Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Windows 10

Příspěvek

Cpou se mi do obou PC upgrade Windows 10 zdarma :roll: :roll: Reagovat?
ned srp 16, 2015 9:32 pm

clovek
Příspěvky: 122
Registrován: pát pro 13, 2013 5:34 pm
Bydliště: domov

Příspěvek

Za mě NE. Pokud jsi spokojený s tím co máš, tak není důvod něco měnit. Doma i v práci win 7 a stačí bohatě.
ned srp 16, 2015 9:51 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Měl jsem léta a jsem zvyklý na XP teď mám win7 a dost mě hejbou žlučí :cry: :cry: ty desítky jsou horší nebo lepší než sedmičky?
ned srp 16, 2015 9:59 pm

Pompin_CZ
Příspěvky: 45
Registrován: sob úno 21, 2015 7:51 pm

Příspěvek

jednoduší dle mého, máš na to rok, pak si je budeš muset koupit, za předpokladu že je budeš chtít. Jsou to takové jiné sedmičky ;) takže, za mě ano (vůči mému věku 15 :D)
ned srp 16, 2015 10:21 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Tak mám upgradováno na Win 10, trochu změny ve vzhledu, a zpátky tlačíto "start" jinak stejný jako Win 8.1 co jsem měl.
Co jsem četl, tak první rok užívání zdarma, pak budou chtít platit. Po upgradu je možnost se do 30 dní vrátit zpět na Win předchozí, tzv. downgrade, a používat starý systém a nemuset za rok platit...
Každopádně já budu downgroadovat, nebudu zase platit prachy Mrkvosoftu..
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
ned srp 16, 2015 11:26 pm

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

Mal som win 7 a bol som spokojny, az na nejake vyhrady bez problemov. Min rok som kupil novy notebook s win8 a .... Bil by som od rana do vecera vsetkych co vymysleli taku kravinu. Niesom ziadny vestec, ale od zaciatku bolo jasne, ze to je hlupost. Nikdy som si na to nezvykol, nic s w8 som nepouzival. Tie chujoviny ma len obtazovali. Win8 tak aj skoncil, uplny prepadak. Ludia si na to nezvykli.

Uz sa nemozem dockat win10, hned jak dojdem z cesty domov tak ho dam do pc.Vraj by mal byt rozumnejsi. Ale, ak vo win10 budu zas nejake debiloviny cez ktore sa budem musiet preklikavat k niecomu normalnejsiemu tak cely win10 poleti do certa a prejdem na linux. Win8 my okna riadne znechutil.
ned srp 16, 2015 11:32 pm

Uživatelský avatar
lubossss
Příspěvky: 4295
Registrován: pát kvě 06, 2011 8:25 am

Příspěvek

Opravuju se mám teď taky ty osmičky a pijí mi krev :evil: :evil:
pon srp 17, 2015 5:40 am

Uživatelský avatar
Tom-Oaza
Příspěvky: 1886
Registrován: ned čer 12, 2011 12:33 pm
Bydliště: Nikol-city
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ja to ted o vikendu taky nasal do ntb a zatim se to zda normalni. tak uvidim. na stolnim mam zatim 7 a jeste sem nezkoumal zda by tam 10 sli :)
Renault Master
Peugeot boxer
Iveco Daily 35C12 2x
Lancia Kappa 2,4 TDS
pon srp 17, 2015 12:47 pm

Maillo
Příspěvky: 49
Registrován: stř črc 18, 2012 8:28 am
Bydliště: Big Bilovic

Příspěvek

Mě se W10 líbí, používám je i na stolním PC i na dotykovým noťasu a troufám si říct že to je dobrý kompromis, jak mít stejný rozhraní na více zařízeních. Oproti W7 je to samozřejmě vetší rozdíl ale díky povedené nabídce start si na ně člověk zvykne líp, než na W8. Jelikož se jedná o poslední windows, doporučuji každému trošku trpělivosti a zvyknout si na změnu, protože podpora W7 a W8 nebude věčná. Navíc pro obyčejné uživatele je to opravdu jednoduchý systém.
Co se placení týče, každý má možnost přejít bezplatně na W10 po dobu jednoho roku, poté už možnost nebude, ale ti co upgradovali do roka, mají svůj systém zdarma (samozřejmě jen na tom zařízení, tudíž nepřenosná licence). Čim víc uživatelů přejde na W10, tím dřív se může ukončit podpora W7 a W8 a tim se ušetří možná víc, než prodělá za rozdané licece.
Mě osobně se myšlenka W10 hodně líbí, těším se i na desítky do mobilu. Jo a ještě mě celkem překvapilo, že po upgradu úplně všechno funguje jako před tím.

Jsem obyčejný uživatel a prezentuji jen svuj lajcký názor :)
pon srp 17, 2015 6:07 pm

Uživatelský avatar
Bohousek1
Příspěvky: 470
Registrován: pon črc 30, 2007 9:45 am
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Než si zdarma nainstalujete Windows 10, tak si prosím přečtěte tento článek a pak se rozhodněte.
Za mě W10 nechci.
http://aeronet.cz/news/analyza-windows- ... h-a-hlasu/
.::: Bohousek1 :::.
http://www.sdruzeniridicu.cz/
http://www.proridice.eu/
...Ridici pro ridice...
úte srp 18, 2015 10:13 am

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

nevěř všemu co někdo napíše
Týpek podrobně vypisuje co všecko se odesílá Microsoftu, ale přitom tvrdí, že to je šifrované a nemože to zjistit.
Že Windows pozná názvy amerických (ne českých) filmů a posílá "indexovaný soubor" Microsoftu? Určitě má nekde ve zdrojákoch uložené názvy všech filmů.
Mluví tam o sbírání dat pro NSA a 99% úspěšnosti rozpoznání osoby podle hlasu...na 99% nejde momentálně rozpoznávat ani jestli mluví chlap nebo ženská, ne tak poznat kdo a o čem mluví.
Potom mluví o nejakém "obcházení" hosts file jak kdyby to byla nejaká novinka, ale toto je uplně normální chování, že když zadáš přímo IP a ne adresu, tak se nic nepřekládá. Funguje to tak už minimálně od Windows 95.

ogar minimálně v polovině věcí vůbec neví o čem mluví a snaží sa dělat senzacu.
úte srp 18, 2015 12:01 pm

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

Ale jinak mna win 10 dneska maximálně vytočili, celé dopoledně dávám kvůli nim dohromady počítač a přeinstalovávám zpátky na 7
úte srp 18, 2015 12:03 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

Po instalci win10 se mi ztrojnásobil datový tok na netu?! Tak že na tom asi opravdu něco bude! Každopádně win10 má problémy s ovladači gk ati a tedy nemožnost se dostat do menu karty a tam měnit poměry stran v rozlišení (třeba u her hraných v jiném rozlišení než je obrazovka . hra se spustí v "okně"... Za další podpora starých programů není - nebo spíš nefunguje. Programy třeba opcom (počítač pro servis Opel) nefunguje. tak že 10 šli z domu a nechci je. 7 bohatě dostačují všem mým potřebám!
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
ned srp 23, 2015 7:06 am

mtc

Příspěvek

Také něco přidám http://www.novinky.cz/internet-a-pc/sof ... iraty.html Jinak ten článek o šmírování win10 je pravý ten dnešní také.Kamarád je zkoušel a to na co přišel je přesně i v tom článku a ještě spousta věcí o kterých se ani neví.Hlavně to odesílání dat atd.za mě win10 určitě ne.Nechám si svoje win7 na pc a win8 na noťasu.
ned srp 23, 2015 8:15 am

sof
Příspěvky: 3887
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Příspěvek

W10 som si do pc dal. Spravil som to len preto, že môj odpor k w8 je neprekonatelný. Inštalácia bola jednoduchá, všetko fungovalo- všetko bez problémov. Nezdá sa my, že by po roku niekto za to pýtal peniaze. Nič také pri inštalácii nenabehlo.

Prvý poznatok: vyzerá to jednoduchšie a prívetivejšie ako w8.

Druhý poznatok: nejde my nainštalovať google earth a možno nepôjde ani pár ďalších programov. Myslím si, že to je preto, lebo w10 je novinka a ešte to nemajú všetko zladené a preto pár vecí dočasne nefunguje. To je dosť dobrý dôvod prečo počkať z prechodom na w10. Ak vám na pc všetko funguje nieje nutné hneď prechádzať na w10. Treba počkať.. Aj Gizmo_CZ písal, že mu pár vecí nefunguje dobre. Časom to spravia, netreba sa teraz s w10 ponáhľať a robiť microsoftu pokusného králika.

Tretí poznatok: používam firefox a som spokojný.. skúsil som ten nový prehliadač od microsoftu a vravím NIE! stačilo my na to 5minút a pozretie pár videi na youtube. Keď videjko pozerám cez firefox je bez reklamy. Keď to pozerám cez Edge je tam reklama. Veľká pičovská reklama. Jak v samotnom okne videjka, tak aj vedľa toho. Možno sa to dá nejak povypínať, ale nechce sa my s tým strácať čas. Vo firefoxe to mám povypínané a som spokojný.


A k tomu špehovaniu..

Bohužial, tomu sa už nikto nevyhne... kto má ynteligentný mobil je špehovaný furt a stále. Nepochybujwm o tom, že w10 v pc špehujú všetko čo sa dá a info o tom niekam posielajú... A to, čo nešpehujú nieje preto, že by to špehovať niekto nechcel. Je to len preto, že to špehovať ešte nevedia alebo nemôžu.. Doteraz sa dalo špehovaniu aspoň trochu brániť. Ak špehuje priamo operačný systém, je to ťažké a možno aj nemožné. Ja som si w10 do pc dal, chvíločku ho budem používať a potom prejdem na linux.
ned srp 23, 2015 11:12 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 21 hostů