Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

man12.220
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 17, 2014 11:23 pm
Bydliště: Čr

Analogový tachograf - pár detailů k jeho obsluze

Příspěvek

Ahoj mam v náklaďáku (starý Man 12.220) analogový tachograf, zepředu je napsáno Kienzel a po otevření je tam nálepka VDO, teď jsem se právě dočetl, že stačí, když po celou dobu budu mít ten tachograf nastavený na postýlce, že po rozjetí to začne zapisovat automaticky jízdu, nevím jestli to je tak správně, protože mi někdo říkal, že na postýlku se jezdit nemá, že to mám mít na kladívkách když jedu. Můj další dotaz je, jakou největší rychlostí a jakou největší vzdálenost mohu s autem popojet, než se to zapíše jako jízda? Už sem právě zkoušel pomalinku a po kouskách popojíždět a nezapsalo se to jako jízda, tak bych potřeboval vědět co nejvíce si můžu dovolit, aby mi to nezkazilo přestavku (např. 45min), tohle se hodí třeba při frontě na benzínce, že tam popojíždím a při tom čerpám pauzu, nebo když špatně zaparkuju. Díky[/b]
pon srp 18, 2014 10:49 am

delivio

Příspěvek

Můžeš dělat, co chceš ale zápis křivky nahoru a dolu znamená- směrem nahoru pět km a dolu taky. Podle toho se pozná že jsi popojížděl.
Neumím znak křivky tak to vyjádřím takto A= 10km AA=20km a tak dál. Vypočítáš si tak ujetou vzdálenost :wink:

Nauč se číst kolečka. Řádně přepínej a pak sám poznáš ten rozdíl v zápisu.Jak znaky podle toho kdy jsi přepnul, tak linky a křivky. Porovnej to se starším kolečkem a uvidíš ty rozdíly.
Většinou se sleduje ta spodní linka mezi tečkami a počítají se km. Srovnají se s tím co máš zapsané ručně.Za pár minut vědí, že máš rozdíl takový a makový :wink:
Naposledy upravil(a) delivio dne pon srp 18, 2014 11:32 am, celkem upraveno 1 x.
pon srp 18, 2014 11:24 am

man12.220
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 17, 2014 11:23 pm
Bydliště: Čr

For: DELIVIO

Příspěvek

A je to tedy špatně mít celou dobu přepnuto na postýlce, nebo ne? Prolezl jsem celý internet a nikde jsem nenalezl pořádně vysvětlené vyplněné kolečko. A jak jsem se ptal na to popojíždění, tak myslíš, že by to zapsalo ujetí třeba 5 metrů?
pon srp 18, 2014 11:32 am

delivio

Příspěvek

jízda -kladiva ...postel-pauza.... čtverec-jiná činnost
večer to sem hodím pokud to nikdo nedá dříve.Nejlépe to má znázorněné v souboru sdružení řidičů -ovládání tachografu
pon srp 18, 2014 11:40 am

man12.220
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 17, 2014 11:23 pm
Bydliště: Čr

Pro Delivio

Příspěvek

To bych ti byl moc vděčný kdyby si to sem dal, Dííky
pon srp 18, 2014 11:42 am

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Vždy jsem jezdil na postýlku, a nikdy jsem neměl problém, sám začne psát jízdu, když zastavíš, píše pauzu. Digitál jsem taky nikdy nepřepínal a vždy bez problému. Pokud popojedeš kousek, pár metrů, vidět to tam nebude, pokud v desítkách metrů, už to tam vidět je. Podívej se na staré kolečko, případně si to vyzkoušej, dělají se tam různě tlusté čáry. Každopádně se jízda hodně blbě počítá přesně na minuty, pokud pořád někde zastavuješ.
pon srp 18, 2014 12:30 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

man 12.220

Příspěvek

Jak píše Delivio, přepínej na to, co skutečně děláš.
Přepni si tachograf na kladívka. V momentě jak se pohneš, začne psát tachograf jízdu. Když zastavíš, tak ti bude psát jinou práci (kladívka - např. nakládka, vykládka, silniční kontrola, tankování, údržba či kontrola vozidla atd...) Pokud budeš dělat přestávku nebo odpočinek, přepneš na postýlku.
A i když popojedeš "jen kousek", na kolečku to bude znát.
pon srp 18, 2014 3:25 pm

man12.220
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 17, 2014 11:23 pm
Bydliště: Čr

Ještě otázka

Příspěvek

A když se každý den dostanu domů a druhý den jdu zase do práce, doporučujete ten kotouček nechat v tachografu, nebo ho vyjmout a udělat zápis o přestávce zezadu čárou? Ten koncový datum, který se píše na přední stranu kotoučku znamená datum ukončení používání kotoučku, ale co když ten denní odpočinek (11 hodin) napíšů zezadu čarou, mám tam pak napsat datum dne kdy mi končí ta denní pauza? Čili že bych měl ty datumy na přední straně vyplněny např: ->18.8. <- 19.8. ? Díky snad ten dotaz pochopíte
pon srp 18, 2014 6:06 pm

Šedý Vlčák
Příspěvky: 516
Registrován: ned kvě 18, 2008 2:35 pm
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek

Nejideálnější používat kolečka na kalendářní den.
Příklad:
začneš pracovat v 6h ráno. Vyplníš si kolečko zepředu - jméno, příjmení, začátek směny (město, případně zkratka státu), datum, RZ a počáteční stav km.
Zezadu proškrtneš postýlku od 0 do 6h. Založíš do tachografu a makáš. Jak skončíš směnu - např. v 18h, kolečko vyjmeš, ukončíš (město, případně stát), datum, konečný stav km a rozdíl km. Otočíš zezadu a od 18 do 24h proškrtneš postýlku. Ráno začneš v 5h, takže vypíšeš nové kolečko zepředu, zezadu nové kolečko proškrtneš od 0 do 5h, vypíšeš zepředu......atd....
pon srp 18, 2014 6:51 pm

delivio

Příspěvek

video tutoriál - sleduj, co popisuje a ještě ti okomentuje křivky a znaky
https://www.youtube.com/watch?v=OIZWxGyy-pI

zde popis a ukázka v pc ..po španělsky....taky dobrý tutoriál
https://www.youtube.com/watch?v=yw5lceWU6MM

soubor pdf
http://soubory.proridice.eu/tachografy/ ... hograf.pdf

popis textu...
http://www.truck-way.cz/analogovy-tachograf.html
pon srp 18, 2014 7:37 pm

man12.220
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 39
Registrován: ned srp 17, 2014 11:23 pm
Bydliště: Čr

Zkrácený odpočinek

Příspěvek

Když se budu řídit nařízením 561/2006 u jakého zkráceného odpočinku je podmínka, že musí být vykonáván v místě sídla firmy? Nebo tato podmínka platí jen u AETRU ?
pon srp 18, 2014 11:55 pm

pedrosa
Příspěvky: 293
Registrován: úte říj 26, 2010 8:52 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvek

Je to tady furt dokola.To uz se nechodi na skoleni,ale jen pro razitko :?: :roll:
úte srp 19, 2014 6:03 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Pro razítko se nechodí, posílá se jen "knížka" :evil:
úte srp 19, 2014 7:59 pm

pan Jamal
Příspěvky: 767
Registrován: pát bře 02, 2012 12:07 am
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek

No já byl vždycky naštvanej,když jsme museli při školení sedět na učebně až do konce.Teď už vím proč nás tak trápí :D
úte srp 19, 2014 8:10 pm

pedrosa
Příspěvky: 293
Registrován: úte říj 26, 2010 8:52 pm
Bydliště: Havířov

Příspěvek

no jasne,taky na ucebne vzdycky umiram :wink:
úte srp 19, 2014 8:43 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů