Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
bonek
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 03, 2009 8:37 pm

CB

Příspěvek

No tak mistr nejsem ,ale o CB se zajímám a dělám tady v Praze info s Petrem na kopcim a dalšíma lidičkama. Co vím a co jsem přečetl, tak nejlepší stanice je Elix 77S. Např. automatický squelch(jeho funkčnost) jí můžou ostatní stanice jím vybavené tiše závidět. Jak tady píšete je opravdu důležité mít tu anténu se stanicí sladěnou. Pak i levná stanice okolo 1500,- Kč odvede bezvadnou funkci. RF GAIN snižuje nebo zvyšuje citlivost příjímače. Na stanicích se vyskytuje mnoho dalších přepínačů, které se využívají hlavně v AM pásmu, jak už tady někdo také psal.
stř čer 10, 2009 9:00 pm

bonek
Příspěvky: 117
Registrován: úte bře 03, 2009 8:37 pm

Příspěvek

g.u.g.a.


A B - Mělo by to být přepínání mezi normamy. I tyhle staničky v novějším provedení jsou multinormní.
stř čer 10, 2009 9:02 pm

Helena

Příspěvek

Hrochu :D nechceš mi vysvětlit ještě ty zbývající knoflíčky? Nějak mi to připadá jednodušší, než si číst ten návod k obsluze :? . (dělám si srandu, já si ho někdy přečtu)
stř čer 10, 2009 9:17 pm

Tom.Tom
Příspěvky: 251
Registrován: pon kvě 04, 2009 7:27 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Zdravim chtěl bych se zeptat kam s anténou na LIAZ??? Je špatně když je za kabinou??
úte črc 07, 2009 11:57 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Na střechu :lol:, to je překvápko viď. Ještě řekni, že za kabinou ji máš přidělanou na kousku plechu, nebo pásovině, jak to často vidívám, a řeknu ti, že jsi jednička. Anténa by správně měla přijít do středu plochy (střechy) a okolo sebe musí mít alespoň 1 m2 kovu (plechu na střeše). Na líze se celkem hezky přidělává dopředu napravo vedle vikýře. Hlavně očistit pořádně plochu, kam anténu přiděláváš (dobrá kostra), dobře nainstalovaný konektor na koax a potom už jen vyladit PSV.
stř črc 08, 2009 8:28 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

jestli ovsem mas maxika, tak to muze bejt vysvetleni proc je za kabinou :) viz to co psal tesi
stř črc 08, 2009 2:15 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Globe: Na maxíka jsem si vůbec nevzpomněl :roll: .
stř črc 08, 2009 2:30 pm

bonnek
Příspěvky: 25
Registrován: stř bře 04, 2009 5:33 pm
Bydliště: Praha-Hostivař

Příspěvek

Joooo měla by být správně na střeše, ale není to pravidlo. Pokud bude mít anténu s protivahama, může jí mít kde chce. Hlavně, aby byla postavená kolmo, vzhledem k vyzařovacímu diagramu. Ps: často to chodí i bez protivah třeba na zrcátku a všude možně. Nevidím to jako problém za kabinou. Chce to zkoušet, třeba si půjčit magnetku a testovat.
CB President George, anténa 1/2 SIRIO GPS 27
stř črc 08, 2009 7:35 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Příspěvek

Nikdy mu to nebude chodit tak jak na střeše...
stř črc 08, 2009 7:37 pm

Uživatelský avatar
Ondra Svijany
Příspěvky: 162
Registrován: čtv pro 11, 2008 7:16 pm
Bydliště: Svijany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

co je to ta protivaha?Mam mana tgs,takze laminatova strecha,dosah je celkem na ho............,kdyz se potkam s nekym komu to chodi paradne tak se domluvim 2-3km,ale to musi byt rovinka,jinak max 1km a pres kopecek skoro vubec. Stanici mam TTI 880 a antenu sirio mythos 900s zamontovano a serizeno na Rudne,prej to je OK a je vsechno v poradku.Zkousel jsem tam dat a naladit i alamatku 296 a je to stejny ,myslel jsem ze neni nic moc stanice,ale bude to asi to laminatovou strechou.Poradte cim se to da zlepsit.jinou antenou nebo zkusit jiny misto na antenu
stř črc 08, 2009 8:18 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

Protivaha je neco cemu fyzikalne presne nerozumim, ale jde o to aby antena mela "proti svymu vykonu" dostatecnej kus plechu, kterej by ten jeji vykon zrejme vyvazil :))

kazdopadne s laminatovou strechou nemas moc na vyber... bud das mezi strechu a tapecirunk plat plechu (staci silnej alobal), alespon 1m ctverecni.. nebo antenu soupnes dozadu na zadni stenu kabiny... popripade koupis antenu, ktera ma protivahu uz v sobe. Kazdopadne zdaleka se vyhni umisteni na zrcatka a podobny fajnovosti (na TGX uz to stejne asi nepude), to vypada hezky, ale nefunguje to vubec :)
stř črc 08, 2009 8:28 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

jj

Příspěvek

ondro-svijany kolik bys chtěl mít km na mobilce 3 km je docela slušný výsledek a nebo potom :2d:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
stř črc 08, 2009 8:48 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no třeba na dálnic u olomouce jsme se dohoukali na 20km je tam rovina a asi bylo i dobrý počasí. 3km je málo
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
stř črc 08, 2009 8:56 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

jj

Příspěvek

mates-to já chytal i mobilku z Hamburgru pochopitelně záleží na počasí,krajně atd.ale každý kdo se vyzná ti řekne že v běžném provoze 3 km je slušný.pokud budou podmínky doboucháš se ještě více než 20 km pochopitelně to musíš mít nalazeno
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
stř črc 08, 2009 9:18 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Příspěvek

souhlas, 3km je dost malo :)
stř črc 08, 2009 9:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů