Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Předělání lowdeck návěsu na standartní

Příspěvek

Ahojte,
mám supr nabídku na zakoupení Lowdecku návěsu Schwarzmuller, ale tahače mám na standartních - vysokých kolech 22,5.
Nemá někdo zkušenost nebo aspoň radu jestli je to možné předělat?
Zatím mám jen neověřenou radu - nechat na tzv. zátěžáku nastavit vyšší výšku cca 5cm na měchách a vyměnit kola, tím se prý docílí vyšší jízdní výšky o cca 10cm a může to jezdit za tahačem na kolech 22,5.
Je mi jasné, že to tak být z pohledu technického - velký TP, nemůže, tam je jasně napsané kola 19,5ky.

Díky za rady.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pát říj 23, 2015 9:50 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Příspěvek

19,5" kola taky znamená menší brzdy než na 22,5 kolech. Takže by to asi moc nebrzdilo. Navíc to bude moc vysoký, takže řezat sloupky a plachtu ... má to cenu ? Rozdíl ve výšce podlahy mezi low a standartem je cca 30cm. Když to bude jen 10cm tak bude návěs do kopce a nevyjde ti zatížení náprav. Sklon návěsu má být 5° ..... takže podle mě nesmysl
pát říj 23, 2015 10:03 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No, co mám návěsy, tak výška ložné plochy 1,2m, Low deck má 1m, rozdíl 20cm, 10 by se dalo dohnat na měchách a gumách.
Zapoměl jsem napsat, že to bude plato, takže horní výška konstrukce mě nezajímá.
Ty brzdy mě nenapadly... To je fakt, ale auto je s retardérem, a brzdy na návěsu teď vydrží cca 3 roky, takže je nějak moc nepoužívá.

Když on je ten návěs v tak supr stavu a za tak směšnou cenu... Prostě obrovské lákadlo.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
pát říj 23, 2015 10:58 pm

pučanges
Příspěvky: 757
Registrován: stř lis 06, 2013 7:13 pm
Bydliště: CZ

Příspěvek

tak ho kup a prodej dal, co vydelas tak prihodis a koupis nejakej lepsi co potrebujes :-)
sob říj 24, 2015 1:41 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No, tolik to zase nehodí, je to r.v. 2007, supr stav podlahy, vše plně funkční a nerozbité, komplet nové brzdy, ale centrální shnrka s bočnicema, bylo by z toho supr bočnicové plato, přesně na moji práci.
Asi bych ho prodal za dvojnásobek, ale stejně v cenové relaci 100-130tis neseženu podobný slušný.
Proto bych ho rači chtěl překopat, u tohoto mám jistotu co s ním bylo, servisy a všechno.
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
sob říj 24, 2015 1:53 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

co tady špekulujete s brzdama ??? :roll: jaký to má disky ? a průměr kotoučů .... low tahá míň než klasika ???? takový bludy, že to bude brzdit míň ... tady je max riziko , že zkurví gumy o rám pokud to pustí víc dolu , a dá se to řešit jinejma měchama a dorazama ... ta velká guma se pod to prostě nevejde , je tam kratší držák nápravy jinak je to identický ... v tom bych viděl problém....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 24, 2015 3:27 am

Stralis 4P2
Příspěvky: 333
Registrován: ned pro 30, 2012 7:46 pm
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Brzdy neres, kdejakej BERGER je ma taky male, mel jsem standartniho KOGELa a taky mel male. Prizvedni na mechach a jezdi. Parkrat jsem tahnul za Premkem na 70kach kolech lowdecka a nevypadalo to nijak blbe.
sob říj 24, 2015 7:26 am

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

A máte někdo zkušenost s tím, že když zvýším jízdní rovinu na měchách o cca 5cm, co to bude dělat? Aby ty měchy třeba nebouchaly, nebo tak...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
sob říj 24, 2015 2:09 pm

RomanB
Příspěvky: 342
Registrován: sob říj 13, 2007 11:06 am

Návěs

Příspěvek

myslím, že by problém být neměl já mám navěs Schmitz a mám na něm knoflík na kterém se dají nastavit dvě jízdní výšky klasika lowdeck a pak zvýšená, řekl bych za klasický tahač.
sob říj 24, 2015 3:07 pm

Krocan
Příspěvky: 850
Registrován: pon pro 14, 2009 11:15 am
Bydliště: EU-Kopidlno

řešení

Příspěvek

xkubisekx, asi Ti budu připadat, že si z Tebe dělám srandu, ale tak to není.
Já bych na Tvém místě sháněl auto pod to. Odhaduji, že bys na něj neměl, ale dneska ty E5 nejsou fakt moc drahé a když poptáš firmy, ve kterých se servisuje tak jak se má a zadáš požadavek na auto po jednom řidiči, mohl by se Ti povést dobrý kup. (Já teď odevzdával auto s miliónem a přestože jsem na techniku darebný, tak bych si ho po sobě do soukroma klidně koupil.) Jo a abych dokončil myšlenku... Pokud máš na to práci, tak Ti nějaké stresy se sháněním peněz na tu koupi a obstarání nějaké práce navíc pro neplánovaný přírůstek už ty šedivé vlasy víc do šediva neprobarví. A podle mýho blbýho, zdáš se mi celkem schopný a myslím, že by toto mohla být Tvá cesta, kterou dokážeš jít.
------
A ještě doplním; dneska je dle mne nejlepší doba na rozšiřování a stabilizaci. Tak neuvěřitelný přetlak práce jsem ještě nezažil. :hands:
Odpověď na základní otázku je: !mínus 7 miliard! :bomb:
sob říj 24, 2015 3:58 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

Krocan... taky sem to chtěl navrhnout , je to nejjednodušší řešení :wink: a pokud na to má stabilní práci , tak aut je mraky jak říkáš , od vraků až po skoro leštěnky , jen se dobře trefit
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 24, 2015 6:14 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Mozno blby nápad, ale nestacilo by dat na tahaci zadne kolesa mensie? Maly sme takto urobene volvo, predna naprava klasika, zadna na mensich kolesach, tahalo to lowdeck plachtu a vyska bola ok.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob říj 24, 2015 6:25 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No právě koupit pod to tahač se mi vůbec nechce. V srpnu jsem koupil jeden, a to si našel řidič sám, a zatím to byla trefa do černého. Na další nemám, a navíc od 1.12. si mám brát celou soupravu co bude dávat pryč jedna firma.
To je taky kup za všechny prachy, Skanča i s návěsem, servis pouze Scania, návěs jen u Kogla nebo dílny dobrých servisů, celkem leštěnka, zase za úžasný peníz.
2 auta najednou bych neutáhl, na to jsem ještě malá firma, rozjezd je strašně drahý, leasing mi dávají s 10% spoluúčastí, to je v poho, ale ty náklady než se začnou vracet prašule...

Díky Venca R

Zkusím to zvednout na měchách přez zátěžák na nápravě, přehodím kola, a uvidíme. Když to nepůjde, tak bude na prodej krásný Schwarmuller...

Na tahači měnit kola je na průser, něco se stane a jde to hned vidět, na tom návěsu když to pozvednu a vyměním kola, tak by to od pohledu nemělo být poznat, no a STK budu muset řešit s low deckovým tahačem...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
sob říj 24, 2015 6:30 pm

peter gasparovic
Příspěvky: 4515
Registrován: stř lis 05, 2008 10:50 pm

Příspěvek

Myslim ze poziadat vyrobcu o zmenu na tahaci nebude ziadny problem. Staci zajst do servisu a oni uz ti to vse poriesia. Jedine co tam potrebujes je zapisat mensie kolesa do TP inak by sa tam nic nemalo menit.
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
sob říj 24, 2015 6:35 pm

xkubisekx
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 363
Registrován: ned lis 02, 2008 1:32 am
Bydliště: Zlín

Příspěvek

No, to je taky varianta, jenže jezdíme s platem hodně po stavbách, vozí nadměry - jeřáby, konstrukce, armatury, betony, atd, takže potřebuju tahač vyšší než lowdeck aby mi tam někde neorval spodek, už tak má Magnum velký rozchod kol, a nádrže proklatě nízko...
Není umění jet na západ, ale na východ. Do portugalska dojede i chobot s osobákem, do Kazachstánu Pan řidič...
sob říj 24, 2015 6:47 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů