Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: -Ondra-, martin_100, Olda, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
didi

Re: ADR

Příspěvek

No vidíš a přitom tam zákaz ADR ani není.😀 Pouze produkty znečišťující vodu. Takže jen ty co vezou ADR a má na obalu, nebo cisterně i leklou rybu. A pokuď složím a pojedu prázdný nevyčištěný tak tam můžu i s leklou rybou.
Naposledy upravil(a) didi dne ned úno 14, 2021 7:40 pm, celkem upraveno 1 x.
ned úno 14, 2021 5:33 pm

sof

Příspěvek

Všeobecne sa medzi šoférmi traduje, že tade ADR ísť nemôže, ale nieje to pravda, tak ako vraví didi.
Obrázek Obrázek

Je tam Dopravní značka B19 - Zákaz vjezdu vozidel přepravujících náklad, který může způsobit ohrožení životního prostředí. Tato dopravní značka zakazuje vjezd vozidlům přepravujícím ropu nebo ropné materiály nebo jiné látky, které by mohly způsobit ohrožení životního prostředí, zejména pak znečištění vody.

Cisterna ktorá je označená tak ako na obrázku tade ísť nemôže.Tá biela značka znamená, že náklad ohrozuje životné prostredie. Je to benzínová cisterna. Keby napríklad viezol alkohol a bol by značený len ako horľavina, bez tej bielej značky, po D1 ísť môže a bola by hlúpa chyba, ak by tabule zatváral, alebo to obchádzal.
Obrázek Obrázek

To či náklad ohrozuje, alebo neohrozuje životné prostredie je napísané v nákladnom liste. Je tam presne napísané, že je to látka ohrozujúca životné prostredie. Podľa toho sa šofér riadi. Napríklad, ja vozím živicu, je to ADR horľavina, ktorá neohrozuje životné prostredie. Ale, občas veziem živicu, ktorá ma v prepravnom liste napísané, že ohrozuje životné prostredie. Takže niekedy na cisternu bielu značku dám a niekedy nie.
ned úno 14, 2021 7:01 pm

Vejr

Příspěvek

nejhorší je, že označení výrobků je docela hokej. Vozím třídu 1 a to samý zboží má jedou 1,4S jindy 1.3D liší se akorát výrobce. Jo kyselou rybu mi na to občas daj taky, ta Želivka mě docela míchá.
ned úno 14, 2021 7:22 pm

Derek88

Příspěvek

jožin, pokud jede od PRG, za Humpolcem už je otevírá, zavře je někde před Želivkou :)... mě ADR loni propadla, nepotřebuji ji, ale když se bavím se sousedem, jaká je ADR objížďka kolem Táborského Jordánu?
ned úno 14, 2021 8:04 pm

jose rabano

Příspěvek

Ja pisu jen co vidim.nic vic.ADR uz davno nevozim,nechal jsem to propadnout,a to jsem mel full,cisterny kapalina,plyn.bych se vysral,ja z toho nic nemam navic.vicemene me dorazil ten helmut v BASF LUDWIG.pak jsem si rekl ze to nemam zapotrebi prece.kdo chce at to vozi.ja ne dekuji.
ned úno 14, 2021 10:14 pm

peter gasparovic

Příspěvek

Derek 88 - obchádzka kolo Pisku konci v lese slepou ulicou. Značené úplne na kokot. Zavriem oči a pre letím to cez ten most vždy. 😫🙈🙈🙈
Vo víne je pravda, v pive sloboda, v pálenke sila a vo vode baktérie...
úte úno 16, 2021 11:54 am

jose rabano

Příspěvek

Uprimne.ja v Cz ty zakazy vubec nectu.resim jen nizky most.nebo jak je delka 8m,tak to asi nejedu.hmotnosti zakazy vicemene vubec.3.5 t tam nejedu,15t jako by tam zadny zakaz nebyl.
čtv úno 18, 2021 10:25 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“