Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

Odpovědět
rudolf diesel
Příspěvky: 171
Registrován: pon říj 15, 2007 9:13 pm
Bydliště: Plzeň

Udání dopravce

Příspěvek

Teď možná někoho naštvu, ale nemyslím to úplně zle :). Poradí mi někdo kam jít pokud bych chtěl na konkrétní firmu poslat kontrolu aby jim projeli kolečka apod. Vím že ta firma neprojde protože vím jak to tam chodí. Otázka však je jestli pokud je půjdu někam ???(kam?) "udat" jestli se tím bude někdo na úřadě zaobírat. Vím že by to měl nejspíš řešit příslušný odbor dopravy, ale ne,ůžete prostě přijít a zaklepat na první dveře :). Na závěr bych chtěl říci že i když zvažuju takto jednu firmu udat tak si ymslím že to minimálně těm co tam teď pracují může pouze pomoci.
pon dub 30, 2012 7:37 pm

Gizmo_CZ
Příspěvky: 437
Registrován: pát pro 17, 2010 6:28 pm
Bydliště: Olomoucko (Hopi) :-)

Příspěvek

příslušný inspektorát práce
Je těžké býti debilem, konkurence je příliš vysoká...
pon dub 30, 2012 7:58 pm

Uživatelský avatar
strejda Marek
Příspěvky: 118
Registrován: pon říj 04, 2010 3:25 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

také příslušný úřad SOD,
Zaklepat na dveře úřadu můžeš.Tvůj postoj cituji: ... ne,ůžete prostě přijít a zaklepat na první dveře... je v kontextu tvého dotazu poněkud podivný. Rozhodni se co vlastně chceš, zda si stěžovat nebo ne.
Variam semper dant otia mentem.
Nečinnost vždy vyvolává nestálé myšlenky
čtv kvě 10, 2012 3:10 pm

Uživatelský avatar
ostrovak
Příspěvky: 96
Registrován: čtv zář 09, 2010 3:10 pm
Bydliště: Ostrov KV

Příspěvek

co to je SOD ?
úte črc 17, 2012 8:50 pm

Uživatelský avatar
strejda Marek
Příspěvky: 118
Registrován: pon říj 04, 2010 3:25 pm
Bydliště: Plzeň

Příspěvek

SOD = STÁTNÍ ODBORNÝ DOZOR V SILNIČNÍ DOPRAVĚ / § 34 zákona 111/1994 Sb.
Variam semper dant otia mentem.
Nečinnost vždy vyvolává nestálé myšlenky
stř črc 18, 2012 7:41 am

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

no,od jednoho dobrého známého vím,že letos dostala ČR peníze z EU na kontroly,a bylo najmuto spousty úředníků,kteří kontrolují a hledají a už nadělili spoustu pokut u různých dopravních firem,takže si myslím že informace od tebe by je mohla zajímat.myslím si že by jsi měl asi kontaktovat nějákej odbor dopravy,ten vydává koncese.asi bybyla vhodná písemná forma,a mělo by to být podané na podatelně
2x Nissan atleon 210
stř črc 18, 2012 5:36 pm

delivio

Příspěvek

Máš dokonce povinnost

§167 §168
stř črc 18, 2012 11:51 pm

Uživatelský avatar
Pegos
Příspěvky: 950
Registrován: pát bře 14, 2008 9:21 pm
Bydliště: liberecko

Příspěvek

Proč udat já jsem také od bývalého zaměstnavatele nedostal diety tak jsem napsal stížnost na ůřad práce a pak na odbor dopravy a bylo to. On dostal pokutu sice né moc velkou a diety mi musel zpětně za ten rok vyplatit. Aspon pochopí že se lidi budou bránit a své nároky si budou hájit neb většina se na to vykašle a na to spoléhají.
čtv črc 19, 2012 1:22 pm

trucker911
Příspěvky: 140
Registrován: sob srp 06, 2011 11:29 pm
Bydliště: SVĚT

Příspěvek

mám taky takovej případ je to sranda do tý doby než i začnete stěžovat, bývalý zaměstnavatel vám začne telefonicky vyhrožovat a policie s tím vůbec nic neudělá.
čtv črc 19, 2012 9:00 pm

Uživatelský avatar
Tomik
Příspěvky: 4855
Registrován: sob pro 15, 2007 9:31 pm
Bydliště: Praha 10

Příspěvek

ano to je druhá stránka se kterou se musí počítat,musíš mít nato žaludek,no.jenže je docela důležité si stát za svým,voni to ty šmejdi moc dobře věději že se na něj každej vybodne a tak okrádají další a další zaměstnance :roll:
a anonymní udání se nikdy neberou moc vážně,většinou se ani neřešeji :roll:
2x Nissan atleon 210
pát črc 20, 2012 7:47 am

TTNandy
Příspěvky: 880
Registrován: stř lis 09, 2011 8:39 pm
Bydliště: Dubí

Příspěvek

Zdar!
Musíš se obrátit,jak Ti tu už někdo psal,na inspektorát bezpečnosti práce.Ten vyšle inspektory na firmu.Já to prožil trochu opačně,co by zaměstnavatel.Takhle se mi ,,pomstil" vyhozenej zloděj nafty.Asi mu to poradil nějakej ksindl podobnýho ražení někde v putyce u piva. :D Měl ovšem smůlu a já prošel kontrolou bez závad.Ale rozmysli si po lidský stránce,zda máš opravdu ,,recht" a nechceš se jen tupě mstít.Přesto že by jméno ,,udavače" mělo zůstat utajeno,věř tomu že se většinou neutají.Pokud nejednáš v právu a fér,může se to otočit proti tobě.Tvý jméno bude díky netu mezi zaměstnavateli populární a to se pak třeba blbě schání práce......
TTN
pát črc 20, 2012 11:35 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

TTN, dopravci si mezi sebou sdělí kdo kdy někde podal stížnost, ale kdo to, jak píšeš, posoudí z toho lidského hlediska, jestli byl v právu nebo nebyl? Já myslím, že řidič si, podle dopravců, nesmí stěžovat nikdy.
Pozdní vyplácení cestovních náhrad i mezd je docela běžné.
Nevyplácení všech složek mzdy je běžné.
Nátlak na překračování předpisů je běžný.
Stav vozů na hranici technické způsobilosti je běžný.
Neoprávněné strhávání údajných škod ze mzdy je běžný.
Různá jiná šikana je běžná.
Zneužívání pravomocí nadřízených je běžná.
Vyhrožování nezaměstnanosti – jsi tady sám předvedl.
V jakých případech si, podle vás dopravců, řidič stěžovat může?

Že se dopravci spojují a vyměňují si zkušenosti jak s řidiči i kontrolními úřady vy..bat jsi naznačil a je nepochybné, že to tak dneska chodí. Taky je nepochybné, že pozice řidiče je za posledních 40 let nejhorší.
Můžeme se k tomu stavět tak , jak naznačuješ: „když nás okrade zaměstnavatel, tak ohneme hřbet, protože by jsme přišli o práci. Když krade policajt, tak nic nevidíme, protože by nám mohl udělat problémy. Když krade politik, tak držíme hubu, protože s tím nic nenaděláme.

Taky nemusíme ohýbat hřbet, zavírat věčně očí, ale postavit se k tomu čelem.
Jenže to není tak jednoduché, aby stačilo zaklepat na dveře a poslat někam kontrolu. Kdyby stačilo jen tak málo, tak by kradli zaměstnavatelé, policajti, politici i ostatní daleko méně :wink:
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob črc 21, 2012 9:40 am

trucker911
Příspěvky: 140
Registrován: sob srp 06, 2011 11:29 pm
Bydliště: SVĚT

Příspěvek

tohle bude trvat do tý doby dokaď se všichni řidiči nespojí a neřeknou jednohlasně dost tomuhle zacházení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jak je možný že si tohle pořád necháváme líbyt? sakra tak se pojďme všichni vzchopit a říct že takhle se s náma jednat nebude!!!!!!!!!!!!!!!
a oni by si pak uvědomili že bez nás řidičů by měli akorát holý prdele,my jsme ty co jim vydělávají ty peníze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
sob črc 21, 2012 1:03 pm

Uživatelský avatar
roadtrain
1. NAPOMENUTÍ
Příspěvky: 10567
Registrován: sob črc 04, 2009 3:51 pm
Bydliště: CZ-Slezsko-Slaskie

Příspěvek

dokud někteří budou psát líbyt ,tak budou ti co budou psát líbit :wink: :lol: :lol:
Steinkohle kipper Orientexpress
.................
Bonzáky je třeba spacifikovat,bohužel rozbít ciferník jim nelze,takže je třeba odstřihnout je od zdroje informací.
sob črc 21, 2012 1:35 pm

Uživatelský avatar
pavel78
Příspěvky: 1298
Registrován: čtv led 29, 2009 2:06 pm
Bydliště: Budyně nad Ohří

Příspěvek

:thumbud: :thumbud:
:hand:
sob črc 21, 2012 1:44 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů