Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Nejenom že to rádio v DAFu příšerně vypadá, ale taky příšerně hraje. Teď nemyslím kvalitu zvuku....to se dá poslouchat, ale techniku přístroje samotného. Mám v rozmezí 2 let výroby druhé auto ( první e5 EEV a teď e6 ) a v obou případech vypadává síla signálu ( a to i na tak pokryté stanici jako je Radiožurnál ) a občas při změně vysílače nepřejde automaticky na lepší signál, ale musím to udělat ručně. A na přehrávání CD si můžete taky nechat zajít chuť. Na každé větší díře CD "vypadne" a chvíli trvá než se zase rozjede.
sob úno 04, 2017 9:00 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Njn.Zadne auto neni dokonale.Co z toho ze FH hraje spickove,suverene nejlip ze vsech aut v kterych jsem sedel,temer jak bavor :D ,kdyz ma jine detske nemoci.Ja znam plno dopravcu co berou nakup novych volv jako svuj ulet a uz ustupuji pomalu ale jiste od teto znacky.priklad JMspeed Ostrava jake mel auta ve fullu,radar,bixenon,na hlinach,a vse vypada tak ze se vrati zpet k M.A.N...Cim to bude??Ty prvotni problemy s bateriama atd opravdu vytocilo plno lidi,na to jaky byl eev500 drzak,myslim predesli model,toto jeneco jineho.
Neřeším...
sob úno 04, 2017 11:51 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

mě se zdá že nás výrobci zkouší co to dá...

v americe by si tohle nedovolili, viz VW v USA, na nás v evropě serou z vysoka......

zaplať 100tis eur za auto a pak nesviť, netop, jezdi jak osel do servisu měnit baterky :wall:

ty prostoje a vše kolem toho by měli odškodňovat
sob úno 04, 2017 1:56 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

jozin: A že já jsem se Tě nezeptal hned v srpnu, které auto pro mě bude nejlepší... :doh: Co času jsem mohl ušetřit... Ale vážně. O Volvu si samozřejmě taky čtu, jen mě udivuje, že utekly čtyři roky a problém, zdá se, trvá... Jinak 800-1000 € za 2 DIN autorádio s navigací, dotykovým displejem a "TCHM" (traffic channel message) je celkem běžná cena. To v nové Scanii (s digitálním přijímačem DAB) mě hooodně bavilo. Žádné šumění, žádné ladění, zvukově špička...

Tommy66: Máš na mysli originál DAF rádio? V obou nýřanských demo autech bylo nějaké laciné JVC, design podprůměr, ale obě měla dobrý FM příjem. Díky třípásmovému parametrickému ekvalizéru a možnosti nastavit si na repro za sedačkami dolní propust se dala z kabiny udělat téměř koncertní síň... A CD? To už je dneska mrtvej formát, ne? ;-)

vašek: Je docela zajímavý, že jedinej Daf píše o svých motorech, že jsou konstruovány na 1,6 milionu km. Ostatní se o podobném parametru vůbec nezmiňují... Taky příplatek 1700€ za komplet záruku na 3 roky nebo 500 tkm mi přijde jako rozumná investice... Asi ví, co si mohou dovolit...
sob úno 04, 2017 5:31 pm

Pompin_CZ
Příspěvky: 45
Registrován: sob úno 21, 2015 7:51 pm

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

ATW Service: Na firmě máme Euro 6 s rádiema Pioneer DEH 4500BT, rádio bez problému, bluetooth bez problému, nastavení výšek basů a všeho na co si vzpomeneš.
A k 1,6 milionů Km můžu jen potvrdit, Auta s 550t. Km prodáváme pryč a občas dojde nějaká fotka z Iráku atp. asi před rokem došla fotka XF 95 z roku 2006 :think:
sob úno 04, 2017 6:21 pm

Tommy66
Příspěvky: 269
Registrován: sob pro 01, 2012 7:30 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

ATW service : Mám volno tak bych kecal co to je za značku, ale je to lacinné rádio originál dodávané v DAFu. Jak jsem psal zvuk není špatný, ale o jeho FM kvalitách bych se moc obdivně nešířil. Jediný venkovní vstup je AUX který má přes jack a možnost ho propojit například s telefonem ( což využívám ). Jsem starší generace a proto ještě mám i CD :-) které ale jak jsem psal nejdou přehrát.
sob úno 04, 2017 7:45 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Tak CD je mozna mrtvy format pro mnoho lidi,ja ho vsak pouzivam rad.Stara skola,jedno cd,jeden interpret,jedno album...Jednoduche uplne hlavne pro me.Ja to vidim jak deti vlezou do bavora a jedem tri minuty nekam treba ale kazde se tam snazi narvat tu svou flesku do diry aby hrala zrovna jejich skladba,nez se to zkousne stejne uz vystupujem :D .Ve fh je kvalita zvuku dobra si myslim,ty zadni repra delaji sve,ovladani zvuku je velmi prehledne i pekne,pres ten velky displej,vtomto kolobuk dolu u Volva,nepusobi nic kycovite ani cinsky.I zesilovani zvuku zavislosti od rychlosti funguje dobre.
Neřeším...
ned úno 05, 2017 9:40 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

V Pheonixu v práci máme taky nějaký JVC a to se navíc po vytažení klíčku vynuluje, přehodit žlutej kabel s červeným nepomáhá.

V Medu mám tohle


Obrázek

Vypadá docela dobře, ale signál FM nic, ale aspoň se to dobře páruje s telefonem a HF funguje taky pěkně. Zvuk hodnotit nemá cenu, protože ve dveřích jsou základní papíráky.
BES - běs
ned úno 05, 2017 10:49 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Kecám, Pioneer v tom je




Obrázek


Ale on si to člověk vždycky rád nastaví, když si uvědomí, že je ještě tahle možnost :lol:



Obrázek


nedej bože tahle :housle: :housle: :housle:




Obrázek
BES - běs
ned úno 05, 2017 10:59 am

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Pavel Šebek: Pokud je barevné rozlišení kabelů ve Phoenixu jako na obrázku, tak prosté "prohození" žlutého a červeného nemusí zabrat. Ideální je poslat stálých +12V do obou a rádio se pak nebude ani vypínat s klíčkem, což mně třeba vyhovuje víc... Ale je možné, že je už měnič 12/24 V zapojen "za klíčkem" a pak by to vyžadovalo trochu větší zásah...


Obrázek
ned úno 05, 2017 2:08 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Právě měnič jde s klíčkem, ale mě je to jedno, já s tím moc nejezdím. U tý Terrnovky to skoro nikdy nejde ani zapnout a v Trambusu asi ani nehraje, takže jezdím Mercedesem 8)
BES - běs
ned úno 05, 2017 2:17 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Pavel Šebek: Geniální řešení... :-)
ned úno 05, 2017 2:25 pm

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

Je docela zajímavý, že jedinej Daf píše o svých motorech, že jsou konstruovány na 1,6 milionu km
jediný, co na týhle větě je zajímavýho je odvaha marketingovýho oddělení :lol:

Jinak u MAN ta záruka 3roky komplet auto stála určitě pod 1000 EUR, tušim snad 890?
pon úno 06, 2017 6:38 am

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

jaká nejdelší záruka se dá přikoupit? je jedno která značka

Renault míval 5let nebo 500tis km, ale už to zrušili jak se spojili s volvem
pon úno 06, 2017 9:28 am

Uživatelský avatar
Globe
řidič angličáku
Příspěvky: 4787
Registrován: pon srp 28, 2006 4:55 pm
Bydliště: Usti nad Labem

Re: MINI TRUCK CHALLENGE 2016 - test tahačů

Příspěvek

u MANu to, jestli si to dobře pamatuju, bylo 60měsíců (ale jen na pohonný řetězec, nikoliv celé auto)... a stálo to bambilion
pon úno 06, 2017 11:39 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: wckr a 14 hostů