Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Davcza
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 21, 2014 11:10 pm
Bydliště: JM

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Zaprvé, naplánovanou trasu si můžeš prohlédnout detailně ještě před tím než vyjedeš, Sygic nějakou navrhne, ty si to projdeš, přibližíš si všechno jak potřebuješ, a hned uvidíš kudy se tě chystá vést a proč (zákazové značky jsou tam přímo na mapě vidět).

Zadruhé, žádná navigace, ani Sygic, není stoprocentní, a některé zákazy prostě v databázi nemá. Už se mi stalo, že nevěděla dokonce o nízkém mostu. Na druhou stranu, nízké mosty jsou obvykle značené dostatečně výrazně a dlouho dopředu, takže stačí aspoň trochu sledovat značky.
Pokud se teda nebavíme o Itálii nebo podobném lajdákově, kde se o výšce mostu dozvíš asi 20 metrů před ním. Ale to se tě s podvalem asi netýká...
ned srp 13, 2017 2:12 pm

Romansoliss
Příspěvky: 3
Registrován: stř srp 09, 2017 8:15 pm

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

To samozřejmě. Jako u každé navi. Ale jak sem psal výše. Jezdím u stavební firmy. Do zákazu musím. A pokud si tu trasu nebudu moct naplánovat, kvůli "zatvrzelosti" navigace, tak je pro mě asi truck verze zbytečná. Hodila by se mi jen kvůli výškám mostů...


Pro Davcza....byl si rychlejší. Takže tento můj příspěvěk moc nedává smysl. Každopádně díky. :)
ned srp 13, 2017 9:28 pm

CSIKI-NZ
Příspěvky: 38
Registrován: sob led 29, 2011 10:38 am
Bydliště: Nové Zámky

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Zdravím všetkých. Máte niekto skúsenosti so zabudovanou navigáciou v IVECO HI-WAY? Totižto mal som možnosť zajazdiť si na demo ťahači,v ktorom to fungovalo. Nakoniec mi šéf kúpil iné IVECO, kde mi SD karta navigácie chýba,a na display-i IVECONNECT-u je simbol navigácie neaktívny. Moja otázka teda znie: Teoreticky by stačilo zkopírovať kartu so všetkými dátami,vsunúť ju,a mohlo by to fungovať? Alebo si ju musím zakúpiť origo? Prípadne to chce nejaký špeci postup v IVECU?
úte říj 10, 2017 7:00 pm

wckr
Příspěvky: 1019
Registrován: čtv čer 01, 2017 6:47 pm
Bydliště: Šumperk

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Ahoj, nevím jak přesně to funguje. Ale mám dostat hi-waye aa šef mi tam chce právě koupit tu kartu. Stojí 300 eur. A je to klasické IGO. Co kluci zkoušeli tak to moc ojebat nejde, prostě ten soft nechce pracovat s tím iveco connect. Když bylo auto nové tak tam karta byla ale pak došla platnost a řidič ji nevyžadoval, že mu stačí mapy. Mě jako nováčkovi jí tam chce šéf zas koupit.
No hele pokud s tím nějak pohneš tak dej vědět. Ale co říkali od nás kluci tak to obejít nešlo.
A taky říkal řidič že se vypla když ji člověk nejvíc potřeboval :D

Já se ted snažím nacpat do notasu automapu.pl a nějak mi to nejde :?
ned říj 15, 2017 1:24 pm

karelsedlacek
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 02, 2018 12:35 am

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Čaute, chtěl bych se zeptat, případně si nechat poradit při výběru nové GPS do auta. Jezdím převážně po Evropě, nejen u nás, často na služební cesty a tak. Vůbec moc nevím, na co se u GPSky dívat (samozřejmě, asi mapy, cena a tak, ale co dál?), které parametry rozhodují nebo které značky jsou hodně kazivé a tak… Uvítám nějaké osobní preference, zkušenosti či rady, rád si je vyslechnu. Můj budget se pohybuje okolo 4 až 6 tisíc korun, nepotřebuji nic luxusního. Když jsem se díval do nabídek a do testů, například podle tohoto - https://vas-pomocnik.cz/test-gps-navigaci/ se mi zalíbila Mio MiVue Drive 65 Full Europe LM, co myslíte? Byla by to dobrá volba?
sob bře 03, 2018 12:04 am

mouseluxi
Příspěvky: 1
Registrován: stř úno 28, 2018 6:46 am
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

jak se na ni jezdi venku vazne nevim,jezdim nitro.Tu kartu za 200 mas namysli SDkartu?V PC tu mapu mam stazenou,jen mi chyby odemikaci klic :D
sob bře 03, 2018 2:23 am

mikispider
Příspěvky: 37
Registrován: stř kvě 31, 2017 3:22 pm
Bydliště: Bohumín
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Karel sedlacek: doporucuji si nav vyzkouset, odjet s ni nekolik set km a pak se rozhodnout. Jak mi bylo porazeno pred lety v jednom nejmenovanem elektru - mam dojem ze to byl Datart, “Kupte si ji, do 14 dnu ji muzete vrat, a kdyz vam nebude vyhovovat tak ji vratite a my vam vratime prnize”.
Predpokladam ze nav potrebujes do osobaku, a tam je to celkem jedno - mapy jsou uz na vyborne urovni vsude. Spis se divej po tom, jake ma ovladani - aby ti sedlo, jak poskytuji aktualizace map atd. Ja osobne jsem pred cca 11 lety kupoval Garmin Nuvi 660 + dozivotni aktualizace za bratru asi 12000, ale spolehlive slouzila do lonska - odesel dotykovy display, ale aktualizaci map v PC mi garmin nabizi porad 😀
A nebo ted v telefonu pouzivam Waze (musis mit data v telefonu) - okamzite reaguje na dopravu, nove useky cest tam jsou okamzite a ma podrobnejsi mapy nez sluzebni Garmin kde plno cest i pres aktualizace chybi 😡
Dopravdy je to o tom si nav osahat vyzkouset a co ti sedne a pak se rozhodnout.

Omlouvam se za preklepy a ze je to bez diakritiky, ale pisu z telefonu
DAF XF 480 Euro 6 SSC
Pokud píšu bez diakritiky a s překlepy, tak se omlouvám, ale píšu z telefonu :dance:
sob bře 03, 2018 12:09 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Ja nevim no.Mam tu sedmipalcovou cinskou no name za 1500,v tom nejake Igo,ani nevim ktery rok,vse jsem dal pryc od radaru pres zatacky ,rzmery jsem si tam dal po svemu tzn,15t,vyska 3,9(kvuli PL)a jezdim stim normalne bez problemu zadnych.Davat 5000kc + za navi je zhovadilost.Ulice zustavaji stejne,staci kouknout kde to je,dojezd do brany stejne koukam na znaceni sipky a intuici.V anglii mi to taky funguje podle tech jejich kodu.Mam rad ciste linie vse jsem odstranil,pumpy,ruzne body,blbiny.at to mam jako cistou mapu.Pripada mi to prehledne.Zvuky nemam zadne.uplne ticho.Dokud se nerozsype budu sni jezdit do duchodu neni duvod menit.
Neřeším...
pát bře 09, 2018 10:37 pm

mogwaycz
Příspěvky: 78
Registrován: pát dub 05, 2013 11:03 am
Bydliště: Chicago

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Me se zatim nejlepe osvedcil Samsung S3 a Sygic Truck. Je to male, ale zase se zameri hodne rychle. Nemel jsem s tim problem ani ve Wembley a to uz je co rict. (iGo zabloudilo) :-D Na presne vyhledani firmy pouzivam Google maps se Streetview a hlavne mozek.
S tim maximalnim rozmerem tabletu, no pokud to neni na celnim skle, i vetsi rozmer neni problem, jen nesmi branit ve vyhledu. Tohle mam od pana z DVSA tady v UK. Zkusil bych treba nejaky spesl drzak do ofuku nebo natvrdo namontovat na palubku at je to hned po ruce.
sob kvě 12, 2018 7:52 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Zdechla mi ta ma bezejmena cina,ktera fungovala x let.Je cas koupit neco noveho,tak se zeptam jako laik protoze do toho opravdu nedelam.Chcu asi tablet,dotykovy,at v tom je GPS i Tv v jednom,a ma to aspon 7 palcu.Znacku neresim,nejake kamery nepotrebne pro me,zadne hry nehraji.At to ma funkcni TV ktera se naladi,asi wifinu,a ta navi nevim to primitivni Igo mi vyhovuje.Nepotrebuji zadny HItech ja na to nehraji,at to stoji par korun a funguje par let,nic vic po tom nechcu.Nejake tipy nekdo?????
Neřeším...
ned čer 17, 2018 5:20 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

jozin....nevím jestli rada, ale používám pc s automapou a sem naprosto spokojenej , v telefenu mam waze a here map , + samozřejmě on-line gogla ( na hledání přesnýho místa a firmy)..... dispové jsou často retardovaní :lol: ...pro ně cazár je stejný jako czsazar :mrgreen: :mrgreen: tak když nevim hledám na guglu většinou a pak to dám do automapy .....nějakej velkej tablet asi není špatná volba ..nevim já mam pc páč je to velký ...větší přehled , pač jak starnu 3,14ču vidim :mrgreen: ..ovládání myšoka i za jizdy no problem ...ale každej je zvyklej na svoje no :think: :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned čer 17, 2018 9:45 pm

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Nechcu zadny notas na palubce otevreny...To me vubec nezajima,ani mys atp.Normalni 7 palcu dispej,jak mam ted,na palubce nekde dole prisroubovany.Ja mam dispo v poho,napise treba Orlova,735 14....Tak jak to ma byt.
Neřeším...
ned čer 17, 2018 9:56 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

jozin.... osobně bych volil aspoň 10 palců..ale to je na Tobě , pak musíš pohledat , jestli má nějakej tv tuner + gps , navigaci nainstaluješ do každýho i tu automapu , cokoliv
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned čer 17, 2018 10:05 pm

Mickl
Příspěvky: 255
Registrován: stř led 30, 2013 6:11 pm
Bydliště: Česká Třebová

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

A mam taky 7 palcu a je to akorát, předtím jsem mel 8 palcu s vetsim rameckem okolo takze velikostne jak 10 palcu, a uz jsem blbe videl ven. Nahrano mam na ni Sigic Truck a jsem naprosto spokojeny. Tablet 7 palcu stal asi 1600,- nejakej no name. Hlavne ze vse funguje. TV v tom nemamani nevim jak bych to spoustel a sinchronizoval: anténa-tv karta-tablet
pon čer 18, 2018 6:55 am

jozin
2. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 5150
Registrován: sob pro 11, 2010 4:17 pm
Bydliště: Orlova
Kontaktovat uživatele:

Re: navigace a jeji vyber

Příspěvek

Tak nejak to vidim7-8 palcu staci,to koupis za 1600 treba ,nejaky Sencor tu ted je v akci.Otazka jen zda tam jde ta TV ja tomu nerozumim.
Neřeším...
pon čer 18, 2018 7:07 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 7 hostů