Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Neměl jste nebo nepoužíváte někdo TPMS, ty levnější čínské varianty, kdy snímač tlaku/teploty máte v čepičce ventilku? Stojí to zlomek toho, co dáte za extra výbavu vozu a mohlo by to chvíli makat... Speciálně by mne zajímalo, zda to funguje u LKW, některé snímače do 14,5 baru jsem zahlédl...
úte led 26, 2021 5:18 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

máme to na panavech novejch ...je to chycený na náboji a hadička k ventilku ...od roka skoro vše KO , ta čajna nemám zkušenost, jen pár lidí "řikalo" žádnej šampionát taky to odchází , ale toho mraky na výběr ..asi třeba zkusit co to udělá ...osobní zkušenost nemám... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
úte led 26, 2021 7:24 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

martin440: A na těch návěsech to komunikuje se "Smartboardem" nebo máte nějakej hlásič v kabině?

Jsem si zkušebně objednal toto:


Obrázek Obrázek
čtv led 28, 2021 8:49 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

to ti nevím ...v autě sem tu možnost neviděl ...tlak je vidět na jednotce vzadu k kliky na zvedání měchů... musíš si to tam namačkat , ani nevim jestli to při poklesu nějak něco hlásí .... já osobně sem to odpojil, utíkal tam tudy vzduch , nebo makalo jen jedno kolo ....taky sem na něco podobnýho koukal , ale pak sem to hodil za hlavu ...další krám do auta, aby tě vytáčel :mrgreen:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv led 28, 2021 11:38 am

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

ATW :doh:

Šíš, další kokotina do auta, a uplně zbytečná, to je pro ženskou, který se to rozsvítí na X6ce a jede do servisu :wall:


Na co to chceš použít? Měkký kolo poznáš při obchůzce auta, když vozíš málo, poťukej, zvuk je jasnej.. a jestli potřebuješ vědět kolik tam máš, tak hadici a hned to doladíš ne..doporučuju spirálovku 15m, bo motat Semperitku je opruz a pistol s budíkem, ušetříš, máš to na věky a budeš mejt kola nafoukaný jak máš, ne jen vědět že sou měkký :idea:

To máš jak s olejem, myslíš že ti netáhlo vytáhne měrku a doleje? Píše nízká hladina, šak je tam eště 35l(7bar) :roll: ..

Vyhozený prachy, spíš zkus, jestli DAF neumí z ABS vzít rozdíl otáček, to ukáže netáhlu hned že to není nakloněný větrem ale že má v gumě málo, je to zadarmo, nerozbitný a blbuvzdorný :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned led 31, 2021 10:05 pm

Uživatelský avatar
ATW service
Příspěvky: 924
Registrován: sob dub 21, 2012 10:33 am
Bydliště: King's town
Kontaktovat uživatele:

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Prouza 88: Daf samozřejmě sleduje tlak v pneu "podle impulsů ze snímačů ABS" a u některých modelů si můžeš připlatit (700-800 €) i za snímače uvnitř pneu... Jenže skrz to ABS je to nepřesné a pokud vozíš lehčí náklady, tak píchlej vnitřní tuplák poznáš až když je pozdě a gumu (někdy i všechny čtyři) můžeš vyhodit... Tudíž to může ušetřit nějaké kačky. Já vím, tobě se to stát nemůže... :)
Další výhodu vidím v měření teploty kola. U staršího auta ti to může včas oznámit problém s ložiskem, přidřeným brzdičem apod.
Sada už dorazila, testuju to zatím na malém Ivecu... :wink:

A propós, jak často kontroluješ tlak v pneu (nemyslím pohledem)?
pát úno 05, 2021 8:41 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Tak i u lehčích nákladů to ABS pozná, ale špatně(moc) foukáte, jak sem již vysvětloval :mrgreen:

No zázrak to ABS neumí, ale panu šoférovi postačí, bo tě to zastaví chvíli před tím než je pozdě.. Teplotu gum ti to moc neprozradí když jedeš třeba Venezia :arrow: Milano, pere ti slunko na levo a máš tam v letě o parník víc, nehledě na ukazatel na zvedačce rozdíl, přední na tahaču jede i po prázdnu na 70% a zadek se hřeje od motoru/retardéru.. Mno nevim co tam teplotou naměříš..

Já chodím pravidelně jak zastavim a du kolem auta(někdy za týden, někdy co 14dní), hned sahám po náboji, denně čuchám a koukám po kolech(u nás nutnost), vizuelně poznám kolo už jak mu chybí 30-40%.. Vnitřek klepu kladívkem a i pohledem měkká guma mâ jinou barvu :wink: Někdy je náboj teplej, jindy ne(dle jízdy a toho jak se mi to naklání) jindy smrdí brzdy..

Kolik to stojí na jednu nápravu? Já jen že protektor na tuplák stojí 6000... Tak aby se to vyplatilo, když se to moc nestává.. a ano, nestane 8)

Ve čtvrtek sem zastavoval na dálnici, hláška přetížený kompressor :doh: Únik žádný samozřejmě :wall: Tak bych to tak neřešil..

Jo a kola foukám co měsíc.. dycky se mi podaří nějakou nápravu sjet, tak to vemu tak nějak kerý sem dlouho nedělal :wink:


To sem eště sem nepsal, ale když sem tehdá dostal na poště Volvo, tak mi jednu točku spadl vnitřní tuplák, muselo to bejt na cestě z5, tam sem táhl pár tun, z5 sotva tunu a stejně sem to poznal, jak sem šel okolo :!: Je to šoférem, protože jezdit s tym měsíc, musel bych bejt uplnej hňup :idea:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pát úno 05, 2021 9:37 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

kolomatiky voklepu kladivem tak jednou za 3+ měsíce :lol: :lol: :lol: a foukám je před zimou , většinou to stačí ... když sem vozil těžký a víc se hřáli, tak co měsíc, spíš dva .... všechny 9,5
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát úno 05, 2021 10:02 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Ja jsem jeste za svuj zivot nevidel budik v aute,co by ukazoval pravdu.dle me to jsou vyhozene prachy nic vic.jmenovite,bmw,hovadiny ukazuje.ted ma stara noveho fiata sluzebniho,to same.furt hlaska mekka guma,dofukal jsem vsechny.a nic.nakladni iveco to same.oktava rs taky.ja gumy obchazim kazde rano,nez vyjedu.lepe se to dela ta papuc v klidu na parkingu nez na autobahn.to je sebevrazda.baterkou zkontroluji balony,predek,a dvojmontaz aspon vnejsi.fukam si sam z kotle vzadu,jak je studena pneu.kotel dava jedenact.to je ok.balony 9+i predni naprava tahac,dvojmontaz 8.rezervy mam na 9 obe.
ned úno 07, 2021 6:19 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Jožo, to sou právě ty ukazatele od ABS, musíš to nakalibrovat při každý změně :idea:


Jako všecko je k něčemu, ale nejhorší je, když tomu nerozumíš a nevíš co s tym :idea: Ale joža kokotiny nepotřebuje a jestli to odhalí třeba kolo před řiznutím, to bys na to musel zrovna čučet a čekat to...
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 07, 2021 6:41 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Nazory nemenim.za me kokotina.pneu se daji ohlidat,staci necumet do mobilu za jizdy a na rodlu treba hezky kouknes na obe strany navesu.staci jen chtit.jak mas firhany pres cele okno a jsi na siti,je to zbytecne.
ned úno 07, 2021 7:05 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Prouza88...séru ti na nějakou kalibraci .... voko neni 3,14ča ještě zatim vidí ....a jestli se to má rozválet , tak funguje zákon schválnosti ...stane se to tam kde nemáš šanci zastavit ....takže za mě taky hovadina ...to už jsem psal ...ale třeba ne páč sem to osobně nevyzkoušel , jen na tom panavu , a tam to bylo celkem k hovnu .....další věc je , že tohle by bylo supr věc za komanče , kdy gumová válka byla běžná , aspon na těžký a sklopkách ..... dneska kdy nepíchneš 5 let , na silnicích tolik bordelu není ...nevim .....až nebudu vědět, za co utratit prachy tak to možná testnu ....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned úno 07, 2021 7:14 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Staci nevozit 60t a jezdit po silnici,obcas kuknout do spiglu a mas najezd 400tkm .a hlavne se vyhybat obrubnikum,stim ma problem mnoho lidi jak je sleduji.
ned úno 07, 2021 7:48 pm

Prouza88
Příspěvky: 6743
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Tak já bych to uvítal, za skororok v lese sem kolo eště nedělal(pro vrtáky, jen disk a preventivně přehazoval) 8) A to prosím tím jak píše joža a Matesák: "oukám, foukám a obrubníky nejezdím!!!"...
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned úno 07, 2021 8:22 pm

jose rabano
Příspěvky: 7510
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: TPMS - sledování tlaku v pneumatikách

Příspěvek

Matesak je ktery?martin power?vsak v lese obrubniky nejsou,jak by byl ty ho prejedes tam i zpet,to vime.plechove disky fuci,unikaji.stara pravda.reseni je Alu...
ned úno 07, 2021 8:41 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů