Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět

Co by jste vybrali?

Iveco Trakker 360 4x4
11
22%
SCANIA 370 4x4
40
78%
 
Celkem hlasů: 51

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak pár fotek auta:


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tady ty špalíky pod majáky


Obrázek

A tady nástavba



Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

a čerpadla hnaná přímo od motoru


Obrázek Obrázek
BES - běs
pon pro 26, 2016 11:16 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Se mi líbí, že co kus - to má jinak vejfuk

Ty to máš takhle
Já mám výdechy z toho tlumiče směrem na chodník
Jiný auto má zase zpět taženou trubku a lauf za kabinou

Jsem zvědav, jaký verze ještě potkám

Jinak jako celek fešák, ale s tím základním nárazníkem (+blatníky a stupačky) to vypadá hrozně a zabírá to strašně moc plochy. Bys snad měl mít i v TP, napsaný už dvě barvy :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon pro 26, 2016 11:48 am

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Na co je tam ta nádrž na LPG, to je na letní flikování cest?
S phoenixem spokojenost nebo ne? Já mám zemědělský tahač a po roce můžu říct, že super. O letošních kukuřicích dostal dost zabrat (9000 km za říjen po polích a okreskách) a jednak bez problémů a hlavně úžasně "blbuvzdorný". S tím můžeš praštit kam chceš a nic se neděje
pon pro 26, 2016 1:27 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Lpg tam je kvůli ohřívání emulze, ale to půjde dolů, protože si to kluci budou vozit transitem, aby na mě nemuseli čekat, než přivezu balenou.

A pheonixy jo, dobrý, na jednom blbnul snímač otáček, ale byl jen ve špatné pozici, jinak to funguje.
BES - běs
pon pro 26, 2016 1:55 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Příspěvek

Další Tatru už nechtěli?
pon pro 26, 2016 2:06 pm

Malča
Příspěvky: 126
Registrován: čtv lis 27, 2014 7:00 pm
Bydliště: Brno

Příspěvek

Hned ty majáky vypadají lépe :thumbud:
pon pro 26, 2016 5:44 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

David29: já to koleno taky otočím dolů, protože takhle to směřuje přímo do tý příčky kobiˇácký podjezdový zábrany.

s to šedivou máš pravdu, ale taky to mohlo bejt bez sluneční clony a na žiletkách a to by teprve byl hnus, ale na tomhle to neřeším, ale bejt to silniční tahač, tak si to snad nalakuju za svoje...

tady je to celý v barvě: https://www.youtube.com/watch?v=PpGA-iooDhk

Venca R: patříme pod Metrostav, tak už bude asi jen Mercedes

Malča: přesně tak, děkuji ti za již druhou užitečnou radu
BES - běs
pon pro 26, 2016 8:51 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Pavel Šebek: Kdyžtak to nehrot to otáčení - nikde černý saze mít nebudeš :-D Ale je fakt, že při vypalování ti to bude hučet třeba půlhodiny na místě a to je potom okolo vejfuku pěkný teploučko

Jasně, dá se říct, že u pracovního auta je ta barva fuk... Ale já nevím, když mi někdo třískne u mixu do nástavby s argumentem, že to nevadí, že je to pracovní auto.... Tak mám chut do něj třísknout a argumentem, že je levná pracovní síla z východu :-D
Balony vypadaj parádně... Ale nevím jaký máš s nima zkušenosti, ale já bych je na mix nechtěl. Snad jen doufám, že bude nějak čas a chut rozleštit ty hliníky, co na tom mám....

A hele, co je ten zapnutej vypínač v tom poli nad těma mrsknutejma klíčema v kaslíku?

A ještě koukám na to ovládání klimatizace.... Zaráží mě absence tlačítek "auto". Je to teda automatická, nebo ne? Koelgové co maj manuální, tak tam nemaj displej s teploutou myslím...
Jinak výrobce doporučuje AC nevypínat... nevím co je pravdy na tom, že by mohlo dojít k poškození kompresoru (četl jsem to v návodu)
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon pro 26, 2016 9:49 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Otočit to chci právě kvůli tomu vypalování, mám strach, že to spálí barvu na té podjezdovce.

s tou barvou jsem to myslel tak, že na tom skousnu tu šedivou spíš než na kamionu, kde je to opravdu hnus, nemyslel jsem to tak, že by mi bylo jedno, kdyby to bylo zdrápaný

balony mám rád a chci je vždy na všem, líbí se mi a jízda na nich mi nevadí a tady jsou hlavně asi kvůli 9t nápravě a radlici

to tlačítko zapíná celou nástavbu, nahodí čerpadla a zapne napájení všech ovladačů

no a s tou klimou jsi mě popravdě zaskočil, když jsem to přebral, kouknul jsem na displej, tam viděl 22, tak jsem to dál neřešil a ani s tím nic nedělal v domnění, že automatická je.
BES - běs
pon pro 26, 2016 10:29 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak to je zajímavý - já to tlačítko mám na panýlku, co je dostupnej ze země (tj. vlevo dole) - ale můžu ho mačkat jak chci a nic to nedělá

Třeba ta klima automatická je - chybí tam akorát tlačítka "auto"v tom kroužku na distribuci vzduchu a rychlosti ventilátoru. Zajímavý... :D Ale možná to je nějak propojený s těma dalšíma co tam máš - já vpravo od displeje s teplotou mám jen záslepky...
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pon pro 26, 2016 10:41 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Máš foto toho tvého panelu?

Ono tohle asi jen automaticky udržuje teplotu a o distribuci vzduchu se musí starat řidič.

Ale v crystalu jsem neměl ani topení :lol:
A viděl jsi někdy topení z trambusu?
BES - běs
úte pro 27, 2016 11:30 am

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Trambus má 2-zónovou klimu :lol:
Při vypnuté klimě nehrozí poškození kompresoru, jen je dobré ji cca aspoň jednou za týden zapnout, je to prevence proti plíživým únikům chladiva ze systému.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte pro 27, 2016 2:01 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

M.Z.: Někde jsem četl, že je to kvůli mazání kompresoru - při zapnutí pak jede nějakou chvíli nasucho. Ale nevím no... Já to mám zapnutý a nestarám se o to Výhoda je vysoušeče, že se prostě auto nemlží. Jakmile vypnu motor a nechám auto topit z toho zbytkovýho tepla (rest, jak se vypíná/zapíná AC), tak se auto za chvíli zevnitř zamlží...
A některý trambusy měli přece i 3 zónovou :-D

Pavel Šebek: Nemám.. Ale jak bude možnost tak vyfotím. I když jen toustovačem, foťák postradám....
Hele viděl, ale už si ho nepamatuju. A přiznám se, že to raadši ani vědět nechci :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 27, 2016 3:51 pm

Uživatelský avatar
M.Z.
Příspěvky: 2144
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:36 pm
Bydliště: Čeladná
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Proto se má jednou za čas zapnout, i když to zdánlivě není potřeba. Je to stejná situace, jako bys měl odstavené auto, kompresor taky neběží.
R490
Nooteboom OSDS 48-03
hoonring.cz
F-150 ROUSH
KTM X-BOW
úte pro 27, 2016 4:58 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Jasný no :-)
Ale jelikož auto umí teplotu regulovat samo na nastavenou, nemám potřebu (a ani nevidím smysl) tu klimatizaci vypínat - díky tomu vysoušečí spíš vidím i důvod, proč ji mít zapnutou
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
úte pro 27, 2016 6:21 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů