí, protože mu nedojde že to sklouzne a nenadjede si atf.
Problém má Pavel v tom, že nás stavěl proti profíkům, nebo aspoň když to maj jako koníček, to už je malinko jiná ale nic co bys za chvíli nedohnal.. Všecko chce cvik a praxi a talent :think:

Proto sem psal Pavle komplexně, je hezký že IT umí na GoKartech, asi to maj nahraný z PC, ale o ježdění(myslím tím řízení obecně) ví kuloví, nezná předpisy mimo bydliště, trasy fígle, techniku, nepsaná pravidla a já nevim.. Na dráze kde to má najetý mi to nandá, ale až pojede na dovču tak bude vyvolávat, bloudit a cálovat :think: A není to o tom že to tam nezná a já jel Arnoldsteinem 1000x, já to taky neznám v každým kempu na Italským pobřeží, ale jedu vklidu, nedělám kokotiny na tý silnici protože neví a má stres.. Kapito? :D
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát lis 06, 2020 11:32 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Na tomto videu je pekne vidIeť to, čo som vravel. "Ajťák a holička" tu testujú kamióny. Môžte byť akokoľvek dobrý šofér osobného auta, môžte na ňom závodiť, driftovať a robiť čokoľvek, ale pokiaľ nejazdíte kamiónom, tak to s ním neviete. A to, že to s kamiónom neviete, šofér kamióna spozná. Prax sa nedá odrbať. Celé video je podľa mňa stupídne, ale pozrite si záver videa. Testovač nezatiahne ručnú brzdu a vystupuje s kamióna ako- holička.


čtv lis 12, 2020 10:47 am

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

No sof, já to chtěl dát do kuriozit ale nakonec sem naznal, byť je docela vtipné, že je to kravina to video :doh:
Už nevím přesně, ale.. Testují 480merc a 500scánii, uvádí navíc špatnej objem toho merku a postaví to proti sobě ikdyž maj uplně jiný nápravy, hlavně výkonově je to jinde a tvrdí 44t, někde 40t..
Že s tym neumí, budiž, sou to jiní šoféři, já bych taky neodjel s ostrým DTM, ale aspoň to mohli pojmout profesionálně.. Ono totiž nastartovat, zařadit a dát nohu na zem, to není věda a zmákli to i oni :think:

To sme totiž takhle mohli dělat drag race i já s jožinem na D5 za přispění nějakýho štábu a třeba ještě z protisměru a výsledek by byl stejnej, jak bych ho udělal na brzdy, nadal by mi do cypů že kroutím kotouče a já bych ho na akceleraci obvinil že podvádí s váhou :mrgreen: Nasmáli by ste se ještě víc :lol:

Podobný testy dělali v TopGear USA a tam to bylo zajímavější, leč taky tak stupidní :D


Dnes, a už mi to říkaj 2tejdny, mě zase přesvědčoval hajnej, že ten kopec za lesem prostě nedám :think: Tak sem mu řek, že se dycky najde blbec kterej neví, že to nejde a dokáže to 8) No čekáte marně, stál sem obráceně, ale v pátek to jedu, je to docela šupa nahoru, ale asfalt a natahaný trocha blata ale už to oschlo.. není boha abych to nevijel :mrgreen: Je to výzva a ty já rád :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv lis 12, 2020 11:14 am

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Proc nekdo testuje mercedes do kopce netusim.oni by tam meli zrusit ty hausnumera na dverich a davat tam otaznik.?.a vyresene.
pát lis 13, 2020 11:37 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Tak a už je to tady :wall:

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/hro ... .seznam.cz

Stát se to mě, tak toho správce tý silnice žaluju a nechal bych ho v tom vykoupat až by se divil :idea: K*rva to to neumí posolit, co si zase mysleli.. v 6 ráno a není posoleno, tam má bejt vysoleno až hnijou auta :!: Ať se stydí..

A to tam říkal kolega, že u Humpolca mluvil na pumě s cajtama že to klouže, jestli by nemohli zavolat sypač.. Prej jo ale že nedojede a oni to nařídit nemužou :wall: Tvl kdy chcou sypat :?:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob lis 28, 2020 12:45 pm

Prouza88
Příspěvky: 6769
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Teď v pátek ráno sem byl v 6:00 v Alpách v Mariazell(necelejch 900m.n.m) bylo tam 10cm okolo ale silnica vysolená, mokrá a -8°, v jednom kopcu sem tam řadil 4° a rval to 20km/h nahoru(jožo, je to eště prudčí, jak ten krpál u Hallstatu na 166ce), sice sem měl pro sichr přizvednutou nápravu ale nehráblo to, ikdyž se silnica kroutí :clap: Jak sem tam nevěřícně koukal na budíky, jak to na 5ku padá pod 1200ot, prohnala se mi hlavou myšlenka že jak dám za 4, už se nerozjedu :pray: Prosichr sem tam šupnul špéru, Kickdown a Power, naštěstí tam 4ka skočila rychle a z 1000ot se to pomalu zvedlo, zastavit, už to nerozjedu :?

A u nás se kloužeš na rovný dálnici v nížině při 0° :wall:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
sob lis 28, 2020 1:02 pm

wckr
Příspěvky: 1020
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

U nás je zakon o udržbě starej 50 let. Silnicari dělají to co musí, minimaluzují nasledky snezení apod. Tak nějak je to tam napsany. Az bude v zákoně že dálnice má být černá celou zimu jak v A tak se pohneme dál. Ale to se nestane, my si ze západu bereme jen co se někomu hodí.
sob lis 28, 2020 1:44 pm

153
Příspěvky: 1153
Registrován: stř led 24, 2018 1:42 pm

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) 153 dne pát črc 22, 2022 2:15 pm, celkem upraveno 1 x.
sob lis 28, 2020 6:20 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

Za takových podmínek jezdím opatrně, jako tady, kde jsem věděl, že posoleno není a nemohl jsem vědět, kde je námraza, ale zpátky už jsem měl jistotu, že posoleno je.


Obrázek
BES - běs
sob lis 28, 2020 6:33 pm

jose rabano
Příspěvky: 7526
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Jízda v zimě

Příspěvek

V zimě se to musí umět asi,to je celé.osobne jezdím samozřejmě raději osobakem v zimě,nezlomily ho do jedničky,nezapadnes po diferak,vždy se můžeš otočit a jet jinudy.
sob lis 28, 2020 6:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů