Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

sutikla
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:25 pm
Bydliště: Karlovy vary

elita mezi řidiči

Příspěvek

Dobrý den.Jsem zde nový,C+E mám asi pět let,ale nikdy jsem nejezdil s kamionem,jen párkrát jako brigádník na mixu a sklápěčce kolem komína.Poslední dobou vážně uvažuji,že bych to zkusil jezdit,jelikož doba je horší a horší.Již pár dní denně pročítám takřka vše na tomto foru i na truck-foru.Měl bych následující otázku,kterou jsem zatím nikde nenašel(pokud ano,tak se omlouvá,ale je tady toho mraky a asi mě to uniklo)Dá se nějak rozlišit na čem se vydělává nejvíce a na čem nejlépe.Zajímalo by mě hlavně-autopřepravníky,cisterny,friga,dřevo,živá zvířata atd.Byl bych vděčný,kdyby někdo zkušený nějak rozepsal jednotlivé druhy a co je asi nejlépe placené atd.Vím,že na cisterny je potřeba ADR a to i několi stupnů,ale nic moc o tom nevím.Rovněž třeba zvířata jsem tady nenašel jediný odkaz nebo názor kolik-za kolik atd atd.Co je "slangově" ELITA na ježdění,určitě to nebude klasická plachta?Autopřeprava,nebo cisterny s naftou atd..Budu rád za odpověd.Díky
čtv lis 27, 2014 6:43 pm

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Příspěvek

ty chces zacít jezdit ci zacít podnikat? protože tvému příspěvku jsem nepochopil ....
:-)
čtv lis 27, 2014 7:10 pm

Karel334
Příspěvky: 1602
Registrován: sob bře 11, 2006 8:36 pm

Příspěvek

Najdi zavedenou střední rodinnou fa. a tam je to vždy nejlepší jak na peníze tak na jednání.Dnes je jedno s čím budeš jezdit, ale hlavně co za to dostaneš. Dvacet na plachtě nebo třicet u toitoi?
čtv lis 27, 2014 7:12 pm

sutikla
Příspěvky: 10
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:25 pm
Bydliště: Karlovy vary

Příspěvek

to besstracker.Chci jezdit,jen mě zajímalo,co je braný jako elita mezi řidičema?..Budu rád za osvětlení,jak to chodí na přepravnících,frigu,zvířatech atd atd
čtv lis 27, 2014 8:06 pm

Kony15
Příspěvky: 425
Registrován: pát úno 20, 2009 8:15 pm

Příspěvek

to ti muže byt jedno pokud chceš jezdit u někoho ..elita neelita dostaneš jen to co ti dá šef....
a pokud chceš podnikat tak ti nikdo neodpoví "dělej co dělám já...tady a za tolik"... placený muže byt dobře plachta a blbě zviřata ...dobře zviřata a blbě plachta....
čtv lis 27, 2014 8:57 pm

kuntík
Příspěvky: 986
Registrován: pát črc 17, 2009 3:11 am
Bydliště: JM

Příspěvek

doprava není o žádné elitě, kdysi to povolání mělo svou prestiž, ale to je dávno pryč.
asi se na tu šoféřinu...
už se stalo...
čtv lis 27, 2014 10:16 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

to bude tím že ta elita už nemusí být v KSČ :lol: :lol: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pát lis 28, 2014 7:10 pm

Uživatelský avatar
Netopejr
Příspěvky: 1381
Registrován: úte úno 12, 2013 12:59 pm
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Ahoj sutikla, tak já to za tu malou chvilku co jsem v dopravě vidím tak to:

1.) o KSČ to rozhodně není (již 25let tu nevládne)
2.) Je to o úplně něčem jiném - o morálních hodnotách a zásadách ( peníze jsou až na posledním místě hodnotového žebříčku) - u šoférů, je to na 1. místě.
3.) není to o tom na čem jezdíš nebo u koho, ale jak jezdíš
4.) co jsem na parkovištích slyšel a i mým ouškům se doneslo je to, že šoféři uznávají něco jako tři větve - sever (Skandinávie atd.), východ (Rusko, Kazachstán atd.) a potom balkánsko - asijský (Turecko, Sýrie atd.)

Ale vždy je to o člověku - to co má na konci krku. A nemusí zrovinka jezdit kamionem a přesto bude elita (třeba někomu pomohl či zachránil mu život atd.).
Ale o penězích to tutově není!

P.S. Co myslíš tou elitou ??
World: 1 + 1 = 2
Czech: 1 + 1 = ?

http://www.barpanet.cz/
pát lis 28, 2014 9:50 pm

delivio

Příspěvek

Je rozdíl mezi elita a .elita dokonce i v počtu. Elita nikdy žádná nebyla, ale jak psal kolega tak se jednalo o prestiž. To si dohromady zmastili dopravci a řidiči rukou nedílnou a společnou.
Vždy musíš něco umět a pokud jezdíš na silu léta tak umíš nějaké finesy.To samé kluci na plachtě, muldě,cisterně atd. znalost tě dělá kvalitním.kroutit kolcem umí každý už od dětského plastového odrážedla.
Dříve řidič dojel bez mobilu, gps, jazykové výbavy,znalosti prostředí a dojel tam i zpět.Dnes se neobejdeme bez dozoru,elektroniky a elektriky ( jeden black out na pět dnů a je zle.Nedostaneš se domů a všichni neví co mají dělat)
Někdo se cítí elitně v pěkném autě, jiný za naslibované hory a doly.
Osobně se cítím elitně vždy, když přežiji celý rok.V novém začínám od znovu a tak pořád dokola. Jednomu elitnímu jsem byl dát věnec na hrob a pár soustrastí jsem odeslal rodinám po dalších elitních atd atd

Ukaž že něco umíš a pak si řekni o peníze. Pak je to o tom, co tě baví více...přepravník,silo,nadměrná,plachta atd
Počítej s tím, že se můžou objevit typické české znaky...ukážeš že umíš a nezaplatí ti.
Kvalita jednání a podmínky jsou z dlouhodobého hlediska vždy více.
Hlavně to nehrej vážně na schovku za volantem jen proto, že je doba horší a horší.To už si myslelo plno lidí a vyléčili se z toho velmi brzy.
Hodně štěstí a snad se ti podaří zvednou prestiž tohoto povolání,protože to je to jediné, co v současnosti tato profese potřebuje.Stejně jako u řidičů tak dopravců.Musí chtít obě strany.
pát lis 28, 2014 11:41 pm

TP
Příspěvky: 1976
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:37 pm
Bydliště: Řevnice

Příspěvek

Netopejr o KSČ to neni ale o ČSSD jó.
Jinak na vnitraře,klaďáky,cisterňáky,walkigfloraře,kontejneráky jsi uprostřed mezinárodly scela zapoměl.
Elita jsou autobusáci,na konečné otočka a Aetrovat ne třeba.
Už ho nohy nezebou MAGNUM E-TECH 440
sob lis 29, 2014 12:15 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

já bych řekl že elita jsou sklopkaři a lesáci,páč tohle se nedá dělat jez lásky k ježdění,k tomu musíte být ještě dostatečný magor :lol: :lol: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob lis 29, 2014 11:34 am

mmartinzjm
Příspěvky: 1373
Registrován: pát dub 18, 2008 5:58 pm
Bydliště: Hodoninsko

.

Příspěvek

tak lesáky bych pochopil ale proč sklopkaři??? nedělaj machra roade :lol:
sob lis 29, 2014 11:48 am

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

:D :D :D :D :D :D :D nedělám,jen se mi líbí "elita mezi řidiči"
s jsem zvědav kdo je vlastně ten elitní řidič :lol: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob lis 29, 2014 2:23 pm

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Autobusaci taky ne, jako jelita jsou mezi nami, ale elita to nee. Ja obdivoval pany ridice z nadrozmeru z CSAD Ostrava, dnes bych se rad taky svezl s nejakym extremnim nadrozmerem, ale uz to je podle me dost o drahe chytre technice. Pocitacem rizene podvozky a ruzne ulehcujici fycurky, to tehdy nemeli....
sob lis 29, 2014 4:33 pm

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Pro mě je elita každý kdo když vyleze z auta tak nevypadá jako bezdomovec,nezačne konverzaci slovy "já to mrdám", na parkovišti jde normálně na záchod a nevykonává potřebu u kola.
sob lis 29, 2014 7:05 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů