Pokec např. o kurtování nákladu, vysílačky+rádia, tachografy, poruchy, výbava aut, spotřeba, navigace,nooteboky, atd...

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

ještě mě napadlo co to přilepit k podlaze... to je taky vhodný ne??? :valetsesmihy: :think:
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
ned úno 20, 2011 7:44 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

patex superfix :D
2x Nissan atleon 210
ned úno 20, 2011 7:49 pm

Hroch.R420

Příspěvek

Hoši nevím jak ted ale kdysi jsem i jezdil s mrazákem ale že bych měl oka v podlaze,když stěna skříně je na 30% hmotnosti?
ned úno 20, 2011 7:56 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

kupte si skolpky ty jsou na 100 % nákladu a nemusíte kurtovat :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
ned úno 20, 2011 7:58 pm

mili

Příspěvek

Hlavně bych rád viděl jak ve skříni kurtuju bedny po vrata a po strop......
ned úno 20, 2011 8:06 pm

Uživatelský avatar
schimi
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 898
Registrován: stř říj 21, 2009 11:46 am
Bydliště: Příbram

Příspěvek

relativně častou větou řidičů je "zakázali mi to kurtovat", "tohle se kurtovat nesmí". Tak ať si to odveze ten, kdo vám to zakázal. Pokud vám řeknou, že zboží se nesmí kurtovat, pak zřejmě není zboží řádně zabaleno pro přepravu nebo není použit vhodný dopravní prostředek. .

reakce- Pokud odesílatel zakáže z důvodu poškození nákladu tento náklad zabezpečit a dá k tomu písemný pokyn ( jde zejména o zboží lehké a snadno deformovatelné- výrobky z papírové vrstvené lepenky), pak lze tento případ řešit ve správním řízení, pokud kontrolor neuzná námitku odesílatele.
Tuhle situaci řeším tak, že do CMR-výhrady dopravce napíšu, že náklad není zakurtován z pokynu odesilatele a že těch nákladů je, co by se zkurtováním zkurvili(zkurtili :D ) samozřejmě existují i jiné způsoby zabezpečení nákladu než kurty (zábrany,klíny,vaky,protiskl,podložky,gumicuky,pavouci a pod.) To, že mi to zakážou zkurtovat ještě neznamená, že mi zakázali zabezpečit náklad.

Jinak k těm gitterboxům resp.EU paletám co jsou odezdi ke zdi, tak kolega měl DN, hnulo se mu to a byl pak problém s pojistkou, protože námitka byla, že to měl zkurtovat zvenčí přes plachtu(korbu),když mu na úchytech kurt stáli ty gitterboxy.

Ale jak píše roadtrain,zabezpečím náklad podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a "nic se nejí tak horké", kdyby jsme měli my řidiči striktně a do puntíku dodržovat všechna nařízení, tak nikam ani nevyjedem, tak jako kdyby všichni občani a všechny profese v CZ dodržovali přesně a doslovně zákony,nařízení,pokyny, vyhlášky a pod., tak se ani "nenažerem a ani si nerozsvítíme" (obrazně řečeno)
Brandon Walsh
ned úno 20, 2011 8:15 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to je sice hezký,ale nedodržíš to a uděláš to po svým,a je ztebe hňup kterej to odsere protože vtý brožuře je to jinak.chuj stím vším jdu na prázdniny
2x Nissan atleon 210
ned úno 20, 2011 8:21 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

Zakurtovat z venku přes plachtu... tak to tam ty kurtny můžu i namalovat :lol: Já sice neznám všechny předpisy, ale i bočnice je druh zábrany proti posunu, do zadu nám hliníkové zábrany a víc se s některýma věcma nepuntíkuju..... Toaletní papír fakt vázat nebudu :lol:
ned úno 20, 2011 10:25 pm

Michal89
Polák
Příspěvky: 1151
Registrován: čtv úno 18, 2010 8:43 pm
Bydliště: Těmice

Příspěvek

Mě by docela zajímalo jak mám zakurtnovat sklo ze sklárny myslím tím skleněné lahve.Nebo tyhle petky?
A to na těch paletách s lahvema byli ještě obaly na paletách až po strop cca.
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us Obrázek
ned úno 20, 2011 10:32 pm

mirazapletal
Příspěvky: 4562
Registrován: pon lis 28, 2011 10:06 pm
Bydliště: Zlín

Příspěvek

mě se v jedné příručce líbilo, že mezery které děláte mezi nákladem (paletama) z důvodu rozložení hmotnosti, by se měly vyplnit paletama.. pominuli to, že mi nikdo nedá 60 palet jen tak a na jiné nakládce mi zas budou zavazet, tak 60 palet třeba váží 1,5tuny, takže to abych nějakou paletu s nákladem raděj vrátil..... a doplnil zas paletama :lol:
ned úno 20, 2011 10:41 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Pedro KV

Příspěvek

Díky za informaci. Vidím, že se tímto problémem zabýváš a ještě jsem neviděl soudce, kterého by zajímaly výše uvedené argumenty. Proto se chci zeptat:
- Jak by měl řidič postupovat v případě, že mu pracovník nakládky určí způsob upevnění nákladu a řidič o správnosti upevnění pochybuje?
- Pokud řidič odmítne odjet. Může později zaměstnavatel obvinit řidiče, že jeho pochyby byli neoprávněné?
- Pokud nepochybuje o správnosti upevnění nákladu a odjede. Jakým způsobem doloží, že byl předem chybně poučen odpovědným pracovníkem na nakládce?
- Jak má postupovat řidič pokud na nakládce zjistí, že nemá dostatečné prostředky k upevnění nákladu a pracovníci nakládky mu odpovídající prostředky neposkytnou a případně ho odmítají opětovně složit?
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
pon úno 21, 2011 8:24 am

Uživatelský avatar
Tomino
Příspěvky: 498
Registrován: pát led 26, 2007 6:03 pm
Bydliště: Slavičín

Příspěvek

Ono naložit něco tak aby se to nepoškodilo a tak aby to bylo bězpečně zajištěné jsou dvě různé věci a někdy nejdou skloubit. Mně se několikrát stalo když jsem jezdil tady u stavební firmy tak jsem vozíval do parků různé lavičky, prolézačky, herní prvky a takové blbosti. Na nakládce jsem jenom otevřel auto, zahnali mně bokem a nakládali si to sami tak aby se nic nepoškodilo, neodřelo, pak to vyfotil chlap a jed. Kdyby se někde jen odřela barva tak by byl křik takže oni to meli naloženo podle svých představ ale z hlediska převozu absolutně nevyhovující a co bych měl dělat v takovém případě? Bud zavřu hubu a pojedu krokem nebo zase oni nepotvrdí že to bylo v pořádku bez závady naloženo a pak se někde najde nějaký škrábanec a budu to platit já. Tak jako tak pořád to odnese řidič, když to nepovezu tak mi řekne šéf že jsem debil, když to povezu tak se mi to vysype na autě v zatáčce a budu za to já že jsem jel špatně, když si to uvážu tak to poškodím a zas to bude na mně. Pak si vyber
pon úno 21, 2011 9:04 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11897
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

Příspěvek

uvítal bych návod od odborně znalých jak přikšírovat tohle :D :D

Obrázek
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
stř úno 23, 2011 8:20 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

to radši budou mlčet,ale flastr tě nemine :wink:
2x Nissan atleon 210
stř úno 23, 2011 8:25 pm

Michal89
Polák
Příspěvky: 1151
Registrován: čtv úno 18, 2010 8:43 pm
Bydliště: Těmice

Příspěvek

Martine:Ty pixle nebo toho Stalina? :twisted:
stř úno 23, 2011 9:28 pm

Odpovědět

Zpět na „Technická témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů