Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Jasněěěěěě,máš pravdu předsedo!!!!!!At radši řešej ty podstatný věci!!!Ten volant už nějak pokroutíme........ :D
TTN
sob říj 04, 2014 7:53 am

dundee
Příspěvky: 21
Registrován: čtv dub 10, 2008 8:35 am

Příspěvek

No mě se osvědčil naviják na kurty, venku se dá koupit za 12-18€, ale šikovný zámečník to zmakne za chvili
Kurty mi neplandaji na deskách a mam zmereno ze 24kurtu mi trvalo cca 7 minut smotat
smotat, vše schováno v zelinarske bedne
sob říj 04, 2014 1:01 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11911
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

TP.... :mrgreen: :valetsesmihy: :smich: :smich: :smich: :smich: až Ti odpoví tak dej vědět ..taky to beru :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 04, 2014 7:17 pm

sam07
Příspěvky: 16
Registrován: pát říj 22, 2010 12:02 pm
Bydliště: Praha západ

Příspěvek

Tak tady jsou ty fotky:

Obrázek
Kanystr místo plastový bedny vedle lehátka (z dřevotřísky mám přes kanystr ještě dekl, ať to trochu vypadá). Ve Volvu jsem kanystr připevnil na plechovej kastlík, kterej je mezi lehátkem a bokem kabiny.


Obrázek
T-spojky za sedačkou. Úplně vpravo je přívod z kanystru, pak je odbočka k vývodu v pravém kastlíku (hadice vede pod lehátkem, pod lednicí a až do prostoru kastlíku), a na konci je odbočka do levého kastlíku a k sedačce.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
sob říj 04, 2014 9:27 pm

romus145
Příspěvky: 883
Registrován: sob úno 16, 2013 6:14 pm
Bydliště: Moravské Budějovice

Příspěvek

a máš tu soustavu pod tlakem a nebo to teče jen spádem?
sob říj 04, 2014 9:52 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

sam :clap: dobrej hračička,ty háčky na klíče sou bezva
sob říj 04, 2014 10:48 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Otázkou je,jak ten kanystr plníš? :-) Pokaždý z něj sundat rozvod vody,pak ho vyndavat zpoza lehátka,nést ven naplnit a zas potom vracet asi není moc elegantní...

Já vídal ty kanystry přidělané pod korbou u plachtového/skříňového auta,a u tahače ho mívají přidělaný na lávce těsně za kabinou,nad schůdky nebo nad výfukem,ovšem v případě zimy je tvoje řešení lepší,že to nezamrzne :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob říj 04, 2014 11:19 pm

sam07
Příspěvky: 16
Registrován: pát říj 22, 2010 12:02 pm
Bydliště: Praha západ

Příspěvek

Teče to samospádem, všechny vývody jsou pod úrovní lehátka.
Jinak k plnění - jj, je to zdlouhavější, než kdybych ten kanystr měl volně v kastlíku nebo na zemi u spolujezdce. Ale připevněnej je pavoukem "gumicukem", takže připnutí/odepnutí je otázkou vteřiny (rychlejší, než kurtička, kterou jsem tam měl předtím). Na kanystru je pak obyč ventil s rovným vývodem (ne směrem dolů) a na hadici je koncovka s převlečnou matkou. Takže jenom stáhnu dolů gumicuk, zavřu ventil, povolím převlečnou matku, sundám hadici a jdu. :) Navíc voda v kanystru mi vydrží cca týden až 10 dní, což se dá přežít - a je lepší ten kanďák vyndavat (sice maloučko složitějš) jednou týdně, než cca 10x denně na každý kafe, mytí, čištění zubů, atd.
A přesně tak, v zimě je voda pěkně teplá. :)
Jinak u Volva mi to fungovalo ještě líp než v DAFu. Kanďák byl ve větší výšce, takže voda tekla super rychle, a měl jsem teplovzdušnýho bufíka - takže výstup teplého vzduchu byl přímo pod kanystrem, a v kastlíku u řidiče byla dřevěná přepážka na bufíka (u teplovodního není) a na tuhle přepážku jsem přidělal dokonce normální vodovodní baterii s otáčecím "čůrem". To byly vždycky pohledy, když jsem někde kastlík otevřel. :D Foto bohužel nemám.
ned říj 05, 2014 7:07 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů