Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: martin_100, Olda, -Ondra-, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

laco22sk
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 27, 2012 8:22 pm
Bydliště: SK

no nič

Příspěvek

ja odchadzam na turnus, takze vsetkym dakujem za odpoved jak sa vypisuje ten jebnuty papier
ned pro 09, 2012 12:59 pm

lukasV

Příspěvek

Napis tam "NO PARKING" a len dufaj ze to bude OK :wink:
ned pro 09, 2012 2:08 pm

laco22sk
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 27, 2012 8:22 pm
Bydliště: SK

to snad nieje pravda

Příspěvek

ALE KDE to mam napisat, jazdim 2 mesiace takze ten papier vidim prvy krat v zivote
ned pro 09, 2012 2:14 pm

Derby-Senda
Příspěvky: 24
Registrován: stř pro 07, 2011 10:02 pm
Bydliště: Svojkov

Příspěvek

Normálně zezadu na zadní starnu lístku napiš do kolonek jmeno č. karty datum podpis a pak napiš např. dojezd na bezpečné parkoviště a vyhlášku u nás v čr to je 561/2006 čl. 12 tuším projdi jsi 561 je to tam někde napsané

Edit: přečti si první stránku tohoto tematu je to tam napsané!!!!!!!!!!!!!
ned pro 09, 2012 4:05 pm

laco22sk
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 27, 2012 8:22 pm
Bydliště: SK

koncim

Příspěvek

Vcera som vylozil v Schweinfurte a ze trada domov na sviatky. Chcel som ist cez polsko ale sef ze nie, ze nakratsou cestou lebo ma necha sviatkovat vonku. Tak som isiel na Bamberg ze pojdem na karlove vary. Zidem z dialnice na bundesku a pri markiewitci ma obehol pasat a pustil majaky. policajti. Odstavili ma na parkovisko a ze kontrola nakladu a ucytenie ja na to ze som prazdny tak mi vybral kartu a pichol do jednotky asi usb kluc alebo co to bolo. Za 15 minut si ma pozvali do auta a ukazali na notebooku jazdu ja na to ze to mam vytlacene a ze bola kalamita. Doniesol som vytlacok a za dalsich 15 minut prisiel policajt ku a ze 500€ pokuta. Nedalosas nimi vobec pohnut tak som musel ist pesi asi 3km do bankomatu a tie prachy som im dal. Neviem dost dobre nemecky, ale nieco tam splietal ze mi pride domov nejake vyrozumenie zo sudu alebo co? To co je za blbost, ved som pokutu zaplatil aj doklad mi dali. Dosiel som domov a komplet som si vystahoval veci z auta lebo mozem pekne je..at takuto robotu. Jazdim od 1.6.2012 prvu vyplatu mi dali v 12.9.2012 a to 750€ a nie 1200 ako sluboval v oktobri mi dal len minimalnu mzdu a minuly mesiac 800€. Tento mesiac nic... A to som ja deebil investoval asi 1800€ na vodicak, debilny kurz za 700€ ADR a vsetky tie preukazy a prehliadky. Nikdy viac a to mam zit cele dni kdesi v prdeli ked ma po pol roku co jazdim aj frajerka nechala... koncim out
sob pro 22, 2012 10:41 am

Uživatelský avatar
martin440
rumová víla
Příspěvky: 11909
Registrován: sob zář 08, 2007 3:24 pm
Bydliště: irgendwo in Westböhmen-RUM -)

laco22sk

Příspěvek

no smutné..... zaplatil si předpokádám kauci...to znamená, že Tvůj přestupek se projedná ve správním řízení a přijde Ti vyrozumění o výši přeplatku, či nedoplatku.....tzn. že Tě můžou i zcela zprostit (nepravděpodobné) nebo bude pokuta +- ve výši kauce, každopádně záleží co jsi podepsal nebo s čím jsi souhlasil, a pokud neovládáš jazyk, měl jsi to do protokolu náležitě výrazně :!: uvést (slovensky či česky)prostě ve svém jazyce, každopádně, až Ti přijde vyjádření, máš možnost se odvolat , a tady bych doporučoval dobrou znalost němčiny a fundovaný vyjádření....záleží taky na tom, co konkrétně jsi porušil a v jaké míře, může i klidně stát, že pokutu navýší i dvakrát ( většinou je to ale tak 1/3 nebo stejná částka) na dálku se to těžko posuzuje :wink: a vždy za nic nikdo nemůžem :wink: :D :D :D to oni....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy.....
https://slobodnyvysielac.sk/relacie/hodina-vlka/
sob pro 22, 2012 10:59 am

posa
Příspěvky: 504
Registrován: ned bře 21, 2010 8:40 pm
Bydliště: u KH

Příspěvek

Výtisk se předkládá spolu s kartou a ne až ti zjistí přestupek a neznamená automatické odpuštění přestupku.
Píšeš, že si měl 10:30 jízdy, měl si jen přetaženou 10 a nebo si přetáhl i 4:30? to bys měl dva přestupky.
Jinak jak píše martin skusit se odvolat, pokud to je jediný přestupek na kartě, ta kalamita opravdu byla a na dané silnici je málo míst k parkování, jel jsi s dražším nákladem apod. šance na snížení pokuty je.
sob pro 22, 2012 12:26 pm

mbertik
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 08, 2013 8:25 pm
Bydliště: Kramolna

Příspěvek

Zdravím,prosím kdo s přítomných má zkušenost s pokutou ve Švýcarsku. Našli mi dva přestupky za prvé nezadávám denně na začátku a konci směny zemi,přiznávám nikdy jsem to nedělal za posledních osm let co jezdím na kartu, ale taky to po mě nikdy při kontrole nikdy nevyžadoval, ať to byla BAG v německu, nebo VOS v anglii, nebo inpekcia drogova v polsku, ani francouzi mi to nikdy nevytkli a za druhé jsem přejel za 14 dní jízdu o 2 hodiny , 92 h myslím není nijak velký přestupek s ohledem na to že by tam za celej rok víc jak 90 h marně hledali, jinak jsem měl všechno v pořádku a za tohle jsem dostal 2100 franků- 1650 eur pokutu. Přestupek jsem nijak nepopíral zdůvodnil jsem to dojezdem v anglii na bezpečné parkoviště,samozřejmě marně, ale ta výše pokuty se mi zdá za tyto přestupky víc než přemrštěná, jestli má někdo zkušenost a mohl poradit s reálnou šancí na odvolání, rád uvítám každou radu, asi kdybych si byl vědom že jsem nějakej lump,tak bych příliš neprotestoval, ale mám 3 děti a snažím se vyhýbat rizikům a problemům,no ve švýcarsku to asi nestačí. Nazval bych to novodobé,legální loupení pocestných jak před 150 lety, vyskáčou lupiči zaplať co máš jinak neprojedeš, ale tenkrát se asi zaměřovali spíš na bohaté, po nich to teď převzal stát a rozdíly nedělá, bohatej chudej zaplať jinak si skončil. No díky za případnou radu
pát bře 08, 2013 9:03 pm

mbertik
Příspěvky: 2
Registrován: pát bře 08, 2013 8:25 pm
Bydliště: Kramolna

Příspěvek

Zdravím,prosím kdo s přítomných má zkušenost s pokutou ve Švýcarsku. Našli mi dva přestupky za prvé nezadávám denně na začátku a konci směny zemi,přiznávám nikdy jsem to nedělal za posledních osm let co jezdím na kartu, ale taky to po mě nikdy při kontrole nikdy nevyžadoval, ať to byla BAG v německu, nebo VOS v anglii, nebo inpekcia drogova v polsku, ani francouzi mi to nikdy nevytkli a za druhé jsem přejel za 14 dní jízdu o 2 hodiny , 92 h myslím není nijak velký přestupek s ohledem na to že by tam za celej rok víc jak 90 h marně hledali, jinak jsem měl všechno v pořádku a za tohle jsem dostal 2100 franků- 1650 eur pokutu. Přestupek jsem nijak nepopíral zdůvodnil jsem to dojezdem v anglii na bezpečné parkoviště,samozřejmě marně, ale ta výše pokuty se mi zdá za tyto přestupky víc než přemrštěná, jestli má někdo zkušenost a mohl poradit s reálnou šancí na odvolání, rád uvítám každou radu, asi kdybych si byl vědom že jsem nějakej lump,tak bych příliš neprotestoval, ale mám 3 děti a snažím se vyhýbat rizikům a problemům,no ve švýcarsku to asi nestačí. Nazval bych to novodobé,legální loupení pocestných jak před 150 lety, vyskáčou lupiči zaplať co máš jinak neprojedeš, ale tenkrát se asi zaměřovali spíš na bohaté, po nich to teď převzal stát a rozdíly nedělá, bohatej chudej zaplať jinak si skončil. No díky za případnou radu
pát bře 08, 2013 9:04 pm

delivio

mbertik

Příspěvek

Ano pokuty jsou velké, ale jsou proto velké, že jinak se to řidiči nenaučí.
Neodvoláš se nikam. Máš desítky možností se naučit 561/2006 a tisíce odkazů na ni, ale ne ty přetáhneš za 14dnů o dvě hodiny výkon a pak se divíš, že jsi dostal takovou dardu.
A to ti ten tachograf ukáže kolik máš odjeto každý den.

Ty víš že máš ukončovat směnu a zadávat výchozí a cílové země, ale nikdo to nechtěl a ejhle a on to chtěl Švýcar. Tak mně řekni na co se chceš odvolat a proti čemu.
Zbytečně pláčeme, když dostaneme takové financ dardy a přitom stačí dodržet, co se má.

Závěr:
Nedovoláš se ničeho a rozhodně ne v tomto případu. Prostě jsi porušil nařízení EU 561/2006. Tečka
sob bře 09, 2013 10:51 am

Uživatelský avatar
michi84
Příspěvky: 465
Registrován: ned dub 06, 2008 10:09 am
Bydliště: Stará Boleslav

Příspěvek

mbertik

To zadávání zemí je tvoje hloupost kolego a za hloupost se platí...Jinak ty dvě hodiny navíc, by ti pravděpodobně odpustili, kdyby nenašli jinou chybu. Švajc znám, jednu dobu jsem pes CH transitoval dvakrát týdně. Jejich kontrol. st. u Gothardu zná snad každý kdo přes Ch někdy jel...A až budeš potřebovat příště někam na bezp. parkáre dojet, tak si pak nech udělat kopii zboží, co jsi vezl a potvrzení (účtenku) z parkoviště a výtisk z tacho, což předkládej společně s kartou...

Delivio...prosim tě zas nebuď takovej suverén jo :roll: Jestli jezdíš, tak víš, že občas se prostě něco nepovede (přetáhlé 2h)....
Scania Touring 2016
Volvo FH500
Volvo FH460
Scania Topline R420
Renault Premium 420 DCi
MB Atego
Praga V3S 2003
sob bře 09, 2013 2:32 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

bertíku

Příspěvek

Znám více lidí co tvrdí, že něco málo přetáhli a když se s nimi bavíš déle, tak zjistíš že 9,15 jízdy pro ně není desítka…
Policajtům moc nerozumí co vlastně porušili a to se to pak nasbírá.
1600,-e není zas tak moc. To má Švýcarská uklízečka na nemocenskou.
Oni přece nemůžou za to, že jim tam jezdí nuzáci z východu, co za 300hodin berou 1 000e.
V každém případě, by se na tebe mohli složit všichni rádci co tady překrucují předpisy (po nich to taky nikdy nikdo nechtěl).
Mnoho z nich jsou už dopravci a vědí proč to tvrdí, takže na to mají…

Ale jestli je tahle tvoje pokuta poslední, nebo jen první z několika dalších, to záleží jen na tobě :idea:
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob bře 09, 2013 2:45 pm

delivio

michi84

Příspěvek

Tím jsi řekl vše.
To zadávání zemí je tvoje hloupost kolego a za hloupost se platí...Jinak ty dvě hodiny navíc, by ti pravděpodobně odpustili, kdyby nenašli jinou chybu
Nejsem suverén jen vydělávám pro svoji rodinu a ne proto,aby jsem platil kde jakou svoji hloupost. Tím svoji rodinu nenakrmím.
Že jsme si vycepovali policisty na takové "finanční pálky" sami je holý fakt. A pořád to nezabírá tak je dostáváme pořád dokola.Nic víc v tom není.Jen někdo to ustojí ve svém rozpočtu a jiného to zrujnuje a jeho rodinu taky.

A dodržovat to tak polovina firem nemůže fungovat, protože to stojí na řidiči a vždy!! a vždy to taky zaplatí první řidič :wink:
sob bře 09, 2013 4:33 pm

sibr
BAN
Příspěvky: 1784
Registrován: stř kvě 20, 2009 12:37 pm
Bydliště: Ostrava

Příspěvek

Pokuty neplatí ten, kdo si odpověděl na tohle: „Jak přestat být rohožkou a začít žít svůj vlastní život“
Z dnešního tisku pro ženy: http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex ... zivot.html :)
"Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest" učitel národů Jan Amos Komenský
sob bře 09, 2013 8:35 pm

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů