Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Pv!
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 18, 2017 11:40 am

Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Ahoj Truckeři. Mám dost náročný dotaz, chci použít motor V10 z T815 na stavbu takové menší srandičky, jde jen o pohon zadní nápravy. Potřebuji ale vymyslet jakou by teoreticky šlo použít převodovku. Myšlenka je taková že na motoru ponechám setrvačník a použiji cizí převodovku i se spojkou která má stejnou (podobnou lamelu). Někde jsem našel že podobný rozměr má Iveco Eurostar. Nasměrujte mne prosím. (slova jako nejde a blbost, neznám). Díky za reakce.
pon pro 18, 2017 12:56 pm

Pv!
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 18, 2017 11:40 am

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Pánové, ta žádost o radu byla myšlena naprosto seriozně. chci postavit Rat-rod s tímto motorem ale původní Tatrovácká koncepce motor-převodovka je nepoužitelná. Protože ale nejsem tak znalý problematiky, nechci kupovat několik převodovek jen na zkoušku než najdu tu pravou. Tak Vás ještě jednou prosím o pomoc.
stř pro 20, 2017 4:13 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Zkus uzivatele luboss to je takovej roubovac
stř pro 20, 2017 5:12 pm

Pv!
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 18, 2017 11:40 am

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Díky. Zkusím ho.
No a ještě mám jeden, možná stupidní ale zásadní dotaz. Motor ještě nemám, zatím snáším na hromádku informace, ale na bazoši je několik prodejců údajně repasovaných motorů. Pokud by ale byl kontakt na někoho třeba zde na fóru, kdo je "dobrej" a ověřený no a pár motorů se mu někde povaluje také budu rád za tip, další část dotazu je na hrubou cenu, tušíte kolik si mám cca připravit ? Víc jak sto tisíc se mi moc dávat nechce ale vím že to bude někde kolem této částky ( je to projekt typ dětský sen).
stř pro 20, 2017 5:43 pm

Venca R
Příspěvky: 1975
Registrován: stř bře 02, 2011 12:00 pm
Bydliště: Vychodní čechy

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Hele a proc V10?
stř pro 20, 2017 5:48 pm

stř pro 20, 2017 10:17 pm

Pv!
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 18, 2017 11:40 am

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

V12 je moc velký motor a hlavně moc klidný chod (zvuk), ten má podle mně nejlepší právě V10, je takový nevyvážený hodně industliální, zároveň se mi líbí hmota toho motoru ale jak jsem říkal v12 už je moc veliký, ta v8 je zase takový děťátko, ale zvuk v8 taky není špatný, asi bych je potřeboval slyšet na živo vedle sebe, ovšem bez nebo s hodně krátkým výfukem.
Naposledy upravil(a) Pv! dne sob led 06, 2018 11:34 am, celkem upraveno 1 x.
stř pro 20, 2017 11:24 pm

Uživatelský avatar
pavel 815
Příspěvky: 5001
Registrován: stř říj 08, 2008 10:33 pm
Bydliště: okoli brna

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Zkus prohlédnout vlákno prototypy,do Tater se montovaly převodovky ZF(první Terrno,Jamal apod...) typ nevím... Chtělo by to víc naznačit,jak si představuješ,že by to mělo vypadat a fungovat...
Nemít TATRU stojím tam ještě teď !!! Nezlobte se pane,já věřím že máte nejlepší ceny,ale Fridex fakt nepotřebuji...
stř pro 20, 2017 11:39 pm

Uživatelský avatar
Karlos
Příspěvky: 442
Registrován: stř led 24, 2007 10:25 pm
Bydliště: Doma

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Ahoj u nás tu má klučina tatru s prototypovým motorem v8 co byl v dakarské tatře a na tom je normálně přizpůsobená převodovka ZF (Iveco,daf).Pokud by jsi chtěl mám tu jednu ZF 16S 130 kdyžtak volnou.Byla na Liazce a má tlačné vypínání spojky-to by mělo sedět s tatrou.Takže si myslím že by stačilo liazkovej přítlačák s lamelou (asi taky mám) přizpůsobit na tatrováckej setrvák.Pak už jen bude problém doladit spojení převodovky s motorem,aby sedeli rozteče děr-většinou se to dá vyřešit mezikusem se svrtanými otvory podle potřeby (kruhový výpalek na plazme).Ta převodovka je dělaná na vstupní moment 1300nm-což by mělo na ten V10 v pohodě stačit.
čtv pro 21, 2017 8:06 am

Pv!
Příspěvky: 6
Registrován: pon pro 18, 2017 11:40 am

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Konečně se to trochu hýbe, pánové děkuji za informace. Karlosi odkud jsi ? snad ne z Brna nebo Šumavy( já jsem z podkrkonoší), rád bych si popovídal osobně, za tvoji nabídku děkuji jestli je to tak jak říkáš, je to přesně to co jsem měl na mysli.
čtv pro 21, 2017 9:46 pm

PtrialM
Příspěvky: 1578
Registrován: ned led 10, 2016 5:03 pm
Bydliště: Brno

Re: Jakou cizí převodovku lze naroubovat na motor Tata V10

Příspěvek

Co se týká zvuku zkus zajít na truck trial,kategorie S4-S5 tam je všeho chuť. Oturbený 1-2 turby,bez turba, V8,V10,V12,
osobně v S4 ta V8 s turbem na zvuk nic moc,takové chrastění ale jede a koně tam jsou,pěkný zvuk mají sklopky
s V10 s turbem-Poláci,Maliňák,Břéťa i Fric no a pak V12 Kocoura,Coufala a TéPéČka.
To samé v S5 osmikolky,vše bez tlumičů, jen nerezový komíny....
pát led 05, 2018 10:55 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů