Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
vrky
Příspěvky: 251
Registrován: pon říj 20, 2008 6:19 pm
Bydliště: Rudník pod Black Mount

BOBCAT T3571 startování

Příspěvek

Nazdar chlapci a děvčata. Na tomhle nakladači kleknul startér nevím jaký byl důvod. Po namontování nového a nastartování šlo na cívku stále napětí a tak zčoudnul taky. Závada spočívá v tom že při zapnutí klíčku do polohy 1 se rozsvítí kontrolky při přepnutí na 2 nažhaví, ale to zlobilo tak je to na čudl mimo klíček při přepnutí na 3 nastartuje. Při puštění klíčku zůstává stále napětí na cívce startéru. Vypnu klíček na 0 a napětí zmizí. Když zapnu klíček na 1 situace se opakuje. V motorovém prostoru jsou dvě relátka, jedno na žhavení a druhé na cívku startéru. Zkusil jsem vyndat relé startování a dát žárovkovou zkoušečku místo cívky relátka. Nakladač má blokaci neutrálu. Po nastartování a puštění klíčku je stále napětí na cívce, ale jak přepnu pohon dopředu nebo dozadu napětí zmizí a po přezařazení neutrálu se znova objeví. Neřešil jste někdo něco podobného nebo nemáte schema? Díky.
ned říj 18, 2015 8:42 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jdi na to vylučovací metodou,proměř tlačítko,spínačku ,popřípadě zkus prohodit relátka mezi sebou,pokud to jde... :wink:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned říj 18, 2015 10:39 pm

vrky
Příspěvky: 251
Registrován: pon říj 20, 2008 6:19 pm
Bydliště: Rudník pod Black Mount

Příspěvek

Relátko ke startéru mám vycuknutý a měřím to na pinu k cívce relátka.
stř říj 21, 2015 5:07 pm

Gernny
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 25, 2015 10:15 pm
Bydliště: Česká republika

Příspěvek

Mě na tomto modelu Bobcatu blbnul hlavní svazek, co vede z kabiny na motor, vyměnil jsem ho a byl klid.
pát říj 23, 2015 3:46 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 21 hostů