Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Albín
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 23, 2017 7:25 am

Zapojení fanfáry

Příspěvek

Čau. Trochu se za dotaz stydím, ale elektrické zapojení nezvládám. Jsem nový kamioňák a samozřejmě jsem si chtěl místo továrního kníkátka na Actrosu namontovat fanfáru. Vzduch v pohodě, ale elektromagnetický ventil jsem připojil na dráty od stávajíciho klaksonku a ono nic. Jen to tůtne a zmlkne, takže nelze vytroubit kurníkáře (holahďan s karavanem). Musím vyměnit relé ovládající klakson, pokud tam je, nebo mít zvlášť zapojené tlačítko na fanfáru? Dík
úte kvě 23, 2017 11:03 am

Albín
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 23, 2017 7:25 am

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Tak dík.
čtv kvě 25, 2017 7:49 am

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Brzy budu řešit podobný problém,taky mám akšrota s troubítkem ze stodvácy, a co vím tak ostatní akšroty mají na palubce kolébkový přepínač,který přecvakneš z elektrickýho na tlakovej,ale troubí se normálně na páčce... Zkusil bych na dráty od troubítka mrsknout relátko a do cívky přes něj pouštět napřímo 24V,který si někde chytneš u pojistek,a mělo by to fungovat :wink:

Mimochodem,kampak jsi dával trumpetu a kde jsi bral vzduch? Origo je v pravým předním podběhu,ale tam na něj lítá bordel a brzo ho sůl zničí,já přemýšlel mrsknout ho někam pod nárazník,ale tam není moc místa,a vzduch který by tam byl poblíž jsem taky nenašel
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
čtv kvě 25, 2017 1:22 pm

vencator
Příspěvky: 22
Registrován: ned led 04, 2015 7:48 pm
Bydliště: měnín

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Já to dělal zrovna včera,mám actrosa asi rok starý,dal jsem to na stranu spolujezdce,je to vzduchová s ventilem,oddělal jsem původní a dal tam kus pásoviny,tu přidělal na šrouby co tam byly od origa troubítka a na ňu přidělal klakson cca 60-70cm dlouhý a káble jsem nechal origo a jde to v poho kolega má s kompresorem a ta mu tam nejede.dal bych foto ale nechce se mě zvedat zase bouda,jinam sem jí dát nemohl skrz záruku,jinak je hned jak kdyby vepředu za maskou jen míři šikmo k zemi ale rachot je to jak od párníku.

vzduch mě natáhl mechoš od vzduchojemu co je před točnou
večer jsem zpět kdyby jste chtěli něco vědět ještě
sob črc 01, 2017 4:01 pm

čikolino
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 11, 2018 1:38 pm

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Ahoj prosim te ja zapojil fanfaru stejně jako ty a vyhazuje mi to na přístrojové desce porucha klaksonu a jednou to zatroubi a konec.
sob dub 07, 2018 10:09 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

čikolino...pokud máš trubku na vzduch natahni ..např, ze zásuvky nový dráty k vzduch ventilu nebo ke kompresorku ..záleží jaký máš.... mezi to vypinač (tydýtko :mrgreen: ) a hotovo....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob dub 07, 2018 4:47 pm

čikolino
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 11, 2018 1:38 pm

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Na to sem.se neptal trdlo já chtěl original kabliky.od.klaksonu takovou radu nechej pro malý děti.
sob dub 07, 2018 4:51 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Mě to na arocsu párkrát vyhodilo chybu a potom si to asi zvyklo. Vždycky když byla chyba, připojil jsem origo troubítko a pak zpátky.
BES - běs
ned dub 08, 2018 1:12 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

čikolino... tak si to Ty trdlo zapoj na ty svoje origo kablíky a nepruď tady s chybou když nemáš na servis :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 08, 2018 8:13 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Nemate nekdo doma v dilne volne pohozeny ten zvonek z tramvaje(salina)??
Neřeším...
ned dub 08, 2018 9:31 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

jozin... hele měl sem ho za komanče ... lidi z toho bláznili , poliši mě naháněli :mrgreen: , ale zajdi do depa nebo přes nějakýho známýho, co má známý a tak bys ho moh vyšašit , ale za kolik nevim tenkrát pětibába a to byli nějaký prachy+ flaška :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned dub 08, 2018 12:29 pm

Uživatelský avatar
kasty
Příspěvky: 137
Registrován: úte led 05, 2010 5:56 pm
Bydliště: Olomoucko

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

ned dub 08, 2018 2:04 pm

goginek
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 22, 2018 12:35 pm

Re: Zapojení fanfáry

Příspěvek

Kolegové, mel sem MP4 a vím kde je problém. Otázka je v odběru ventilů. Montovaly sme na firmě 2 různé výrobce a na totožné auto a jednou troubilo jednou ne. Jde o odpory ale to se dá proměřit a daný odpor se dá koupit za cca 10 Kč. V MP4 je vše prase cam-bus a to je ten problém. Stačí změřit odpor originálu a daně trubky a pak stačí dodat odpor dle rozdílu. Jolana dolů
Peťan
pon lis 12, 2018 2:00 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 8 hostů