Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Mareczek
Příspěvky: 424
Registrován: čtv úno 18, 2016 9:27 am
Bydliště: Karviná

Re: Navigace

Příspěvek

Měl jsem na mysli tom tom go profesionál 620 konkrétně. Třeba v Německu ti píše stau jak dlouhá na kolik minut a navrhne jinou trasu . Je tam databáze firem . Celkem přesná. Spousta dalších vychytávek. Co dávají do aut nevím .Moje zkušenost co jsem měl navigaci v autě stala za kokot.
Mně to igo už poslalo do zákazu ve Slovinských horách 2x. Musím to vychytat a potom stáhnu aktualizace a opravím chyby . Ale to je trochu práce . Za mně ale za ty prachy celkem ok. Trochu ji budu sledovat.
čtv srp 27, 2020 7:37 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: Navigace

Příspěvek

TomTom profesionál je dobrej, dávají je i do volva, renaultu. Nevím jestli je v každým autě on-line, řekl bych ze ne. Osobně si on-line dopravní info zapnu sám tím ze si zapnu na mobilu hotspot a mám to. Ale jinak sem rad ze je offline. Až budeš jezdit sberaky po paříži tak uvidíš kam té ty zkratky dovedou. Paris a podobná města nazpaměť neznám a sem rad ze mě táhne kudy si nastavim
čtv srp 27, 2020 9:22 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Navigace

Příspěvek

Já měl igo, tom tom mě vůbec neseděl, ale to je 10let, pak sem to zahodil a začal jezdit podle mapy, Google ideál, ale ne Francii, Itálii a podobně, tam místní mapy..
Dneska ji nepotřebuju, kouknu kde su a kudy mám jet vidím 8)
Nejlepší, kupte si 3 tomtomy, iga a google na okno, a z parkoviště na Berlín nevijede ani jeden, musí to prvně hodit do navi aby věděl kde je sever a kudy na Berlín :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv srp 27, 2020 9:37 pm

didi
Příspěvky: 1624
Registrován: ned úno 22, 2015 8:51 pm
Bydliště: morava

Re: Navigace

Příspěvek

Já si nikdy navigaci nekoupil. Jezdím stim co nám dali do transicu už x let. Není bůhví co, většinou se sekne v nejméně v hodnou chvíli. Kouknu do googlu mapy, podívám kudy tudy a nestalo se, že bych nedojel. Dřív jsme se taky koukli do mapy, napsali pár názvů ulic a jelo se. Navigace je hrozně velká pomoc, ale jet slepě podle ní se nevyplácí. A i když tam jsou různé možnosti nastavení, adr, výška, váha a nevím co vše tak stejně zrovna ta naše je v tomto na prd. X-krat vede úplně blbě a nesmyslně.
čtv srp 27, 2020 9:38 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Navigace

Příspěvek

Jo jo, pak jedeš za borcem u Frankfurtu, sjíždí, jede po sjezdu a pak zas levej a najede zas před tebe směr Norimberk :doh:
Držte se v pravo, držte se v levo :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv srp 27, 2020 9:42 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Navigace

Příspěvek

Na igu jsem změnil vše,váha celková 12tun, výška 3,8,šířka 2,4m,a jedu,čtu značky používám mozek hlavně,v Polsku máš běžné na dálnici značky 3,7m(měří od napravy :wall: )
pát srp 28, 2020 10:09 am

Uživatelský avatar
Vincek1
Příspěvky: 1267
Registrován: ned pro 04, 2011 10:22 am
Bydliště: Krnov

Re: Navigace

Příspěvek

Neměří od nápravy - zde popsáno (polsky:)) https://40ton.net/oznakowanie-wysokosci ... nia-prawa/
(DAF LF 45.220) bývalo:) - teď stůl ( kancelářský ) a židle ( s kolečkama :D )
pát srp 28, 2020 1:51 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Navigace

Příspěvek

Jožin jezdí podle map kde jo :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát srp 28, 2020 3:47 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Navigace

Příspěvek

Podle mapy se jezdil tehda..mapu na tunelu,tu Falk,PORUŘI treba a rubal jsem Duisburg.dnes mam oci vysvicene a vidim kulove,uz neprectu ani cmr za jizdy...ja jdu jednoduchou cestou,pohled jak z letadla,vsechny kokotiny zvuky radary kopce vypnute...mam rad klid na palube...a asi uz trpim demenci,vzdy jak neco hledam vypinam radio uplne a stahnu okno..netusim proc to tak delam,zlozvyk
pát srp 28, 2020 5:02 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Navigace

Příspěvek

A děláš to tak dobře :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát srp 28, 2020 5:24 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů