Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mike.ghost
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 06, 2015 7:10 pm
Bydliště: ostrava

Releový ventil půlek - Volvo FH12

Příspěvek

čau chlapi, prosím o radu ohledně releového ventilu pro půlky - auto tahač Volvo FH12, 460, manuál, rok 2005

- do ventilu vedou dvě hadice, jedna na průtokáč a druhá plastová 4mm označená červenou šipkou, nejspíš kolem té označené mi utíká vzduch, horní dolní řada, mala velká na to nemají vliv, syčí pořád, hadička prodřená není, nejspíš kolem rychlospojky
- řešil to už někdo? Dá se koupit někde ta rychlospojka (jestli je to tím nebo protikusem) a jakým způsobem drží k hadici(není na ní šroubení), je nějak nalisovaná rychlospojka do hadice a jak ji vytáhnu? je rychlospojka nacvakla na "O" kroužku?
- zkusit vyměnit nejdříve gumičky?

Díky všem za případné rady

Kdyby měl někdo rychlospojku - Ostrava - dík :D
Obrázek
pát bře 13, 2015 2:09 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Eeeee ten ventil neznám, ale do té rychlospojky bývá hadice jen zasunutá, když ji chceš vytáhnout, tak musíš zatlačit kroužek kolem ní a hadici vytáhnout (opačným směrem) Někdy když ty vabco hadičky fučí je stačí zatlačit víc dovnitř... A nebo ji vytáhnout, nožem zaříznout na rovno a nasadit znova :-)
pát bře 13, 2015 11:18 pm

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Mike
Jestli ti dobře rozumím jde o přepínání řady,ne pulky.Pokud jde o malou a velkou řadu,pak to nefučí u hadice,ale kolem víčka nebo odfukovou dirkou.Závada je uvnitř-běhá tam taková psí kustka s manžetkama.Problém je v tom že hliníková,a ten obal je taky hliník.Vyběhá se to do šišky a je konečná.Napoprvý pomužou možná menžetky a vazelínka-ovšem tak na 3 mesíce.Pak jsme ze starýho kusu použili málo oběhanej pístík,a drží to už rok,ale začíná zlobit.Když to nebudeš řešit,jednou ti tam zustane velká řada,z dírky bude fičet a konečná.Já teda odpřáh a dojel na ukor spojky 50km do dílny.Ten celej bazmek tuším říkal šéf snad stojí 5tisíc.
TTN
pát bře 13, 2015 11:54 pm

mike.ghost
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 06, 2015 7:10 pm
Bydliště: ostrava

Příspěvek

myslím si že to je jen pro půlky, protože se vyjimečně stalo že to ve "velké" nefučelo, objebnal jsem celý ventil tak uvidim, stoji 1200 od Febi.
-při jízdě palubni počitač hlási unik vzduchu to chápu to je tou hadičkou

-ale hlasí mi to ještě CHECK BRAKE ECU nevíte kde může být problém? ani nevím kde tu řídící jednotku mám hledat.
sob bře 14, 2015 10:14 am

Uživatelský avatar
dave1988
Příspěvky: 129
Registrován: stř kvě 18, 2011 11:04 am
Bydliště: Košice

Příspěvek

to je urcite na polky, nam to tiez sycalo, prvy krat som vytiahol hadicku a tym ze tam bola dlho bola presuchana dookola tak som ju ustrihol a zasunul hlbsie nejaky cas bol pokoj ale potom to uz nepomahalo proste ta spojka ostala sycat, nesici nejak brutalne a len malej rade myslim, isty si niesom... a po novej sme este nepozerali ....
pon bře 16, 2015 9:25 pm

LukasK
Příspěvky: 1
Registrován: pát srp 07, 2015 1:41 pm
Bydliště: Košice

Příspěvek

Ahoj, skús osloviť tento obchod s hydraulikou http://eshop.jtg-hydrasteel.sk/. Buď si pohľadaj súčiastky medzi ponukou alebo im pošli e-mail aj s foto a popisom toho čo potrebuješ a určite ti pomôžu. Aj cenovo je to dosť výhodné.
pon srp 17, 2015 10:54 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů