Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Schema ABS k návěsu, rozumí tomu někdo??

Příspěvek

Nemá někdo schema zapojení drátů v ABS kabelu k návěsu (7 polovem nebo 5 polovem)???? Návěs je velmi starý, má 5 polové zapojení.... Občas se kontrolka ABS návěsu rozsvítí, ale při zapnutí klíčku se rozsvítí a zhasne jen ABS tahače... Dá se nějak odzkoušet že kabel a dráty k přístrojovce jsou v pořátku? Myslím tím radu typu spojit napájecí drát se třetím a mělo by se to v kabině rozsvítit :-) Jak to vlastně funguje, že si ověří tahač funci ABS návěsu?
úte úno 09, 2016 8:39 pm

truckservis24
Příspěvky: 134
Registrován: sob led 31, 2009 4:50 pm
Bydliště: Olomouc

Příspěvek

Návěs má svoji řídící jednotku,ta si všechno kontroluje a řídí.Pokud zjistí závadu,tak ukostří ten pátej drát v ABS zásuvce a pro auto je to signál,ať rozsvítí závadu ABS návěsu.Tak zhruba tak.
Od doby,kdy vynalezli peníze,mi nemusíte za mou práci děkovat.
úte úno 09, 2016 8:51 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Takže při zapnutí klíčku auto trvale zapne proud přes ABS kabel do návěsu, návěs po tom zapnutí vyhodnotí situaci jako test, na 1-2 vteřiny ukostří ten pátý drát a pak to zas rozpojí? :-) A napájecí je tam který? Já jsem na elekriku levý :-)
úte úno 09, 2016 9:12 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Příspěvek

V zásuvce je 2x kostra, + přes klíček, + trvalý a kontrolka. 1x kostra a 1x plus je silnými dráty-napájení ventilů, zbylé slabé jsou ovládací + a - a kontrolka. dále u některých zapojení bývají další 2 dráty na komunikaci mezi jednotkou auta a vleku. Vyzkoušej, jestli po zapnutí zapalování cvakají ventily na návěsu, pokud ne, máš špatnou některou z pojistek. Po zapnutí klíčku by si měl mýt v zásuvce ABS 2x plus proti kostře vozidla
úte úno 09, 2016 9:26 pm

tatrák pája
Příspěvky: 373
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Příspěvek

úte úno 09, 2016 9:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů