Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Jozef MAN
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 05, 2019 11:24 am

MAN LE 12.220

Příspěvek

Zdravím, auto prešlo 1000 km. Po ceste s Nemecka som musel prečistiť sitko a všetko ok.
Auto som dal do servisu MAN.
Výmena pal. nadrže. Dôvod stará nádrž znečistená.
Kompletná výmena oleja a teda pal. filtre +nádrž.
Auto prestalo chodiť. Za studena a za tepla hneď naštartuje ale asi po minúte ako keby v sekunde chce zhasnúť a hneď sa zasa chytí a potom zhasne. Z výfuku vileti bieli a po ňom čierny dym a zasa chvíľku ide.
Nvm či to je chyba s palivom alebo ČERPADLO...
Auto r.2005.Sklapac
Ďakujem.
pon kvě 06, 2019 8:09 am

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: MAN LE 12.220

Příspěvek

To může být na vrub dlouhého odstavení auta a biosložce v naftě, která se v Německu přidává ve značné míře. Já když kupoval v Německu první Volvo, tak v nádrži byla nafta černá jak vyjetý olej. V ní se vytváří kyselá složka a ta způsobí korozi v celé palivové soustavě. Naštěstí u mě stačilo vyměnit vstřikovací trysky a bylo vše v pořádku.
Volvo FL 614.
pát kvě 10, 2019 9:17 pm

Jozef MAN
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 05, 2019 11:24 am

Re: MAN LE 12.220

Příspěvek

Presne tak. Rotačné čerpadlo je v pečku. Kompletná oprava. No čo už.. Bol som nasraty....
Tak ako píšeš v palivovej nádraží, to čo bolo som ešte nevidel.
Dávame to do kopy.

Pozdravujem všetkých kamionistov CZ
pát kvě 10, 2019 9:40 pm

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: MAN LE 12.220

Příspěvek

Je to šílený co nám Brusel nařídil dávat do paliv, životnost paliva je max 3 měsíce. Já beru u nás pouze čistou naftu u Eurooilu a to skoro 10 let. Když jedu do ciziny tak se snažím taky vzít kolik to jde nafty sebou, abych se vyhnul tankování biosrágory v naftě. Třeba nyní na cestu do Ludwigsfelde mám v L60 250 litrů čistý nafty a 120 litrů v karnystrech v originálních držácích na autě. Takto mi to vystačí bez tankování tamní nafty s biosrágorou, nebo drahé nafty u Aralu která je taky čistá.
U Volva byla výhoda v řadovým čerpadle a tak to zvládlo bez následků tamní Německé podmínky. Ale když nyní kupovat auto tak snad jedině ve Švýcarsku, tam je čistá nafta a auta nejsou zničená biosrágorou.
Volvo FL 614.
sob kvě 11, 2019 12:53 pm

Jozef MAN
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 05, 2019 11:24 am

Re: MAN LE 12.220

Příspěvek

Já som toho istého názoru..
Čerpadlo hore :housle:
sob kvě 11, 2019 3:48 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů