Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Motorovka Dat XF 105 - porucha

Příspěvek

Ahoj, stala se mi taková věc, najednou přestala fungovat motorovka, kdyz je zmacknuta tak jakoby prerusovaně funguje, ale bez žádného brzdícího
účinku. Auto se ani nechce rozjet, ale kdyz se rozjede tak jede, ale jakoby nemá sílu. Auto je o hodně hlučnější a tlak jakoby někde utíkal. Neměl někdo tento stejný problém, případně nemůžu něco odrovnat , potrebuju ještě ujet asi 300km. Díky za radu
sob led 20, 2018 8:48 pm

Ivan Hofman
Příspěvky: 2316
Registrován: pon pro 31, 2007 11:18 pm
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorovka Dat XF 105 - porucha

Příspěvek

Sklopil bych kabinu a kouknul jestli není seklá nebo vyšroubovaná z válečku
sob led 20, 2018 9:04 pm

Uživatelský avatar
Hansov
Příspěvky: 118
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:40 am
Bydliště: Ostrava

Re: Motorovka Dat XF 105 - porucha

Příspěvek

Nevím jak lechce má chodit, ale nešlo s ní hnout, zkoušel jsem to jen rukou a nevím, jestli je to třeba zkusit třeba nějak zapáčit. Vyšroubovaná není a ten váleček je zasunutý - řekl bych že je klapka motorovky otevřená, a kdyby byl vysunutý tak si myslím, že by ta klapka byla zavřená(tzn. motorovka by byla zaplá) podle mně. Zkusím ještě odpojit ten váleček od motorovky a uvidím, jestli s tím půjde hnout. Jinak s tím šlo jet jen to jelo trošku hůř a když jsem zmačknul pedál motorovky, tak fungovala přerušovaně a skoro bez brzdného účinku.
pon led 22, 2018 1:22 pm

Mechoš
Příspěvky: 200
Registrován: čtv úno 04, 2010 4:57 pm

Re: Motorovka Dat XF 105 - porucha

Příspěvek

Logicky jdeš na to správně. Zasunutý váleček - otevřená klapa, vysunutý váleček - zavřená klapa (zapnutá motorovka). Ta klapa ale může být utrhnutá na osce, většinou bývá přinýtovana 2 nýty. Pokud odpojíš od válečku tak se má otáčet lehce max. po doraz, nesmí se točit dokola.
pon led 22, 2018 6:22 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů