Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: Nosič kontejnerů - výběr

Příspěvek

Tak soud v Lipsku rozhodl že města můžou zakázat provoz dieslů a to v době vysokého znečištění ovzduší. Ale bez časového omezení a tak to může být i celoročně. Zatím je to v plánu u 40 měst a tak diesly tam poletí s cenou dolů. Doporučuji tam sledovat trh a pak eventuálně nakupovat.
Volvo FL 614.
úte úno 27, 2018 1:24 pm

Uživatelský avatar
KUBO-SK
Příspěvky: 1357
Registrován: čtv dub 17, 2008 5:47 pm
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič kontejnerů - výběr

Příspěvek

Zdravím liqIIpil,

ako ste nakoniec dopadli s výberom auta?? Tiež som mal podobnú dilemu na začiatku roka, neriešil som ani tak emisné normy, ale ako najrozumnejšie prevážať 8 tonový pásový bager po okrese. Zháňal som nejaké 15 tonové auto, aby bolo čo najnižšie a dokázalo odviesť 8 ton, nakoniec som skončil pri 16 tonovom mercedese (rozvor 3,6m, nadstavba Charvát cts 10-39), výšku s bagrom mám akurát 4 m, váha s bagrom cca 15,5 tony, jediné že trčí dozadu rameno a vyzerá to ako veľký bager na malom aute:D 8 tonové JCBčko je z tých menších v danej kategórii, veľkosť mercedesu mi vyhovovala, na jazdenie po okrese to úplne stačí, je to ešte ako tak spratné auto, po uličkách v meste sa to dá v pohode, aj s prepravou aj s vykladaním bagra. Momentálne riešim kúpu a prepravu 9 tonového bagra a mám ďalšiu dilemu, pretože na jeho prevoz bude už mercedes malý. Pozerám teraz nejaké 18 tonové auta, s dlhším rozvorom, dôležitá je aj výška podvozku a taktiež potrebujem veľké ťažné pre príves. Môžete sa podeliť a svoje skúsenosti?

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

pon lis 19, 2018 10:34 pm

TeSi
Příspěvky: 2150
Registrován: pát črc 06, 2007 12:44 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Nosič kontejnerů - výběr

Příspěvek

Co zkusit popřemýšlet o sklopce + podval?
ned lis 25, 2018 10:16 pm

Uživatelský avatar
KUBO-SK
Příspěvky: 1357
Registrován: čtv dub 17, 2008 5:47 pm
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Nosič kontejnerů - výběr

Příspěvek

Je mi jasné že by to bola najvhodnejšia kombinácia, ale chcel by som využiť "jednoduchosť" kontajnera, väčšinou robím malé zákazky, a dva tri krát do dňa sa motať po uličkách v meste s podvalníkom, odpájať zapájať sa mi fakt nechce. A robím len po blízkom okolí, keby že mám väčší okruh zákaziek aj mimo okres tak idem rovno do podvalníku, ale to zatial neplanujem.
úte lis 27, 2018 9:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů