Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Tachograf z OA 12V jde použít na 24V?

Příspěvek

Zdarec, mám takovej dotaz, nevím jestli už se na to někdo neptal, z jednoho dovozu osobáku z Německa jsem vyndal plně funkční tachograf (auto tahalo koně, tak to přesahovalo 3,5t proto tam byl tachograf) a zajímalo by mě, jestli by se dal prodat, popř. dát na 24V auto, on se vyndal, protože vybíjel baterku, jinak je v moc pěkným stavu, plně fungující, je mi líto ho vyhodit, mám k němu i veškerý doklady, taky mě taky zajímá jestli má nějakou cenu, děkuju za odpovědi :)
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob srp 12, 2017 12:46 pm

DriverBrno
Příspěvky: 3399
Registrován: sob lis 21, 2015 5:43 pm
Bydliště: Brno

Re: Tachograf z OA 12V jde použít na 24V?

Příspěvek

měnič z 24 V na 12 V by to měl pořešit, někdy bývá v palubovce takový měnič ještě volný
sob srp 12, 2017 4:50 pm

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Re: Tachograf z OA 12V jde použít na 24V?

Příspěvek

DriverBrno: Díky, zkusím to hodit na inzerci
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob srp 12, 2017 5:28 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachograf z OA 12V jde použít na 24V?

Příspěvek

S měničem to tak jednoduchý není. Je důležité, co je to za tachograf (Digi, kolečko) a jeho označení, typ. Nové digitální tachografy už běžně nejdou mezi auty zaměňovat a jsou určené přímo pro danou značku auta (Can bus datové linky, zapojení konektorů...)
Na druhou stranu občas někdo shání i tachograf do dodávky nebo malého nákladního auta do 7,5t s 12V instalací... Bazoš to jistí...
pon srp 14, 2017 7:48 am

Zundapp
Příspěvky: 287
Registrován: pát lis 19, 2010 7:20 pm
Bydliště: Kladno

Re: Tachograf z OA 12V jde použít na 24V?

Příspěvek

ATW service : Jo, díky, já měl teď takovou dovču, že jsem se k tomu ještě nedostal, je to novější tacho na kolečka (typ CD) Siemens, v týdnu to nafotím a zkusím to dát na Bazoš, prodávám tam rád, je to podle mě nejlepší bazarový server :)
Jezdi jen takovou rychlostí, jakou lítá tvůj anděl strážný...
sob srp 19, 2017 8:48 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: Tachograf z OA 12V jde použít na 24V?

Příspěvek

Zundapp: Radioformát na kolečka (model VDO-Siemens 1324) už velkou cenu nemá, lze ho namontovat jen na auta r.v. 6/2006 a starší (novější jen s digitálem), a těch už valem ubývá...
pon srp 21, 2017 6:48 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů