Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Santík
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 4:25 pm
Bydliště: Olomouc

Závada ABS a zvedání nápravy

Příspěvek

Potřeboval bych poradit od někoho kdo se stímto setkal. Svítí mi ABS přívěsu a přestala se mi zvedat náprava, v servisu mi udělali narychlo diagnostiku, ta řekla, že je chyba v napájení svorky ventilu zvedací nápravy. Doma jsem to proměřil, skontroloval všechny konektory, napájení všude je, i senzory ABS fungují. Zjistil jsem jen na cívce ventilu zvedání nápravy, že má nulový odpor. Může mi někdo poradit než koupím nový ventil, jestli je to tou cívkou. Není mi jasné proč by při vadné cívce nápravy svítila závada ABS. Předem díky za odpověď Santík
ned srp 31, 2014 12:11 pm

fialakojetin
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 03, 2011 9:26 pm
Bydliště: petrovice

Příspěvek

Většina cívek má odpor cca 53Ohm. Nepíšeš typ ABS, ale u přívěsu je zvedání nápravy většinou záležitost ABS.
Tahač má hodně systémů, které mohou zvedačku ovládat, ale u vleků vzhledem k jejich univerzálnosti připojení moc možností není.
ned srp 31, 2014 9:05 pm

Santík
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 4:25 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Díky za odpověď, modulátor ABS/EBS je wabco a ventil zvedání nápravy Haldex. Jen mě zarazilo že při poruše ventilu se rozsvítila závada ABS. Kontrolka svítí pořád a při překročení rychlosti 15km/h kontrolka problikne a počítač nahlásí poruchu ABS přívěsu. Zkusím vyměnit tu cívku a pak se uvidí, ta momentálně nevykazuje žádný odpor takže je asi po ní :(
ned srp 31, 2014 9:21 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

Zvedačku ovládá systém EBS,poruchu na ovládání zvedačky vyhodnocuje jako závadu v systému EBS a dává ti to na vědomí pomocí kontrolky Info,většinou se aji přepne do nouzového režimu a brzdí stále plným tlakem,takže trháš gumy...Mám to tak na vleku taky,je to stavěné tak,abys musel kvůli každé kravině na diagnostiku do servisu... :roll:
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned srp 31, 2014 10:20 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Příspěvek

...a zkoušel jsi na cívku připojit nadrzo 24V jestli se bude něco dít?
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
ned srp 31, 2014 10:27 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

vyměň magnetku a bude to cajk mě to dělali včera v servisu. měl jsem to co ty
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
čtv zář 04, 2014 7:40 pm

Santík
Příspěvky: 41
Registrován: stř led 13, 2010 4:25 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Díky za rady, byl to opravdu el.magnet ventilu zvedání nápravy. Vyměněn a vše funguje jak má :D
ned zář 14, 2014 5:16 pm

dejva105
Příspěvky: 17
Registrován: stř dub 13, 2011 12:33 pm
Bydliště: Bedřichov

Můj truck

Příspěvek

čau čau zdravim ostatni truckare, ja mam taky zavadu ABS ale nevim co to je a proto se tedka musim jit vykakat
čtv zář 18, 2014 9:10 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů