Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
matheww
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 13, 2009 5:38 pm

Zapojení zásuvek k vleku

Příspěvek

Čau chlapi, povedlo se mi shodou okolností utrhnout obě zásuvky (abs a světla), odpojoval jsem naloženej vlek v kopci. Nevim jestli je na to nějakej fígl, já to dělám takhle - jak jsem zastavil, odpojil vzduch a založil kolo vleku, pak do auta odbrzdit a zase hned zabrzdit , abych vztáhnul čep z čuby. To se povedlo a já blb skočil do auta (spěchal jsem) a rozjel se, no a bylo to... Na netu jsem hledal asi 4 hodiny zapojení zásuvek a nakonec úspěšně, tak mě napadlo, že asi nebudu uplně jedinej, komu se to "povedlo", proto sem dám schéma, ale nikomu to nepřeju dělat. Jasně, že se dráty utrhaly hned u kolíků a nezůstaly tam barevný izolace. Ty kolíky co tam jsou (mosaz a nejspíš chromovaná nebo co) jsem zkusil odvrtat, jakože tam strčim dráty a znova zmáčknu - to se taky nepodařilo, protože jak jsou tvrdý, tak radši prasknou. No, tak jsem šel kupovat novou zástrčku, když jsem konečně sehnal někoho kdo to prodává a dokonce je to to co potřebuju- tak mi zdělil cenu (1600,-) no tak sme se rozloučili a já hledal jiný řešení. Pak mě napadlo toto - dráty přiletovat (nejdřív obrousit až na mosaz, kolíky jsem nahřál nad plynovým sporákem, aby se cín chytil) a pak to celý zalejt epoxidem. Bohužel foto nemám. Tak to byla 15ti kolíková zástrčka (světla). No a ABS je jednodušší, protože je všude víc místa. Tam jsem na kolíky přiletoval "takový to tamto" (viz foto) a na dráty nacvaknul protikus. Když se mi to náhodou stane znova, tak ABS se "jen" vypojí a světla mě bohužel budou stát 1600,-. Ale já si myslim, že to se stává jen jednou za život, protože od teď se podivám radši 2x než popojedu od vleku. Odkaz na foto je http://matheww.galerie.cz/3818318-zastrcky . Tak v případě stejnýho problému přeju hodně štěstí při opravě, čus
čtv říj 15, 2009 8:29 pm

Ma'a Nonu
Příspěvky: 668
Registrován: pát črc 03, 2009 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

Jestli si to dobře pamatuju, tak kostra je vpravo dole a spodní uprostřed, když koukáš do zásuvky. A dál zleva: světla, první dva, pak couvačka, hmlouka, jeden vynechat, brzda a pak blinkry. Možná sem to trochu poplet nebo to píšu nesrozumitelně, ale se zkoušečkou to budeš mít zapojený za chvilku. Taky jsem to dělal na honem, uřezali mi je přes noc lapkové a svítí to dodnes :D
čtv říj 15, 2009 9:39 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

ten kabel se dá koupit i levněj (kolem 800-1000Kč) záleží kde se ptáš ale rady se hodí vždy... mě se tohle povedlo se vzduchem, nevím proč, červenou jsem odpojil, s kýmsi jsem se bavil a žlutá zůstala na návěsu... naštestí vždy jednu novou vozíme... a minulý týden jsem odpojili elektriku, odpojili vzduch, odjíždíme rana... a konec celního lanka co vozíme stočené na čelu návěsu se nejakým záhadným způsobem dostal k rámu tahače, zachytil se o takový ten nášlap a pak už se jen tak dlouho odvíjelo až se utrhlo, spolu s ním utrhlo 3 oka na předním čele, vytrhlo oko na plachtě a ještě ji 60cm roztrhlo než prasklo....To rozpojování souprav je fakt na dvě veci :-D
čtv říj 15, 2009 9:52 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

K tomu zapojování a odpojování , ty tamnemáš ovladani brzd na vleku ? Já to odpojuju tak že si odpojím všechno od auta a zabrzdím ručku u vleku, tedy jen zadní nápravu, a odbrzdím vlek , teda přední napravu, protože zadní je zaručkovaná, Nemusím vubec chodit do auta.
čtv říj 15, 2009 9:54 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

abs kabel mám (ne EBS) a kabel na světla( jedna strana "tisícikolík" a druhá dvě zásuvky do návěsu, ale nejde tam asi pravá strana(parkovačky ) tak když tak zavolej
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
čtv říj 15, 2009 10:29 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Tomu ,,tisícikolíku" na světla se říká zásuvka adr. Jinak s tím odpojováním vleku postupuji stejně jako petrw
pát říj 16, 2009 8:29 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

no jó předsedo, tak tedy tvoje "zásuvka"-zástrčka :D ten bazmek jak tam tudy de eletrika, já jen nabíd, že to mám...
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
pát říj 16, 2009 5:41 pm

Uživatelský avatar
Fojcek
Příspěvky: 770
Registrován: úte zář 23, 2008 9:27 pm
Bydliště: Třebíč

Příspěvek

Hlavně, že si rozumíme :D
pát říj 16, 2009 6:25 pm

Uživatelský avatar
matheww
Příspěvky: 9
Registrován: úte říj 13, 2009 5:38 pm

Příspěvek

Já to asi špatně napsal, původně to měl bejt tak jako návod s odkazem na označení barev a čísel drátů v zásuvkách, kdyby to někdo potřeboval, aby to nemusel hledat celej večer jako já. Jinak když nad tim přemejšlim tak ten vlek odpojuju zhruba stejně, jen blbě popisuju, ale když se to někdy nepovede napoprvé tak popustim auto ještě jednou a cely to zopakuju. Jinak díky za rady a nabídky pomoci, ale už to funguje jak má...
pát říj 16, 2009 7:39 pm

petrW.
Příspěvky: 1457
Registrován: ned pro 28, 2008 12:48 pm
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

No já jsem si taky utrhl celou elektriku. Mě ale spadlo oj pod závěs na nárazník a utrhl jsem to komplet :( Tak jsem to předělal a dal to všechno nad závěs a je to v poho. Abych otevřel čubu musím nejdřív odpojit elektriku protože tam překáží :D a je to blbuvzdorný :D tedy mohu to s klidem obsluhovat i já :D :D
pát říj 16, 2009 8:43 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

:valetsesmihy: :smich: hezky si se "vyhodnotil" ale co, takovejch je nás víc.... :wink:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob říj 17, 2009 12:02 am

vojta0202
Příspěvky: 124
Registrován: pát bře 06, 2015 10:07 pm
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení zásuvek k vleku

Příspěvek

Neví někdo, kde bych sehnal schéma zapojení 7 kolíkové zástrčky? Nemůžu nic najít, pokud máte, podělte se prosím.
Utrhnul jsem si elektřinu - vlastní blbostí, koupil jsem novou zástrčku, na které to je podle barev popsané, jakmile to ale připojím, zapnu světla do polohy 1, tak na vleku svítí skoro vše a ještě k tomu mi na autě začne řvát pípák co je na zpátečce :shock: Možná, že to mám připojené správně a problém je někde úplně jinde, poradí někdo? :)
sob črc 01, 2017 8:40 pm

fialakojetin
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 03, 2011 9:26 pm
Bydliště: petrovice

Re: Zapojení zásuvek k vleku

Příspěvek

sob črc 01, 2017 9:56 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů