Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
socoman
Příspěvky: 193
Registrován: ned črc 06, 2008 7:11 pm
Bydliště: Humenné
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

ze? prave, mam tam aj vatikan, ale slovinci su na mojej navigacii cierne miesto na mape! kurňa, a pritom sa im celkom dari :lol:
Ritero Xaperle Bax
pát lis 07, 2008 10:26 pm

m.rybizek
Příspěvky: 14
Registrován: stř lis 05, 2008 6:51 pm

Re: socoman

Příspěvek

Pupajz píše:Tak jsem se koukl a Slovinsko tam nemám,zajímavý,hlavně že je tam Turecko :shock:
Slovinsko se tam da nahrat ale pada ti potom zaruka na mio a nemuzes stahovat oficialni verzy :wink:
sob lis 08, 2008 8:04 am

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

intercool píše:Tak jsem si dnes koupil Garmin nuvi 760 a zetím jsem zjistil jen, že to pěkně blbě mluví... Až se vrátím z cesty, dám další info...
Tak mé zkušenosti: Jel jsem do zaragozy a navi jsem zapnul hned v praze, abych vyzkoušel jak to funguje. První překvapení bylo, že mě to hnalo přes Plzeň a obchvat prostě nic. Potom jsem vypnul českou mapu a nechal jenom tu evropskou a už to bylo ok. Nový ůsek A6 to pochopitelně nezná, jinak mě mile překvapil přijímač RDS-TCM- stau skutečně odpovídaly. U Lyonu mě to vedlo jinudy, než jsem potřeboval (musím parkovat na aire de communay), ale jinak až do firmy v pohodě. Ze zaragozy do valencie to nezná začátek a konec té čtyřproudovky a myslí si, že jedeš po poli. Proto jsem nahodil PC navigator 7 a to samé. Jinak tři adresy nakládek kolem valencie garmin ok, pc navigator nic. Tam odsud do bratislavy: F, I a A jsem jen tranzitoval, takže tam asi ani nic zkazit nejde. Ten novej kousek dálnice z rakouska na slovensko to taky nezná. Jinak v B a NL pracuje bezchybně, ale pc navi. skoro taky. Takže proti němu je to o něco lepší a funguje to i v tunelech, ale k dokonalosti to má daleko.
BES - běs
sob lis 22, 2008 8:14 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Já měl tu MIO C720. Člověk ji musel kontrolovat, hnala to kolikrát přes centra, nebo někdy po hrozných cestách. Hlavně že to mělo nastavení TIR. Co mě hodně vadilo, že tam nebyli pojmenované industriálky. Byli jen jako černý flek bez názvu.
Teď si kamarád koupil nové MIO a tam už jsou tyhle nedostatky vychytané, ale je to i o ceně. Tak to pro tebe asi není.
sob lis 22, 2008 10:56 pm

ondrasek
Liazák až do dna
Příspěvky: 435
Registrován: stř úno 06, 2008 5:45 pm
Bydliště: Vsetín

Příspěvek

Chi ce tedy zeptat? JE v teto dobe us nejaka navigace pro Trucky ktera us aspon ukaze vice Pozjezdu a tak dale aspon pro zapad evropy? diky moc :?:
ned lis 23, 2008 12:09 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

intercool...koupil jsem si pred casem to same a az na drobne vyhrady jsem s tim co to predvadi celkem spokojenej...!A pro vsechny tady,kupte si jako doplnek LKW mapu daneho statu a mostama a tonazema a pak to porovnavejte s tim co namaluje navigace,nevim co tady kazdej porad resi jakou gps koupit a jaky mapy do PC si nahrat,jen aby ho to proboha nevedlo nekam pod most...Pouzivejte hlavu a ne jen nejaky technicky vychytavky.
To same plati i u dotazu na firmy.Mam posledni dobou pocit ze se u schazeji deti za materske skolkyKazdy rekne za ta firma je fajn protoze ma novy a pekny auta...At mi kazdy odpusti ale to je k smichu!Uz mockrat tu bylo receno co by chteli ti co zacinaji!?Novou karu alespon 500PS,v plny vybave,k tomu vyjizdet nejlip v utery,vracet se max. v patek odpoledne a to vsechno za najmin 50 000,- Kc.
Vim ze me nikdo nenuti sem chodit a cist tyhle prispevky,ale uz mi to neda se neozvat.Asi to neni k veci ale zda se mi za tohle forum v nekterych okamzicich ponekud upada,nebo presneji odklani se od puvodni linky...Zase me tu budou nekteri skalni kamenovat a pribijet na pranyr,pocitam s tim a popravde je mi to jedno.Ale tim ze budu potichu si myslim nic nezmenim nebo ani neupozornim na veci ktere mi vadi.
No co uz,i kdyby tohle mel byt muj posledni prispevek tady,potkal jsem tu par fajn lidi a nasel i kamarada kteryho kdykoliv rad uvidim,ale at se na me nikdo nezlobi,spousta lidi je uplne mimo
ned lis 23, 2008 12:36 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

To Petr75: Máš pravdu stačí používat hlavu. Můj kolega jede podle navigace a na silnici uzavírka, tak mu říkám, snad tam nepojedeš a on: mě tam vede navigace a já mu říkám je to zavřený, tak jeď jinam. A on že neví kam, tak mu říkám jeď prostě někam jinam, no a navigace ho pořád otáčela tak tím pádem je ta navi na hovno.... podle něj... :pray:
BES - běs
ned lis 23, 2008 12:49 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

njn to je,jak ja rikam,uz takovej druh:-))).Co se mi u te 760ky libi,ze oproti modelu 250 muzes nastavit x prujezdnich bodu coz ta predchozi nemela a ten prijimac dopravnich informaci taky neni spatna vec...
ned lis 23, 2008 12:53 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Jj, to je fain a řekl bych že i ovládání je dobré a jednoduché. Už jsi stahoval aktualizace?
BES - běs
ned lis 23, 2008 12:56 pm

Uživatelský avatar
Petr.75
Příspěvky: 822
Registrován: ned črc 09, 2006 2:23 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

ne ne,ja myslim ze novejsi mapy ted zatim garmin nema,ten stary model mi sam hlasil ze mapy je mozne aktualizovat a vzhledem k tomu ze tam jsou mapy 2008 to asi chvilku vydrzi.Uzasny je za to umi i GB podle smerovacek coz taky kazda gps nema a konkretne tam je to k nezaplaceni...vsak to znas kdyz tam jezdis
ned lis 23, 2008 1:00 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Tak do GB jsem jí ještě nevzal, tak uvidíme. Mě ten prodejce říkal, že aktualizace bejvaj vždycky kolem dubna, tak počkám.
BES - běs
ned lis 23, 2008 1:20 pm

Uživatelský avatar
Foglik
čelo až na záda
Příspěvky: 1899
Registrován: stř čer 04, 2008 9:41 pm
Bydliště: Přeštice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Nejenom mladí se bezmezně spoléhají na vymoženosti zvané "navigace".
Můj kolega na bývalé firmě (myslím že 44let a z toho polovinu za volantem) si koupil navigaci. V Portugalsku mu ukázala - odboč do prava - tak to tam ohnul. Že tam je most 3,7m to už si nevšiml :lol: :lol: a tak porovnal naštěstí jen schrnovačku na návěsu, most vydržel.
ned lis 23, 2008 1:34 pm

ondrasek
Liazák až do dna
Příspěvky: 435
Registrován: stř úno 06, 2008 5:45 pm
Bydliště: Vsetín

Příspěvek

Pro Petra.75: mno to mas docela pravdu ja kdyz sem zacinal tak sem jezdil na Liazce vnitro...a ted bych mel zacit jezdit s manem starsi vyroby jezdit MKD..problem je v tom ze ta firma i ja v tom zacina takze nikdo nema skusenosti a nemam ani ty LKW mapy statu..us sem se tu kdysik ptal jestli je nekdo nema k odprodeji i strarsi a nebo kde by se daly tady v čr sehnat..a tu navigaci mam spis pro hledani adres ve meste..kdyby jsi prosimte vedel o nejakych papirovych mapach tak me kdyztak skus dat vedet diky
ned lis 23, 2008 1:44 pm

ondrasek
Liazák až do dna
Příspěvky: 435
Registrován: stř úno 06, 2008 5:45 pm
Bydliště: Vsetín

Příspěvek

Cao kluci, tak dneska sem si koupil starsi navigaci Garmin nuvi 760 tak sem zvedavej jak bude pracovat..a porad plati to samy ze kdyby nekdo mel a nebo vedel o LKW mapach tak je odkoupim protoze nemuzu stat u kazde pumby a kupovat mapy..sou drahy jako cert a zamestnavatel me to nece proplatit..predem diky
úte lis 25, 2008 6:51 pm

Uživatelský avatar
Pavel Šebek
intercool
Příspěvky: 10887
Registrován: ned říj 21, 2007 4:55 pm
Bydliště: Bystřice

Příspěvek

Teď jsem četl test navigací v auto motor a sport. Porovnávali: tom tom go 930 traffic, garmin nüvi 760, blaupunkt travelpilot 300, mio a720b, panasonic strada cn-gs50n a sony nv-u93t. Zvítězil tom tom, všichni jsme oceňovali kvalitní mapové podklady, povedenou grafiku, snadnost obsluhy, intuitivní navádění, rychlost přepočtu nebo jednoduchý držák na sklo. Během testu ani jednou "nezatuhnul". Kromě vyšší ceny mu lze vytknout externí přijímač RDS-TCM a pasivní držák bez nabíjení. Obzvláště doporučujeme také garmin, který zabodoval nižší cenou, integrovaným rds přijímačem a snadnou obsluhou. Ve srovnání s tom tomem však při startu poměrně dlouho hledal pozici, zobrazoval málo informací na mapě a neměl tolik možností uživatelského nastavení. Přesto patří k nejlepším na trhu. Za tom tomem a garninem se zařadily zbývající přístroje. Velké rozdíly jsou mezi nimi hlavně ve funkční vybavenosti. Zatímco sony neumí nic než navigovat a v panasoniku si prohlédnete navíc pouze obrázky, blaupunkt přehraje MP3 i videosoubory a na cestách v zahraničí přijde vhod konverzační slovník s 18 jazyky. Štědře vybavené je taky mio, které dokáže vedle základních funkcí i fotografovat. Jenže co naplat, když navádět k cíli umělo z této čtveřice asi nejhůř. Hlasové příkazy byly občas nejednoznačné, přepočítávaní relativně pomalé a ovládací menu méně přehledné než u ostatních. Z hlediska navádění se nám více líbili oba japonci, kteří používali stejný a velmi vydařený softwere od firmy navigon. U sony jsme však bojovali s přísavným držákem na přístrojovou desku, u panasonicu si zase musíte připlácet za přijímač rds. Z této čtveřice bychom proto asi sáhli po blaupunktu, který vykazoval nejlepší poměr ceny a výbavy a nezklamal nás ani navigací. Navíc měl skvělé mapy od tele atlasu s bohatou databází POI.
BES - běs
úte lis 25, 2008 9:09 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů