Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

:wink: moje slova,kdo šetří 70centu za záchod ,nebo 3Eura za sprchu,je primitiv :roll:
sob lis 29, 2014 7:56 pm

rendos
Příspěvky: 414
Registrován: úte říj 25, 2011 1:12 pm
Bydliště: Kyjovsko

Příspěvek

Cestovatel110:Tak tak,a navíc sprchy proplatí firma a za lístečky si můžeš vzít nějakou pitomost takže zas taková ztráta to není:-)

Mě teda ty promočené a posraná parkoviště pěkně zvedají tlak ,jsou místa kde se už nedá stát,hlavně v létě to je opravdu hnus.
Ale co je nejhorší že stojíš na parkovišti,záchody jsou tam zadarmo ale on vyleze a močí u předního kola .... :sleepy: :naughty: a pak tu má být debata o nějaké elitě ,profesní hrdosti a jakési úrovni.... :think:
Prostě jezdí různí lidé a elita je pro mě ten kdo žije na jakési vědomostní,společenské,hygienické a pracovní úrovni bez ohledu na to jestli kočíruje Volvo 750 nebo Iveco 180,jestli vozí dřevo,maso nebo televizory,jestli jezdí Portugalsko nebo Rumunsko....
sob lis 29, 2014 8:32 pm

cestovatel110
Příspěvky: 445
Registrován: ned úno 14, 2010 7:06 am
Bydliště: Mělnicko

Příspěvek

to jo,ale oni učet za sprchu málokde napíšou,většinou to maji jako bokovku,tak už ani neříkám,stejně si většinou dám večeři a náký točený :lol:
sob lis 29, 2014 9:09 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D :D Elita byli naši dědové a tatíci(ročník1930-40),a ty už tu moc nejsou.Bylo to o nadšení,lásce k profesi a profesní hrdosti.Bylo to o mozku,šikovnosti a nezřídka dost ,,o život a zdraví'.o kolegialitě a opravdovém kamarádství,o špinavých rukou a vůni nafty a tabáku,o hrdosti a sounáležitosti k firmě.'.Dneska je to o prachách,klimatizaci,ledničce,automatický převodovce,mobilu,navigaci,GPS špiclovi,televizi,servisu co mi vymění píchlý kolo,vychřejvaný sedačce na měchu,machrovskejch kecech zoufalců co do toho skočili před rokem kvůli exekucím a slezli po dvaceti letech z lešení nebo od soustruhu..........O tom že už je moc málo potuchy,co se autu a v autě děje tím či oním zacházením,o tom že si už nikdo nepomyslí když vymete díru ,,Máňo promin",o tom že málokdo se zastydí když provede botu či prasárnu i nechtěnou,o tom že už nikoho nezajímá že není na silnici sám............atd.
Všechno má svý,cisterna,sklápěčka,Avie s rohlíkama.....někde hůř placený,někde líp.Ale podstatný na tom je abych chtěl jezdit a bejt dobrej,musí to člověka bavit.Prachy jsou samozřejmně taky aspekt-když zaplatí dobře,budu klidně vozit hovnocucem hovna :D .Už jsem si za ty leta zajezdil s kde čím,ale kolegové autobusáci my jistě potvrdí že nejhorší náklad jsou lidi. :D :D :D
TTN
ned lis 30, 2014 6:26 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

lidi jsou jako brambory ... přesejpaj se :D je s nima třeba jet tak , aby měli strach, jestli dojedou v MHD na další zastávku a pak máš od nich celkem klid :wink: :D :D :D
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned lis 30, 2014 9:30 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

mam stejny nazor jak Rendos.Hovado co si chcije pod predni kolo je zaabit malo.K te elite-za tu se vetsinou schovavaji frigo ridici,jejich hlaska ze mrdaji kurtovani a jen otevrou vrata je stara jak jezdeni samo.Osobne je o nic vic nepovazuji,ridic plachty co vozi preklizku treba je u mne mnohem vyse(nevozim ji)A nejvyse,asi u me,je drevar,auto s vlekem,ktery jezdi leto zima po cestach necestach,sypace zna z doslechu a pri couvani nada plny plyn a vzad ale vi kde treba tocit volantem a v klidu jede zpet.Necouva ve stylu 2m vpred a jeden vzad,,jak jeden vcera na trajektu s navesem,ale jak sedel u stolu tak jezdil pomalu Kirunu za devitku z pristavu.... :shock:
Neřeším...
ned lis 30, 2014 10:49 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Martin :D :D :D jojo.
TTN
ned lis 30, 2014 11:03 am

murder
Příspěvky: 150
Registrován: pon lis 28, 2011 4:01 pm
Bydliště: mám

Příspěvek

Martine ne brambory, ale kastani vzdy to byli jen kastani :D
Jo vozit lidi je hodne slozity, o to vic me tesilo kdyz na zajezdech za nami chodili a chvalili. Nejtezsi bylo naucit se jezdit rychle, ale tak aby o tom lidi nevedeli a poznali to jen na case dojezdu.
ned lis 30, 2014 11:57 am

turekH
Příspěvky: 14
Registrován: ned led 04, 2015 6:56 am
Bydliště: Brno

Elita

Příspěvek

TTNandy: Přesně napsané, trefa do černého :D

Pro mě jsou elita taky dřevaři (mám plachtu, návěs), respekt. Dnešní stav některých řidičů je fakt žalostný, od chcaní na obrubník, přitom to má jen 10 kroků aspoň na trávník, slovník neandrtálce, nadávky na systém, auto zblité a frajer smrdí, jak kdyby se nemyl od vojny. Málokdy člověk narazí na inteligentního chlapa v kamionu.
ned led 04, 2015 5:38 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

To bude tim ze inteligentni uz nejezdi a ted zustal uz jen ten plevel :D -jak slysim v radiu Impuls,kdyz ho uplne omylem naladim(nemam ho rad)..tady kamionak Pavel treba,popadam se za pupek.Cela republika nesnasi kamionaky(priserne slovo)a on to jeste zdruraznuje,co je :shock: .To same na zivem vysilani F1,pres noc co bezi,ten moderator co mluvi rozumne,ma na to aj skveli hlas,ze doslova klepe az se mu nejaky tirak dovola,pak resi do rana sracky na tema ,,ajtr,, :wall:
Neřeším...
ned led 04, 2015 6:11 pm

Uživatelský avatar
jondik
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 25, 2008 1:53 pm

Příspěvek

Pro Jožin: Chlape my třeba ve frigu nevozíme jen náklad co nám naloží a jedem... zrovna minule jsem nakládal cukr v bigvakách každý po tuně a pěkně 23 jich bylo a ručním paletákem a to samý i vyložit , ještě předtím jsem si musel scházet palety pod auto, by si viděl jak jsem záviděl těm plachtařům... není auto jako auto a náklad jako náklad....
Man TGX 480 Euro 6
ned led 04, 2015 8:28 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

:D Tak za mladejch let mýho fotra převládali pouze valníky,sklápěčky byly málo.Uhlí,písek,štěrky,pytle brambor-vše volně ložený,vše ručně skládaný.Když vyprávěl jak se nadřeli :D .Ale mívali běžně závozníky.Já si ještě užil třeba volně loženej cement v pytlích,celej návěs pěkně narovnat sám :D Kurvy v cementárně z tebe měli prdel-začlo ti to lítat ze skluzavky jak z německýho kulometu a za pět minut mi koukala z pytlů jen hlava a seděl jsem pod nima na prdeli :D Pak vylezli,huby od ucha k uchu a naznačili že za kilko na sváču si mám jít popojíždět a oni to zaříděj :D ,Rád jsem jim ho vždycky dal......Nebo palety s pívem,1000 bas,otáčet na paletách prostřední komíny aby se to vešlo-už nikdy!!!!!A co teprvá tlustý ztuhlý komunistický pvc plachty,nejlépe v zimě a sám odplachtovat.....brrrrr :D To byli libůstky,na to by dneska mladoši v rifličkách čuměli,dneska jsou ty návesy a auta proti tý době jak raketoplán.
TTN
ned led 04, 2015 10:18 pm

Uživatelský avatar
Arktik
Příspěvky: 14060
Registrován: ned kvě 02, 2010 2:26 pm
Bydliště: Uzhgorod

Příspěvek

TTN:

Tenkrat to byla paradni doba! Tenkrat to byl clovek PAN RIDIC!!! PAN SOFER!!!
A dneska, prevazne tem namachrovanym klukum neco vykladat, to je asi zbytecne!
Co rict, kdyz elitni ridic se povazuje ten co jezdi z mrazakem protoze nemusi nic kurtovat! :lol: Jako materska skolka! :lol: A ja mam to, a druhej zase ja mam tohle...

Dnesni ridic ti to ani neuveri, co tady pises a vykladas!
Ten ani nevi jak povolit kolo, zalozit hever, prohodit rezervu, to uz se nebavim rozdelat kolo zalepit dusi, seskladat, a jeste udelat svuj vykon, svoji normu! Kdyz jezdis v kamenolomu a mas jednu rezervu, a jednu. dve duse do rezervy u spolujezdce pod nohama!
Dneska tem modernim ridicum kdyz ukazes ten strojek s vrtulkou na lepeni dusi, a ty horke platky s pilinama v miskach tak ani nebude vedet k cemu to vlastne je a jak s tim zachazet! No hlavne nemusi kurtovat, vzdyt ma mrazak tak je TOP! :lol:
Joooo! Kamaraaaaaade! To by se dalo spominat, a povidat!
Na druhou stranu, my sme take byly mladi, a tak at ti mladeznici pokracuji dal v tom svem modernim jezdeni! I kdyz spousta z nich by se dneska nerozjelo s vetreskou, ale ja zase bych se nerozjel s tim modernim kdyz se tomu da rict nakladakem!
Takze pro nas starsi byla doba, tak jak je dnes pro mladezniky!
A my uz muzeme jenom se divat a spominat!
No porad mne to jeste chytne, tak na sup s tatrou do dvorku, vysypat pisek, vzit penize a rychle ujit, vseho vsudy za nejakych 3 minuty na zrcatko! :lol: Ja to sem tam vyskousim zda-li jsem nestratil ten cvik, i kdyz uz dneska to nema tu spravnou chut jak tomu bylo kdysi!
Lump a lotr jsem byl porad!
A tak toto co si TTN napsal tak velice dobre znam a vim! :thumbud:
Vsechno toto bylo davno, a dneska uz to neni pravda! Ale jsem rad ze jeste jezdim s tou svoji krivonohou tatrou, ja si s ni rozumim tak jak ona semnou!
A tady za tvoje velice vystizne prispevky mockrat dekuju!
pon led 05, 2015 12:33 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Jindik-a co mam delat?Vozime stejne big bagy a jeste je musime zkurtovat...To jsem nepochopil tu tvou myslenku.
Neřeším...
pon led 05, 2015 4:50 pm

vašek
Příspěvky: 1449
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Příspěvek

budoucnost krásná růžová..... řidič-operátor, v podstatě se bude jen koukat do tabletu, dávat pozor aby se neušpinil, auto pojede samo, aspoň teda po dálnici

nakládku bych uzákonil že musí zajistit pracovníci firmy kde nakládáš, včetně kurtování, tak i vykládku

defekty pneu a jiné zajistí mobilní servis které náš řidič operátor zajistí přes tablet

řidič může spinkat a auto pojede samo po dálnici. Pauzy a odpočinky už vlastně nebudou třeba páč bude řídit auto samo :D

no nedělej to pak :D
Obrázek
pon led 05, 2015 9:01 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů