Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Vrána
Díky!
TTN
pon čer 30, 2014 12:05 am

vilo
Příspěvky: 99
Registrován: čtv srp 07, 2008 10:11 pm
Bydliště: Kalameny

Příspěvek

caute

aký mate názor na ručné CB rádiostanice..
Často mením stroje, (tatra, bager...), nepotrebujem veľký dosah,...
Je v okolí RK,MT,LM nejaká kamenná predajňa?
čtv zář 11, 2014 8:54 am

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

.
Naposledy upravil(a) sof dne sob úno 08, 2020 11:30 am, celkem upraveno 1 x.
pát zář 12, 2014 9:54 am

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Příspěvek

Jak psal Sof, pokud chceš pouze z auta do auta na pár desítek metrů, tak Ti ručka bude nejspíš stačit. Pokud chceš i na delší vzdálenost, budeš potřebovat magnetku na střechu. Tu můžeš připojit jak na ručku, tak na stabilku. Ručka se Ti bude lépe přenášet, ale budeš muset vyřešit nabíječku do auta, na stabilku si jenom přiděláš koncovku do autozapalovače a jede. A potom bych ještě doporučil koupit PSW metr a při přechodu z auta na auto anténu doladit. Jednak získáš lepší signál, a hlavně ti tak rychle neodejde koncák ve vysílačce.
sob zář 13, 2014 12:07 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No jak už napsal Kasty. CB rádia pracují v pásmu 11m, tudíž je jasné, že pendreková anténa toho při takovéhle délce vlny opravdu moc nezmůže, obzvláště, pokud je v kabině, obestavěná plechem. Na některé přenosné rdst se dal dokoupit takový speciální díl, který se připojí místo baterie a dá se k němu připojit venkovní anténa a napájení. Případně se dá venkovní anténa připojit přes redukci místo pendreku, napájení klasicky přes napájecí konektor. Je nutno akorát dát pozor, jak má která přenoska vyřešeno nabíjení právě přes napájecí konektor - lepší je, když je tento konektor určen pouze k napájení - jinak je lepší oddělat baterii.

No a nakonec jsem to našel - tady máš kompletní set se dvěma bateriovými pouzdry, cestovním pouzdrem, anténou a právě tím adaptérem do auta. Akorát budeš možná muset dokoupit externí mikrofon (mívá v sobě obvykle i malý repráček).

http://vysilackymilin.cz/detail/katalog ... multi_147/
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
ned zář 14, 2014 5:56 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Samozřejmě na těchto stránkách najdeš i další přenosné rdst, můžeš se tím pohrabat a kdyby se ti líbila nějaká novější, než je tenhle léta prodávaný Midland, tak se můžeš zkusit dotázat prodejce, jestli k tomu taky nemá nějaký ten autoadaptér.
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
ned zář 14, 2014 6:06 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mám v práci drobnej problém, Danita nevysílá jakoby ven... já slyším na cca 5km okolo sebe, ale mě neslyší ani kamion jedoucí vedle mě... zkoušel jsem měnit mikrofon, ale čárky lítaj stejně a nebyl po ruce žádnej kamion, na kterej by se šlo dovolat...

tu fotka v klidovém stavu
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54CD289F

a tu fotka při sepnutém mikrofonu
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=54CD289F
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
pon zář 15, 2014 12:43 pm

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Gepas:

Příspěvek

A vždyť ty obrázky jsou stejný :P :twisted: 8) .

Zkontroluj pomocí PSV metru, v jakém stavu je celá vysílací soustava. Pokud máš nebo někde seženeš na zapůjčení zátěžový odpor 50 Ohm, připoj ho do měřáku místo antény a prověř, zda stanice vůbec vysílá (že něco ukazuje po zaklíčování na displeji nic neznamená). Pokud je vysílač v pořádku, bude zřejmě problém v anténě nebo v kabelu. Ono jedna věc je něco na poškozenou soustavu přijímat a jiná věc je dostat z ní něco ven. Bez proměření se dál nehneš. Teda samozřejmě předpokládám, že jsi provedl alespoň vizuální kontrolu celé soustavy, máš dotažené všechny mechanické prvky na konektorech a anténě atd.

Já tuhle staničku neznám, jsou toho teď mraky, takže netuším, zda nemá nějakou fintu v ovládání, ale podle obrázku displeje by to mělo být OK. Změř to a uvidíš.
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
úte zář 16, 2014 5:01 am

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

Gepas

Příspěvek

a měl jsi majkrfoun z úplně přesně stejného modelu vysílačky? Mě kdysi udělal střídač čiro-čáčo v boudě, škody jsem sepsal na A4 a to se tam stejně všechny nevešly a jedna z těch škod byla, že mi stanice přijímala, ale nevysílala. Půjčil jsem si majk od kluka na vykládce (ze stanice od stejného výrobce, ale jiný model) a stejně to nefungovalo. V CZ jsem se stavil na Rudné a už jsem se s vysílačkou pomalu loučil. Chtěl jsem ještě zkusit nový majk, patřící přesně na můj model. Šéf mi ale řekl, ať si starý majk vyndám a přinesu. Dopadlo to tak, že (jak vyfetovaný střídač pobíhal po boudě jako makak, tak vyškubl drátky v konektoru) mi to na Rudné sletoval za devadesát korun a od té doby opět v pohodě dodnes.
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
stř zář 17, 2014 5:30 pm

Uživatelský avatar
Gepas
Příspěvky: 3381
Registrován: pát črc 03, 2009 10:54 pm
Bydliště: skoro Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

majk je od jiného výrobce, a také nefunguje... uvidíme, jestli šéf pozve elektrikáře nebo jestli se budu muset zastavit někde v truckshopu...
Gepasovo - aneb toulky mladého začátečníka po naší oblíbené domovině....
http://www.gepasovo.cz
čtv zář 18, 2014 10:22 pm

Ofca
Příspěvky: 1021
Registrován: ned lis 21, 2010 8:01 pm
Bydliště: Ludgeřovice/Ostrava

Příspěvek

nezhoršilo se vam v posledni době CBčko, asi od minuleho tydne se mi docela dost zhoršil přijem a je to nějake "uškvrčene" , na to by nic nebylo prostě se mi to mohlo rozladil, jenže kolegovi z firmy to začlo dělat taky! Že by nějake "špatné vlny" v ovzduši?
Chceš si žit jako prase v žite??? Bud sviňe!!!
čtv lis 27, 2014 8:58 pm

paprna
Příspěvky: 714
Registrován: stř říj 21, 2009 10:27 am
Bydliště: Morava

Příspěvek

Mozna na tom neco bude, protoze zas obcas chytam ten slavny rusky dispecink taxiku.
Střídač. Uz nestridam :P
http://www.youtube.com/paprna
ned lis 30, 2014 9:23 am

Romaryo
Příspěvky: 307
Registrován: čtv srp 16, 2007 8:56 am

Příspěvek

Přes zimní období se zlepší odraz signálu. Opět to zase bude létat.
ned lis 30, 2014 11:12 am

Uživatelský avatar
vrána z.m.
Příspěvky: 130
Registrován: stř srp 22, 2012 9:04 am
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ionosférické vrstvy bývají více aktivní obvykle v letním období, ale hodně to závisí na momentální sluneční aktivitě - vztaženo samozřejmě ke slunci jako takovému a ne ke slunci, jak jej zrovna vidíme/nevidíme na zemi :-). Sluneční aktivita kolísá v určitých periodách, které se mezi sebou vzájemně více či méně násobí, ale v posledních letech si sluníčko tak trochu dělá, co chce, takže leckteré dlouhodobé předpovědi sluneční aktivity jdou vniveč...
POI.cz - www.poi.cz - potrava pro vaše navigace
---
TRX: Allamat 95, 295, 296 (CB); Alinco, Yaesu (HAM, PMR446); Vertex Standard, Motorola (profi)
Ant: Sirio Turbo 2000 (CB mobil), Sirio 827 (CB stabil), Maxrad, Tesla (profi)
ned lis 30, 2014 5:24 pm

Venca R
Příspěvky: 1976
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Pánové poradíte jakou pořídit anténu, když hlavním požadavkem je výška, tedy spíš nížka? Mám to na traktor, bude na střeše na rampě a nerad bych dlouhej bič někde urval, nebo ho vozil pořád sklopený. Vysílačku mám President Harry, jestli to má nějakej vliv...
sob pro 06, 2014 4:49 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů