Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Přidavné dálkové světla

Příspěvek

Koupul jsem namontoval ale za boha nevim kam to napojit? Uměl by někdo poradit? je to MAN diky moc kdyz tak to budu muset dat nekde k elektrikari no ale neni cas
:roll:
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
pát čer 22, 2007 5:49 pm

Uživatelský avatar
Lukasecek13
pravé světlo
Příspěvky: 2186
Registrován: úte bře 20, 2007 7:32 pm
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidavné dálkové světla

Příspěvek

jog!n píše:Koupul jsem namontoval ale za boha nevim kam to napojit? Uměl by někdo poradit? je to MAN diky moc kdyz tak to budu muset dat nekde k elektrikari no ale neni cas
:roll:
na tom MANu jsou ještě iriginál dálkovky né? Jestli jo tak to napoj na ně, alespoň táta to tak dělá
pát čer 22, 2007 6:15 pm

jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidavné dálkové světla

Příspěvek

Lukasecek13 píše:
jog!n píše:Koupul jsem namontoval ale za boha nevim kam to napojit? Uměl by někdo poradit? je to MAN diky moc kdyz tak to budu muset dat nekde k elektrikari no ale neni cas
:roll:
na tom MANu jsou ještě iriginál dálkovky né? Jestli jo tak to napoj na ně, alespoň táta to tak dělá
nevim jak to myslis? jak original dalkovy? jako vyvody nekde u strechy? nebo na orig svetla? existuje nejakej rozbočovač nebo něco?
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
pát čer 22, 2007 6:33 pm

Uživatelský avatar
Lukasecek13
pravé světlo
Příspěvky: 2186
Registrován: úte bře 20, 2007 7:32 pm
Bydliště: Česká Skalice
Kontaktovat uživatele:

Re: Přidavné dálkové světla

Příspěvek

jog!n píše:
Lukasecek13 píše:na tom MANu jsou ještě iriginál dálkovky né? Jestli jo tak to napoj na ně, alespoň táta to tak dělá
nevim jak to myslis? jak original dalkovy? jako vyvody nekde u strechy? nebo na orig svetla? existuje nejakej rozbočovač nebo něco?
u střechy vy tam měly bejt vývody
pát čer 22, 2007 6:36 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Pokud nezapomenu, tak se v pondělí poptám elektrikáře, jestli má nějakej tip. Tak ti pak dám vědět.
pát čer 22, 2007 6:39 pm

jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ok to by bylo fajn
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
pát čer 22, 2007 6:41 pm

v8lado
Satan s bradkou
Příspěvky: 459
Registrován: ned čer 18, 2006 12:57 am

Příspěvek

Cau,nevim jestli to delam uplne spravne,ale Zapojuju to vzdycky prez relatko.Proud chtnu z hlavniho privodu do pojitkovnice a dovedu ho do rele, a proud na spinani beru z pojitky na dalkovy.Ten pak vedu prez extra vypinac,abych mohl pridavny kykoli vypnout zase do rele.Pak tam musis dovedst jeste kostru na spinani a z posledniho polu rele uz vedes proud do svetel.Takhle jsem to okoukal od elektrikare kdyz mi to delal na 1.aute.Jo a mezi hlavni privod a rele je dobre dat pro sichr pojistku.
pát čer 22, 2007 9:42 pm

david
Hlavní admin
Příspěvky: 5752
Registrován: úte úno 28, 2006 8:41 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Tak když koukám, co napsal V8lado,tak je to hodně podobný tomu, co mi řekl elektrikář.

Nicméně rozhovor začal slovy: "To si chce dělat fakt sám? To on je elektrikář?" Dle jeho slov to na TGAčku dělá skoro celej den....elektriku vytáhnout z elektrárny (před spolujezdcem zvenku), přes relátka a pojistky, kabel nahoru vytáhnout sloupkem a případnou rampu přidělat do otvorů pro sluneční clonu, pokud jí tam nemáš.

Navíc horní rampa musí prý podle technický samostatně vypínatelná, takže to chce ještě sólo vypínač. Ale přiznám se, že jsem půlce toho, co mi říkal, nerozumněl :oops:
pon čer 25, 2007 9:52 am

cuisine
Příspěvky: 4179
Registrován: stř bře 08, 2006 9:26 pm

Příspěvek

no ono je i omezen počet dálkových světel na autě resp. jejich svítivost
pon čer 25, 2007 10:29 am

jog!n
Příspěvky: 731
Registrován: sob bře 25, 2006 5:54 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

jo diky za rady dneska jsem u elektrikáře a celkem na to hleděl :)) koukali sme na pojistky atd. tak sem mu rekl že tam musi byt nějake rele pro ty svetla a on rikal že na co rele když světla budou zapinat a vypinat s polus orig dalkovyma. Tak z toho nejsem chytrej
Na přechodu pro chodce, drtí TATRA důchodce. Důchodce se vrtí, ale tatra drtí :D
http://kontejnery.ic.cz
pon čer 25, 2007 2:26 pm

guga

Příspěvek

jog!n píše:jo diky za rady dneska jsem u elektrikáře a celkem na to hleděl :)) koukali sme na pojistky atd. tak sem mu rekl že tam musi byt nějake rele pro ty svetla a on rikal že na co rele když světla budou zapinat a vypinat s polus orig dalkovyma. Tak z toho nejsem chytrej
Pan elektrikář to chce udělat nejjednoduší metodou.....Podle mě toto je dobrý tak na LIAZ,Avia,Tatra.....Na nový auta bych do toho nešel....Přes relé jištený přes pojistky atd....... :wink: :wink:
sob čer 30, 2007 10:59 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11907
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no když už o světlech a podobně tak na novejch autech bez vyjímky jsou kontrolovány odběry proudu ve všech!! kabelech počítačem takže jakákoliv amatérská instalace se většinou projeví chybovým hlášením pokud něco někdo nepřežene taa že to rovnou zkurví navíc většina aut už má pro podobné dodatečné montáže připraveny kabely i napojením na samostatná rele a pod -všem doporučuji svěřit práci v servisu -vím o čem mluvím
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned zář 09, 2007 5:10 pm

Uživatelský avatar
Pája4x4
Příspěvky: 129
Registrován: stř črc 11, 2007 9:21 pm
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Martin 440 :thumbud: ,přesně tak
Mě to na tgl taky děllal elektrikář z manu,když to zapojíš jako u starších aut jak psal v8lado tak ti comp vyhodí závadu :wink:
pon zář 10, 2007 4:03 pm

mates
Příspěvky: 4115
Registrován: úte led 23, 2007 4:37 pm
Bydliště: Budilov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

no mě je zapojili v ivecu a minulej tejden přetali svítit. pojistku to nemá je to přes ten jejich Body computer. jinak vypínač zvlášť tam mam , takže to tak asi musí bejt. závadu to nehlásí tak nevim jestli to nevyšlehla žárovka. musim to dát rychle dohromady, protože když hledáme stavbu za tmy tak jejich světlo je více než nutný.

jo a k tomu přetížení elektroinstalace je to tak jak píšete, protože když zapojim vysílačku na řízení náprav a nevypojim vzadu maják tak se mě rozvítí porucha a zhasne to půl soupravy. ještě že to nemusim používat. chtěli jsme to nastavit od servisu a nejde to.
www.proridice.eu, www.sdruzeniridicu.cz ....řidiči pro sebe
CB10(7) Martin-Háje
original pražskej pepik s botama od hnoje.....t.č trvale u hnoje
pon zář 10, 2007 4:50 pm

Bagr
Příspěvky: 2576
Registrován: stř bře 01, 2006 6:20 pm
Bydliště: Olomoucko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No není na to nějaké povolení nebo to je jen na přídavné mlhovky ?Nevím kdyžtak mně opravte.
Vše o Karosách na stránce:
www.karosa.webgarden.cz
úte zář 11, 2007 8:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů