Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek

Potřebuji radu. Na Manech už budu mít okolo maga natočíno.Jeden Kolega mi radil abych na motoru vyměnil šály na ojnicích na hlavní abych našahal.Preventivně a prej to bude zase mega šlapat.Motory zatím nedejchaj pohoda ,ale znáte to člověk by chtěl aby to jezdilo furt.Nenamáte stím skušenosti kolik motory u manů asi natočej.Volal jsem na názor kam se dalo ale všude mi řekli že to řešej až se to po.... Píšu to do týhle rubriky protože v sekci man se asi neopravuje ,díky za názor,před tím sem měl Liazi a matesy tak zatím stímhle nemám skušenosti. díky.
čtv led 03, 2008 8:43 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

sem sice původně "motorář", ale těžko radit -kdysi jsem dělal volvo ještě řada 1224 a mělo přes dvě mega -a liazka vydržela třeba 450 hodně záleží na oleji na jakým se to provozuje a zátěži ,opotřebení hlavních lágrů poznáš snadno od oka podle tlaku oleje (snímá se hlavní maz.kanál)mám dojem že při 80 stupních by to nemělo klesnout pod 0.8 nebo 0,5 při 550 otáčkách ,ale nejsem si jistej...

nebo na zkoušku sundat jeden lágr-nebo změřit vůli těžko radit -je jasný ,že když se to vysype tak to můžeš vyhodit všechno i s klikou
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 03, 2008 9:15 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek

Kluk v servisu mi řekl že ještě neviděl prasklou kliku na manovi.U Dafa je to problém tam sou kliky choulostivý.Volal šofér že mu to kope do pedálu a měl jsem jasno.Klika do dafa stojí 130.
čtv led 03, 2008 9:37 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

mě prdla taky -na comandýrovi měl přes mega a 70 000 po go (před tím několikrát uvařenej)
a jěště mě obvinili že jsem to udělal "schválně" (už tam nedělám) :roll:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 03, 2008 9:42 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

motor

Příspěvek

Jak se uvaří tak de každej motor do háje.Pan liaz by mohl povídat. Před každým létem to radim každýmu sundat předchladič a vapem opatrně vyprat.Hlavně né rotační tryskou. Mam sklopky a vozíme šroty,obiloviny a to by člověk nevěřil co ta m za rok je. Ideál mit tam sítku.

Mluvil jsem s maňasem co si byl v Americe pro kena tak prej v pohodě 3 mega natočej.Když chtěl jestli by mu dali bednu dílu na go tak se mohli porvat smíchy.Jinak za tři roky na tom nic nedělal.
čtv led 03, 2008 9:53 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ani síťka nepomáhá -vozim taky ječmen zacpe se to za chvíli
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 03, 2008 9:57 pm

Uživatelský avatar
Zoli
Příspěvky: 306
Registrován: čtv úno 17, 2011 8:22 pm
Bydliště: Galanta

Příspěvek

zdravím kolegovia :D : potrebujem poradiť, na mojej ivetke euro cargo rok výr. 98 my pred 3 týždňami odišiel zase motor :x ten motor som mal cca 1 mesiac a ked že som to kúpil od jednej firmy ktorá sa týmto zaoberá dali mi záruku 6 mesiacov, tak som ho dal reklamovať !!ale rozhodol som sa že tam dám 6 valec, kedže je taká možnosť, ale tu je práve tá otázka či sa to vôbec dá??? tak sa chcem opýtať či náhodou nemá niekto s týmto skúsenosť a ked má tak či je to komplikované a čo všetko sa musí prerobiť... predom díki a please help me :biggrin:
IVECO eurocargo - HOBBY and DRIVER
PEUGEOT 307 SW - driver
ned říj 30, 2011 8:24 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Aaa,motory,tak já taky něco napíšu :-)
Ivane,já bych se na to vyprdnul,pokud motor maže i plně ohřátý,v tahu,na volnoběh,tak jak má,tak bych šály ani lágry neřešil,navíc pokud bys je chtěl dělat,tak by se měl dělat celý spodek,protože toho mega natočil celý motor,a všechny jeho díly,většinou pokud uděláš jen něco,třeba jen půlku šál,tak se to někde vymstí.Konkrétně takhle soused na place,MAN 19.422 starouš,najeto asi mega a půl a umřel na klice,ztratil mazání,tak to rozhodili,a jasně,šály,udělali to co jsi psal a za 14 dní odešly ty hlavní,takže byl hotový celý spodek,do měsíce odešlo něco na vršku a musel se to dělat komplet G.O.,jenže mraky peněz v čoudu a na to auto škoda pohledět jak je jinak dobité a utahané.

Zoli,s tím co píšeš zkušenost nemám,ale vím že šestivál a čtyřvál má jiné uložení řazení na motoru,a musel by jsi sehnat i držáky řadících tyčí,možná i ten teleskop je celý jiný.
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
ned říj 30, 2011 9:38 pm

KUNA
Příspěvky: 117
Registrován: čtv říj 22, 2009 7:30 pm
Bydliště: Hospoda

Příspěvek

já bych tam dal zase čtyřválec, mněl sem možnost při koupi kdysi v solventu projíždět 140 čtyřválce a ty 150 šestiválce a řeknu ti že ty 140 táhnou a jedou mnohem lépe jak ty 150 ale to záleží na tobě.
ned říj 30, 2011 11:07 pm

Uživatelský avatar
Zoli
Příspěvky: 306
Registrován: čtv úno 17, 2011 8:22 pm
Bydliště: Galanta

Příspěvek

díki chalani za radu, premyslím si to :wink:
IVECO eurocargo - HOBBY and DRIVER
PEUGEOT 307 SW - driver
pon říj 31, 2011 5:17 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů