Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Jáj, vizerá to ako by si vezol aj tie vrata tam :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
pon bře 02, 2020 9:40 am

Martin F.
Příspěvky: 241
Registrován: úte pro 10, 2019 6:04 am

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Možno budú aj vrata, celu halu treba vypratat
pon bře 02, 2020 9:59 am

besttracker
Příspěvky: 331
Registrován: pon čer 15, 2009 8:20 pm
Bydliště: Honolulu

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

tak jsem si konečně vzpomněl a ofotil ten štítek jednorázového zvedacího. popruhu, sirka / hrubka je stejný jako ta kamion. 2500/5000 dan, sešity to je asi jen 20 cm

Obrázek
:-)
čtv bře 05, 2020 8:33 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Podobnej mám v kastlu a sem línej ho ofotit, ale to je ono..
Stále čekám na ten "trhací" test Tatráku, bo já to nemám čím zkusit :think:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv bře 05, 2020 8:40 pm

tatrák pája
Příspěvky: 375
Registrován: úte črc 01, 2014 8:57 am
Bydliště: praha

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Trochu mi překopali plán techniky, musel jsem jeřáb odložit. Bohužel, někteří na firmě si udělali děti a jsou samé prázdniny a nevím co všechno. Neboj, provedu a poreferuji
sob bře 07, 2020 7:43 pm

sof
Příspěvky: 3886
Registrován: ned lis 27, 2011 3:29 pm
Bydliště: ..

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Prouza má vo svojom vlákne fotky zagurtňovaného nakladača, ktorý prevážal. Nakladač má upevnený dobre, ale dve gurtne sú umiestnené veľmi zle a podľa mňa je to dosť veľký problém.


Obrázek Obrázek Obrázek


Tieto dve gurtne vidím ako problémové:
Obrázek Obrázek Obrázek

Keď sa Prouza rozhodol umiestniť gurtne takto, určite mal pod gurtňu použiť plastové rohovníky. Možno si myslíte, že je to zbytočné, veď tá železná hrana nieje ostrá ako hrana plechu, ale gurtni takýto ohyb na železe veľmi vadí. Plastový rohovník by lepšie rozložil silu, ktorá pôsobí na gurtňu. Prouza gurtňu určite dotiahol tak silno ako len vládal. Podľa mňa už len tým silným dotiahnutím gurtňu poškodil. Takto umiestnená gurtňa sa dá trochu porovnať s tým, čo tu už bolo spomenuté. A to je uzol na lane, alebo gurtni. V mieste uzlu sa veľkým tlakom na vlákna gurtňa oslabí a skôr v tom mieste praskne. Rovnaké to je aj pri takomto veľkom ohybe ako spravil Prouza. Gurtňu v tom mieste silného ohybu oslabil. Podľa mňa je to oslabenie trvalé a tá gurtňa už neudrží toľko, čo pred tým.

Čo by sa stalo ak by Prouza havaroval a čelne do niečoho narazil? Ten nakladač sa mu určite posunie dopredu. O koľko to neviem. Ja si myslím, že to má dobre zagurtňované a že tie gurtne čo má v zadu nakladač udržia. Ale nakladač by sa určite do predu posunul, lebo tie gutne vzadu by sa trochu našponovali. Stačilo by maličké posunutie dopredu, len pol centimetra, aby sa tá predná, horná s nápisom wurth na hrane roztrhla. Tým som si istý, že ten tlak na gutrňu a malý posun po železnej hrane by gurtňa nevydržala.

Keby tam mal Prouza kvalitné plastové rohovníky, alebo niečím gurtne v mieste ohybu vypodložil, tak nič také podľa mňa nehrozí. Gurtňa by sa neroztrhla a ani nepoškodila.

Tú gurtňu z nápisom wurth by bolo asi lepšie umiestniť len cez predné kolesá.
Naposledy upravil(a) sof dne ned bře 08, 2020 10:58 am, celkem upraveno 1 x.
ned bře 08, 2020 10:54 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Výzva? Beru, jen chvíli počkej :wink:

Ták sem si protáh svaly a tu je pro upřesnění.. Kolik myslíte že to váží? No podle vidláka 3,5 max 4t..
Má to gumy žejo a je to zabržděný, plus 2 klíny.. Při naložení to opřel vydlama o čelo přes střešní lať(vím měl vzít palety těma vidlama). První kurtny byly ty dopředný, pěkně to najelo na přední klín a čelo.. Stáh sem horní kurtnu přes přední gumy a rameno, dal jsem jednu spodem přes vidle a ono mi to teleskopický rameno zajelo asi na hydraulice, nebo vůli dozadu nějaký 2cm :shock: Tak sem to povolil a znova přetáh ty dopředný a nic.. Vidle sou teda kousek od čela, tak sem si dal záležet, přidal eště tu horní přes vidle a ono to ty vidle začlo zvedat do vzduchu, tak ta není tak na fest a při nárazu(to zkoušet nebudu) by se neroztrhla, ale zaklonila by vidle a asi sklouzla(je více méně pro policajty do počtu) :wink: Pak sem dorazil zadní klín a stáhl zadní kola k zemi, tím se to do klínů zakouslo. Pak sem dal zadní kurtny za závěs a dorval znova všecky..
Obrázek Obrázek
Takže, na 4t bagr(za předpokladu že by nechceli řetězy) je tam kurtů až až, byť to není opřený o čelo. Lépe sem kurty neměl a dát jinam nemohl(by se křížily) a ikdyž mám další oka na boku návěsu, někde(tuším Berger) sem viděl tabulku kde bylo, že ty stranový oka se smí použít minimálně po 50cm, avšak max 3 na 2 metry(tuším, kdo má Bergra ať doplní).. Ona ta sajtna má určitou nonost že.. K těm rohům.. mám tam jeden vzadu na železech ale tady sem ho dát nemoh, pod vidlama není místo, ty rohy na železe kloužou, tím spíš když je kurtna šikmo, kde ho pak taky ten roh nedáš :think: Kurtně vadí spíš šoupání, když je přes hranu(typicky složíš dřevo a vidíš, jak je v místě ohybu "chlupatá", jak se to hejbalo)
Zrovna od někoho z cisterny bych to nečekal, ale dobře ty, beru :D Proto sem říkal, že to je věda a chce to nějakej papír :idea:
Jo a kdyby někdo rejpal, jak sem vezl ty sloupy betonový, tak byly dva(jeden dole a druhej nahoře) opřený o čelo, byly kuželovitý a zakleslý do sebe v rámu(rám na gumách) a stažený tuším 9 kurtnama na těch 15t :wink:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned bře 08, 2020 10:58 am

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Nakládal jsem v Grygově kanály do Ostravy,v pátek,vnitro,abych nejel sto km leer(po Švédsku 200 nikomu nevadi :D ),kurtuji to a chlap na vozíku mi rika-proc to kurtujes,jak máš plachtu?? :D to jsi první,to tu borci vozí na platu bez kurtu :D říkám to neřeš a voz kanály ať mužem oba domů už.
ned bře 08, 2020 6:35 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

No já když sem teď nakládal rašelinu nebo co to bylo, tak tam předemnou stála dvojka na rakouskejch číslech.. Sem to rozhodil a čekal, tak sem se tam všelijak opíral, popocházel a koukal a slyším: "Se tam opírá jak mistr světa" :doh: Říkal mladší čech staršímu, asi myslel že mu nerozumím nebo co(mě nepřehlídneš) :wall: Tak sem si naděšel a koukám, no měl stáhlý jedničky(cca 6ks), hodili prkna a zmizli pryč :doh: A já su mistr světa :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned bře 08, 2020 6:57 pm

jose rabano
Příspěvky: 7515
Registrován: ned pro 02, 2018 8:31 am

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Vnitro se nekutuje. :D
ned bře 08, 2020 7:25 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Ale prt, musel jet do rakous jak já :think: Jen by mě zajímalo kudy, šici jeli z doprava na Třeboň, jen já doleva :D Asi mi něco uniklo :mrgreen:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned bře 08, 2020 7:30 pm

Vejr
Příspěvky: 286
Registrován: ned říj 24, 2010 11:06 pm
Bydliště: Kladno

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

příště si tu potvoru nalož vidlema dozadu. Když se to utrhne tak ty vidle projdou čelem i kabinou jako máslem. Vozil jsem vysokozdvihy pro Toyotu a vím co to umí. Tam se nakládalo povinně vidlema dozadu, když to nešlo jinak kvůli rozložení váhy tak vidle dolů.
ned bře 08, 2020 7:37 pm

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Kolego, není to špatná rada, to né, ale už vidím vidloňa, jak mi to tam couve v gumákách a přes ruku :D Kdyby se to nedej boha utrhlo, tak to tu kabinu projede i nacouváka :wink: Kurty viděls ne? Se nehne 8)
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
ned bře 08, 2020 7:43 pm

Uživatelský avatar
Adjunkt
Příspěvky: 1491
Registrován: úte led 11, 2011 7:56 am
Bydliště: Děčín

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Nechybí mu tam něco? :shock: :D Obrázek
Asi je ta kalamita tak drsná, že není čas na kurty. D1 - 9 Křížů
čtv bře 12, 2020 6:54 am

Prouza88
Příspěvky: 6764
Registrován: pon bře 30, 2009 3:29 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Kurtujte, soudruzi, kurtujte.

Příspěvek

Fákt týjo :shock: No co na to říct, kdyby si dal aspoň jednu na hráň, tak to aspoň nepopadá, eště to má prosichr na čepicu a je aj dlouhej :doh:
Give me a minute and i'm good, if i've got an hour, im great.You give me six months, i'm unbeatable.
čtv bře 12, 2020 8:12 am

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 14 hostů