Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Jirka Novák
Příspěvky: 5405
Registrován: pon dub 16, 2007 3:37 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Já cca 12 let jezdím výhradně na čistou naftu bez biosrágory a dávám Vif. Nikdy nebyl problém s korozí vstřikovací soustavy a ani s ničím jiným. Dříve jsem bral naftu přímo od transportu čisté nafty z rafinérie, pak to byl krátce 'ÖMV Max Motion a již mnoho let Optimal Diesel od Eurooilu který má stále 0% biosrágory. Na to mám apku v mobilu a vidím u každé pumpy eurooil jakou specifikaci mají aktuálně zavezenou a jaká je momentální cena.
Volvo FL 614.
pon dub 27, 2020 11:27 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

David29: Čum :mrgreen:
Obrázek
To druhý je Bio/Čistá 50%/50% venku -18°..
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv dub 30, 2020 3:41 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

takže všechno sračka :lol: :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv dub 30, 2020 4:08 pm

vašek
Příspěvky: 1448
Registrován: úte úno 19, 2008 12:02 pm
Bydliště: Morava

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

zamrzly mi kdysi dávno v polsku tři auta, nafta čepro atest -22, v pl bylo -20 a konečná

nakoupil jsem u nás že jim to tam povezu drahý omw alpin diesel do beček, do toho přidal do 200lt sudu cca 15l benzinu a stejně to bylo při těch -20 jak mlíko

my stáli v polsku jak kokoti a pšoni jezdili jako by se nechumelilo. i ta jejich levnější nafta to v poho dala a nemrzla

od té doby se nedělám o české naftě iluze
čtv dub 30, 2020 7:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Jen dodám že toto je v zimě a tedy zimní do -20 Rakouskej JET Diesel a Genol Biodiesel.. Bio se nedělá ve více zimních verzích :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv dub 30, 2020 7:57 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Vašek,hezký napsané.
čtv dub 30, 2020 9:58 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Jestli si dobře vzpomínám, tak po těch mrazech se to "sádlo" dole ztratilo jen v bionaftě, naftu si musel protřepat.. Je to vidět i na fotce, že v tý bio je to jen emulze, kdežto v naftě vyloženě tuhý, ale možná by stačil větší nebo delší mráz a bylo by to opačně, protože v práci, když nám přes novej rok promrzly auta s bio, tak to sádlo stálo v odlučováku i po 100km jízdy, kdy to sotva jelo :idea: Zase ale v zimě, kdy nafta je "až" na -20° ti v topení bio nezamrzne(já topil normálně o výkendu, okolo mě mrzli :mrgreen: )
Co se týče čerpatelnosti, nafta moc nehoustne, ale bio kolem těch 8-5° začíná bejt jak džus hustá a kolem -15° už jak motorovej olej takovej řidčí.. zamrzá na beton prej až někde nad -25° či kolik :idea:
Těch naft a biodieselů jsou mraky typů(výrobců a aditivací a šarží), že to nelze říct přesně :wink:
Jinak po těch letech tankovaní bionafty jsem zničil snad dvacatery tenisky, stačí vylízt na pumpě kde je toho na zemi nacejbráno a do měsíca máš sežranou podrážku :doh:

Jo a vidíte jak sou ty flašky "scuclý"? No to se poklesem teploty(já už nevím +20° :arrow: -20°) zmenšil objem kapaliny :idea: Když sem je naplnil, hladiny byly cca stejně a flašky "nafouklí"..

Zajímavost s vodou:
https://m.youtube.com/watch?v=kEHdyiBMgAg
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát kvě 01, 2020 6:07 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

já teda nevim..když byli ještě "mrazy" benzina , šel , a všichni možní ráno problém , zamrzlý ...my tankovali ono a nikdy žádnej problém..... stačí se občas podívat jakou to má barvu a jak to pění .... dřív to bylo +- vždy stejný ...dneska to mixujou , jak se jim to hodí do krámu .... x let beru jen na šelce ... nafta je pokaždý jiná , někdy páchne, jak kdyby to bylo ze chcíplejch psů .... :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát kvě 01, 2020 11:24 am

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

No to je taky něco.. jednou je nafta žlutá, jednou hnědá, jindy namodralá :shock: Bio sem třeba viděl pěnit jen jednou a to bylo brutál.. 100l mi chybělo do plna, neměl sem nervy a čas :doh: Smrad taky pokaždý jiný.. Párkrát se nám stalo, že zavezli špatnou várku a auta po chvíli stáli, žádná vylejvačka, jen to řízli čistou, udělali filtry a bylo :wall:
No a u brách na firmě tam stáčel zbytky oleje z cisteren.. Slunečnice, řepka, kokos a já nevím co ještě :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát kvě 01, 2020 11:33 am

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

A to vlevo je která? Optimal?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát kvě 01, 2020 9:07 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

JETka v Rakousku, mají Billa Shop reklamu a sou žlutý :wink: Asi nejlevnější PHM v Österreich :think:
Je na ní nápia "95" bo to je 95% nafty a zbytek biosložka.. Druhá je špatně otočená, bo tata je jarYn a nechce slyšet, že by mi měl něco fotit :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát kvě 01, 2020 9:14 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Takže Optimal by měl vyjít ještě lépe... A v tý druhý je teda co?
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát kvě 01, 2020 9:18 pm

Prouza88
Příspěvky: 6739
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Kurňa to je otázka jak jestli je lepší BMW nebo Mercedes :wall: Nikdo neví, a je to jednou tak a tři kráte naopak :idea:
Navíc bez bio špatně maže!
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát kvě 01, 2020 9:21 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Citron!!!!! :D
pát kvě 01, 2020 10:08 pm

David29
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2414
Registrován: pon lis 09, 2009 7:29 pm
Bydliště: Praha

Re: Kvalita nafty

Příspěvek

Ta první se mi líbí nejvíc :-D
Co můzeš odlozit na zítra, odloz na pozítrí a získaš dva dny volna
pát kvě 01, 2020 10:23 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů