Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
LoKyStar
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 04, 2010 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

FOLIE NA SVĚTLA

Příspěvek

Zdravím v novém roce, potkal jsem v Německu Volvo FH13 a mělo na světlometu přelepenou mlhovku žlutou folií, že to vypadalo jako starý francouzský světla. Nevíte někdo, jak se k tomu dostat ? Je to tam nalepený (jako samolepící)? Mám obavy, aby to něco vydrželo, a havně, co na to naši milý pomahači a chrániči :lol: Děkuji za typy :lol:
sob led 01, 2011 10:43 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

no a pak si přelep kukadla at se ti rozvítí :roll:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 01, 2011 10:55 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

co to přelepit taškou od penny? taky je tam žlutá :smich:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 01, 2011 10:58 pm

LoKyStar
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 04, 2010 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

a jéje, chlapci měli vtipnou kaši místo čočky k obědu :lol: Nebude lepší od Billy, ta mi přijde maličko žlutější :think:
sob led 01, 2011 11:02 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

možná by stačilo více myslet,než se začnu zabívat takovým paskvylem,a pokud by to šlo na zadní světla si dát folii černou jak uhlí,ono se pak nediv až ti je někdo rozfláká když mu s tou žlutou posvítíš do ksichtu :roll:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 01, 2011 11:05 pm

LoKyStar
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 04, 2010 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

proč paskvil? jeden čas přece žlutý světla byla, nebo ne? A tohle vypadalo velice pěkně, jako akrylátová folie, žádný samo domo tuning. Měl to na mlhovkách, tam si myslím, že tam snad ani nějaké to oslnění nehrozí...
sob led 01, 2011 11:10 pm

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11910
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

já bych zkusil růžovoučkou :D o tý ve vyhlášce nepíšou, nebo filajovou :lol:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob led 01, 2011 11:12 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

to jsi řidič,víš jak se smí používat mlhovky a proč asi,asi to má svůj důvod,co bylo bylo ted platí co platí.ono stačí jak na bundesce v Madarsku potkáš osvětleného vola (ono to vypadá hezky ) ale co z toho když pak hovno vidíš,a když na klasické světlo dáš folii co to asi udělá s tím světlem,neboli se směrem toho světla. :?: a určitě taková folie nemá ani homogolaci.
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob led 01, 2011 11:14 pm

JiRaY
Příspěvky: 3064
Registrován: sob led 10, 2009 10:22 pm
Bydliště: Praha

Příspěvek

Tak to tam asi měli z frajeřiny,možná tam měli přímo žluté sklíčko jinak skutečně ve Francii byly žlutá světla povolená(netuším zda ještě jsou nebo ne),a z toho důvodu,že žlutá značně líp prostupuje mlhou a tudíž je jízda v mlze bezpečnější,ono i v normálních hlavních světlometech svítí žlutá žárovka líp,za tmy a šera je líp vidět,je to pro oko přirozenější než jasně bílá,bohužel jsou u nás zakázané,jinak bych taky jezdil na žluťácích,moje osobáky je měly ve francii z výroby :D

Jinak světla bych vážně nepřelepoval,to spíš pokud se nebojíš pokut si dej ty žluté žárovky,nějaké oslňování protijedoucích nepřipadá v úvahu,nevím proč by ti je měli protijedoucí vyflákávat ,není to o nic horší než normální bílé a s xenony se to nedá ani srovnat :lol:
Pražské dodávkář a návěsář

Červený Mercedes Akšrot 1841 s plachtonávěsem
Bílá dodávka Renault Master

Jsem nejrychlejší,vždycky vedu kolonu :-)
sob led 01, 2011 11:32 pm

LoKyStar
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 04, 2010 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

my jsme měli právě kdysi žlutý mlhovky na stařičký Oktávce. A pak jsem je měl na Tatře. Takže možná i trocha nostalgie... jinak ty žlutý žárovky je dobrej nápad, zeptám se u svého elektro-obchodníka :lol: Dík, za typ
sob led 01, 2011 11:39 pm

karlosv8
Příspěvky: 399
Registrován: pát led 01, 2010 4:53 pm
Bydliště: vimperk

Příspěvek

Ahoj je na to specialni folie. Chlapy to kupujou v Belgii nebo Holancku.
ned led 02, 2011 7:11 pm

Uživatelský avatar
x.zdenda
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 2675
Registrován: úte bře 10, 2009 10:33 pm
Bydliště: Plzeň-JIH

Příspěvek

Roatraine, ten maďar tě oslnil, protože jsi mu čuměl do světel a né na cestu, mě ještě nikdo v životě se žlutejma neoslnil, to spíš ty přiblblí zatáčecí xenony a nebo ty domontovávaný do starejch aut, ty bych zakázal ale žlutý? co na tom? naopak si ho hned v dálce všimneš.

LoKyStar - tak různě po Beneluxu se ta folie v těch lepších Shopech dá koupit, lepí se na sklo z venku, drží pěkně a v čechách bych jí být tebou asi sháněl po firmách co lepjej folie na okna, nebo po nějakých reklamkách by se určo taky sehnat dala. Měla by být trochu odolná teplu, což igelitka z Penny asi nebude.
Jinak do hlavních světel se dávaj takový plastový baňky pěz žárovku, dělaj je přímo na H4, nasouvá se to na to, no a na menší žárovky se ještě v CZ daj tu a tam po dobrých mototechnách sehnat takový gumový šprcky za pár korun, který se ti na tu žárovku ale většinou připálej.
Na STK samozřejmě se vším problém, jsme v čechách, ale co, všechno se dá sundat né :wink: Na pomahače se*u
Obrázek
pon led 03, 2011 3:35 pm

Uživatelský avatar
embo
Příspěvky: 887
Registrován: stř led 14, 2009 4:14 pm
Bydliště: BRTNICE-OPATOV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

Zdendo, konečně normální vysvětlení a odpověď na otázku, bez posměšků a blbých srandiček :clap:
Dříve MAN teď Slepice R420,R450
pon led 03, 2011 3:53 pm

LoKyStar
Příspěvky: 141
Registrován: pon led 04, 2010 7:46 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

kluci díky, já bych to chtěl jen do mlhovek, kouknu, jestli se nebudou dát sehnat přímo žlutý žárovky, musím se přiznat, že ani pořádně nevím, co tam je za žárovku :oops: ještě nepraskla :lol:
Ohledně té folie, já to viděl přímo na autě, a pak kdysi někde na nějakém e-shopu to měli už připravené ve správném tvaru, jen nalepit, jenže za boha se tam nemůžu proklikat :wall:
pon led 03, 2011 4:17 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

zdendo mě mlhovkama nikdo netentonct,ale těmy nesmysly co měl rozvícené všude možně,osobně se mi to líbí taky a nemám nic proti,ale je třeba to používat s rozumem a rozhodně ne na bundesce,kde i kdyby jsi zavřel oči tak jsi oslněn.
pokud si někdo chce dát světla třeba béžové je mi to fuk,ale do doby než hovno uvidím.a opravdu že někdo chce svítit jak ufon tak já nebudu čumět do škarpy a pak třeba sejmu chodce protože někdo chce svítit jak ufon.doufám že jsem to napsal srozumitelně a dá se to pochopit.
chápu chcete vypadat IN ale nejste na té cestě semi i na to myslete :!:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
pon led 03, 2011 4:57 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů